Z okresního přeboru jsme získali bronz!

31.03.2019 | Redakce

V posledním kole jsme sice potřebný počet 6 bodů neuhráli, ale i tříbodový zisk nakonec na medaile stačí! Nejprve jsme podlehli 1:2 Třebusícím a v tu chvíli bylo jasné, že boj o medailové pozice už nemáme ve vlastních rukou. Pak jsme přehráli 6:1 Brandýsek a museli čekat na výsledky našich rivalů. Zatímco Foboz nezaváhal a v tabulce nás přeskočil, kladenský Omask podlehl vysoko 1:8 1. DFK Slaný a v té chvíli již bylo jasné, že nás umístění na stupních vítězů nemine! Nakonec z toho byl bronz.

FK Union - PK Třebusice B 1:2 (0:1)

Třebusicím sice šlo už jen o čest, přesto se sešly v kvalitní sestavě. Na soupeře jsme vlétli a v úvodních dvou minutách si vytvořili tři vyložené šance, ovšem gólmana Třebusic se nám překonat nepodařilo. Náš počáteční entuziasmus poté postupně odešel a do hry se dostal i soupeř.Tomu se navíc podařilo vykombinovat naší obranu a do prázdné brány vstřelit vedoucí gól. Třebusičtí poté zachytávali naše rozehrávky a vyráželi do rychlých brejků.  Při nich nás několikrát podržel brankář Augustin, ovšem ve druhé půli už na dorážku po chyceném samostatném úniku nestačil ani on. Poté nám ještě vrátil naději úspěšnou dorážkou Michael Kučera, nicméně k obratu nám pak už nepomohla ani dvouminutová hra bez brankáře. V té chvíli bylo jasno, že boj o medaile už není v našich rukou. Zápas jsme sice začali dobře, ale poté jsme už byli směrem dopředu hodně křečovití. Možná se projevila nervozita z vědomí, že se hraje o medaile, možná jen některým hráčům odešla sportovní forma v ten nejméně vhodný moment.

FK Union - F.C. Brandýsek B 6:1 (2:1)

Do utkání s rezervou Brandýska jsme nastupovali s cílem rozloučit se se sezónou vítězně. Od začátku zápasu máme mírnou převahu a ujímáme se dvougólového vedení. V závěru oločasu však inkasujeme laciný gól od gólmana soupeře, jehož nákop přelétne jak nabíhajícího spoluhráče, tak našeho jinak dobře chytajícího brankáře. Po změně stran nejprve neproměňujeme několik příležitostí a zároveň náš brankář napravil své zaváhání u inkasovaného gólu. Po zásahu Michaela Kučery na 3:1 se už přeci jen zklidňujeme a zápas dovedeme až k výsledku 6:1.

Sestava: Augustin - Štěrba, M. Kučera, Štugel, Fanta, Týbl, Hudousek, Formánek.

Poté jsme museli čekat na další výsledky. Zatímco Foboz nezaváhal, tak Omask nás přeskočit nedokázal  a tak se můžeme radovat ze třetího místa. Medailové umístění v Okresním přeboru rozhodně považujeme za velký úspěch. Soutěž je to už velmi kvalitní a jelikož jsme po celý ročník mimo první trojici neklesli, můžeme považovat naše umístění za zasloužené. Poděkování si zaslouží všichni hráči, kteří k tomuto umístění přispěli. Za zmínku stojí například i urychlená rekonvalescence Michaela Kučery, se kterým jsme po operaci slepého střeva už do konce sezóny nepočítali, ale Michal přesto odehrál poslední kolo a navíc se na hřišti nijak nešetřil. Samozřejmě můžeme zmínit i další pozitivní věci, které ale budou tématem posezónního rozhovoru s naším prezidentem a hlavně budou zmíněné na rozlučce s tímto ročníkem.

FKU Ole!

1. FK Kročehlavy