Třetí kolo OP nám vyšlo skvěle - tři zápasy, tři výhry!

08.12.2018 | Martin Augustin

Ve skvělém tažení Okresním přeborem pokračuje náš A-tým! Ten ve 3. kole vyhrál všechny tři zápasy, včetně přímého souboje o první místo s rezervou slánské Čechie, a navýšil tak náskok na čele tabulky. Je to vůbec poprvé za dobu našeho účinkování v OP, kdy nám tak dobře vyšlo kolo se třemi utkáními. Sestřih je k dispozici na našem FB.

V prvním zápase jsme přehráli 4:2 1. DFK Slaný. Z pro nás nepříliš oblíbeného soupeře jsme měli respekt, ale skvěle nám vyšel úvod zápasu, kdy jsme se dostali až do vedení 4:0. Vojáci do přestávky snížili a po změně stran nás začali nepříjemně mačkat. My navíc neproměnili některé příležitosti, které jsme si vytvářeli z rychlých kontrů a v závěru mohli být rádi, že soupeř korigoval na rozdíl dvou branek až tři minuty před koncem.

Poté jsme se utkali v přímém souboji o první místo se slánskou Čechií. Také zde jsme se ujali vedení, ale soupeři se podařilo odpovědět. Do poločasu jsme se však ještě dvakrát trefili my a strany se otáčely za stavu 3:1. Ve druhé půli opět v některých fázích přichází naše zbytečná pasivita, která je znovu podpořena i neproměňováním šancí. Čechie i snižuje na 3:2, naštěstí čtyři minuty před koncem si bere slovo kapitán Štěrba. Čechie ještě zkouší power-play, ze které vytěžila kontaktní gól, vyrovnání už ale neštěstí ne.

Bez odpočinku jsme pak nastoupili proti Hornímu Bezděkovu. Nováček soutěže měl ale k dispozici jen jednoho hráče na střídání, takže jsme věděli, že bychom to měli fyzicky dát - my točili do pole sedm lidí. Po opatrnějším začátku jsme se také osmělili a ujali se vedení 4:0. Soupeř ještě v prvním poločase snížil, ale po změně stran se zase trefujeme hlavně my - byť šance byly na obou stranách, ale ty bezděkovské likvidoval brankář Augustin. Ten inkasoval až po vlastním gólu, který přišel po rohovém kopu soupeře, ale to znamenalo jen korekci skóre na 8:2. V závěru se pak trefujeme ještě jednou díky efektní patičce Michaela Kučery. V tomto utkání stojí za zmínku i hattrick Lukáše Fanty (premiérový za áčko) a také první zásah Tomáše Formáčka v našem A-týmu.

Právě výkony našich mladíků stojí za zmínku. Když připočteme Erika Rezka, jenž za nás nastoupil poprvé po přestupu z Čechie, tak jsme měli na hřišti hned tři hráče do 20 let. Tomáš Formáček nastoupil za áčko k premiérovým zápasům a rozhodně ukázal, že může okresní přebor hrát.

Minimálně do začátku roku 2019 se pak můžeme těšit příjemným pohledem na tabulku, kterou vedeme o 6 bodů před béčkem Čechie, navíc stále držíme neporazitelnost.

Sestava: Augustin - Štěrba, M. Kučera, Štugel - Týbl, Rezek, Fanta, Formáček (připraven Malec).