Béčko bez bodu

28.01.2019 | Jaroslav Malec

Komentáře k zápasům rezervního týmu by se letos daly tvořit z šablony, kde by se jen měnily názvy soupeřů. Skóre a předvedená hra nepřinesla nic, co by se lišilo od všech předchozích kol. Nechybí snaha, do defenzivy to taky není vyloženě špatné, vždyť první tým tabulky inkasoval jen o sedm branek méně, než my na předposledním místě, ale opět jsme vstřelili jen dva góly ze dvou zápasů. Naše neproduktivita nás stojí lepší výsledky a soupeřům velmi usnadňuje vzájemné měření sil. A když už náhodou vedeme, neumíme si pro nás příznivý stav pohlídat. Po dvanácti zápasech tak má naše rezerva na svém kontě stejný počet bodů, jako měl Union ve své první sezóně v roce 2006 za celý ročník, tedy 9. A to vzhledem k tehdejší sestavě, ve které chyběli futsalisti, nebo fotbalisti a nastupovali za nás kluci, kteří s tímto sportem teprve začínali, je  celkem ostuda. Letošní béčko má samozřejmě ještě 8 zápasů k tomu, aby historicky nejhorší sezónu překonalo, což se snad stane hned v příštím kole, ale už teď je jasné, že tento ročník v budoucnu v paměti moc často hledat nebudeme. Přes to všechno ale ne vše je úplně špatně. B-tým funguje nezávisle na áčku, to dřív nebývalo. V zápasech nikdo nic nevypouští, bojuje se o každý míč. Převahu v týmu už mají mladí hráči a postupně se snaží přebírat odpovědnost na sebe. Dnes se také konečně v našich barvách poprvé představil Matěj Hudousek, posila z Fobozu, který odehral jeden zápas a připsal si asistenci na druhý gól.

FK Union "B" - Borussia Hrdlív 2:3

Hrdlív v úvodu potrestá nedůrazné bránění a mezi nohama našeho brankáře procedí míč do brány. Ještě během prvního poločasu Tomáš Formáček potáhne míč po lajně a předloží před bránu nabídku pro Adama Ďurčanského, který ji využije a srovná. Ve druhém poločase se dlouho hraje bez branek, až v závěru se prosadí po timu ofenzivně složená formace a nenápadnou střelou Tomáše Formánka nás pošle do vedení. Do konce chybí necelé dvě minuty, což by si zkušený tým už měl pohlídat. My ovšem dvakrát nabídneme soupeři možnost k zakončení a utkání tak končíme bez bodu, když gól na 2:3 inkasujeme v poslední vteřině hry.

FK Union "B" - Sokol Dobřichovice "B" 0:3

Dobřichovice byly lepším týmem a brzo si vytvořily i dostatečný náskok. To je v našem případě obvykle o dvě branky, což byl i stav, kterým skončil poločas. Třetí zásah pak přidaly po přestávce. My jsme sice napadali soupeřovu rozehrávku, bojovali o míč a hřiště, ale nula střel mířících na bránu je tím důvodem, proč na našem kontě vstřelených branek po konci zápasu svítila nula.

Sestava: Kotrla - Hajsl, Černý, Formánek, Pechar, Formáček, Ďurčanský, Jindra, Hudousek (Hrdlív), Malec (Dobřichovice)

1. FK Kročehlavy

1. FC Slavoj Kladno