Áčko získalo jen bod, pozici lídra OP přesto udrželo

06.01.2019 | Martin Augustin

Nic netrvá věčně a ve 4. kole Okresního přeboru vzala za své také naše dosavadní neporazitelnost. Sérii bez porážky jsme ještě uhájili v těžkém souboji s kladenským Omaskem, s nímž jsme remizovali 2:2. Proti Rozdělovu jsme ale nabrali třígólové manko v závěru už pouze stačili snížit na konečných 2:3.

FK Union – SK Omask Kovo Kladno 2:2 (1:0)

Omask známe jako nepříjemného soupeře, což bylo tentokrát umocněno i tím, že se sešel v silné sestavě. Lépe jsme ale začali my. Rezek našel pěknou přihrávkou naběhnutého obránce Bohumila Štugela a ten otevřel skóre střelou z první k bližší tyči. Poté jsme mohli přidat i druhý gól, ale několik dobrých příležitostí jsme nedokázali zužitkovat. Omask se tak postupně také osmělil a srovnal obraz hry. Do druhého poločasu vstupují lépe Kladenští a svou snahu korunují vyrovnávací trefou, kterou soupeř poslal do naší sítě střelou mezi nohama brankáře Kotrly. Poté jsme zase přidali a vedení si vzali zpět, když Štěrbův nástřel šikovně tečoval do odkryté brány Bohumil Štugel. O chvíli později ještě trefil Fanta hlavou brankovou konstrukci, ale pak už s blížícím se závěrem přebral iniciativu soupeř. Po time-outu Omasku bohužel naše obrana nedokázala pobrat vydařenou akci, která vyústila ve vyrovnání na 2:2. Inkasovaný gól nás vyhodil ze sedla a vzápětí předvádíme několik triviálních chyb v rozehrávce, které nás mohly připravit i o remízu. Další gól už ale nepadl a zápas tak skončil asi spravedlivou plichtou 2:2.

FK Union – AFK Rozdělov 2:3 (0:1)

Podobný zápas jako na zimním poháru, jen s tím rozdílem, že Rozdělovští se sešli v asi kvalitnější sestavě. Soupeř na nás opět chytře čekal, výtečně bránil a navíc chodil do nebezpečných brejků. Utkání hodně ovlivnily první dva góly, které padly po žákovských chybách. V prvním poločase chce udělat náš hráč na pozici posledního kličku, která mu nevychází, útočník soupeře mu bere míč a tohle zaváhání trestá. Po změně stran se pak tři naši hráči nepochopitelně vydali napadat dvojici protihráčů, kteří tenhle naivní pokus o presink překonali jedinou přihrávkou a následné přečíslení soupeř zakončil do prázdné branky. Ve snaze o tlak pak vysouváme obranu a z toho vyplynul ještě gól na 0:3. Přesto jsme utkání nezabalili. Naději nám dala „Angličan“ Vojtěcha Štěrby, ale kontaktní zásah, o který se postaral Michael Kučera, už bohužel přišel příliš pozdě. Prakticky hned po rozehrání totiž sledoval závěrečný hvizd.

Ze 4. kola jsme samozřejmě chtěli získat víc než jeden bod. Remíza s Omaskem ale byla, jak už je zmíněno výše, asi spravedlivá, a dá se říci, že zasloužená byla i výhra Rozdělova. Panika ale není na místě. Tabulku stále vedeme a nějaká ztráta či prohra prostě musela přijít. Vždyť v soutěži je tak 10 vyrovnaných týmů, z nichž může porazit každý každého a do této skupiny se řadíme i my. I z nezdarů se můžeme poučit, ze zápasů máme videa a každý hráč se může podívat například na to, jaké jsme dostali góly a příště se podobných chyb vyvarovat. Jedeme dál!

Sestava: Kotrla – Štěrba, M. Kučera, Štugel, Němec, Formáček, Rezek, Fanta.

1. FK Kročehlavy

1. FC Slavoj Kladno