Béčko padlo s Kačicí, pak zdolalo o medaile bojující Buštěhrad

13.01.2019 | Jaroslav Malec

Naše omlazená rezerva zatím neprožívá bodově povedenou sezónu. V duchu dosavadních výkonů se nesl i první zápas 5. hracího kola s Kačicí, který jsme prohráli letos již tradičním výsledkem 1:3. Poté ale naši hráči zabrali proti o medaile bojujícímu Buštěhradu a po bojovné hře si připsali výhru 3:2. Video ze zápasů je k dispozici na našem Facebooku.

FK Union "B" - FK Kačice  1:3 (1:0)

Proti Kačici jsme výsledkově nijak nevybočili z naší obvyklé statistiky, tedy jediný gól vstřelit a dva až tři inkasovat. Herně to ale nebylo vyloženě špatné, v utkání jsme dokonce téměř celý první poločas vedli, když jsme nejdříve přestáli téměř jasný gól soupeře, kdy na brankové čáře nohou zasáhl Jaroslav Malec, který se po delší době a několika zápasech v poli objevil opět v bráně. Téměř vzápětí nám pak vedení vystřelil Tomáš Formáček. Dobrou šanci na zvýšení náskoku pak měl ještě Adam Ďurčanský, ale brankáře Kačic nepropálil. První půli jsme udrželi vedení, ale soupeř zvyšoval tlak a po přestávce se mu povedlo vyrovnat prudkou ranou pod horní tyč. V této fázi hry jsme si moc dalších šancí už nevypracovali a naopak dvakrát inkasovali. Obzvláště gól na 1:2 byl smolný. Brankář Malec se zúčastnil souboje o vysoký míč, který před ním zahrál obránce a přeloboval ho. Míč směřující do brány ještě náš brankář konečky prstů vytáhl, ale jen před dobíhajícího hráče Kačič, který míč poslal do odkryté brány.

FK Union "B" - FC Hornets Buštěhrad  3:2 (1:1)

Po minulém kole bez bodu a ztrátě v prvním zápase dnešního dne jsme si řekli, že nechceme jet domů opět se dvěma porážkami na kontě. Zápas proti do té doby třetímu celku tabulky jsme odmakali, byť jsme prohrávali po nezachyceném náběhu Buštěhradu. Skóre jsme ale dokázali otočit. Ještě v první půli vyrovnal Ujka, v té druhé nás bodům přiblížil Adam Ďurčanský, který zakončoval souhru s Tomášem Formáčkem. Bušťehrad ale dokázal několik minut před koncem vyrovnat a mohl dokonce skóre otočit, ale ve vynikající šanci neprostřelil našeho ležícího brankáře, který míč vyrazil zvednutou nohou. Hrdinou zápasu se za několik okamžiků stal kapitán béčka, Tomáš Černý. Soupeřův obránce před ním neobratně odvracel míč, ten ale dopadl přímo před našeho hráče, který ho neomylně poslal do sítě. Ve zbývajících vteřinách sáhl Buštěhrad ke hře bez brankáře, ale do výraznější příležitosti se již nestihl dostat. Konečně jsme předvedli bojovný výkon po celou dobu zápasu a hlavně zlepšenou produktivitu.

Sestava: Malec - Ujka, Hajsl, Fanta, Pechar, Formáček, Černý, Ďurčanský, Kříž

1. FK Kročehlavy