Na turnaji v malém fotbale v Pečicích jsme přes penaltové rozstřely dokráčeli až k bronzu!

21.07.2018 | Martin Augustin

sobotu 21. července jsme zamířili do Pečic u Příbrami, kde jsme se zúčastnili premiérového ročníku Memoriálu Václava Vokurky, což je turnaj v malém fotbale (formát 5+1). Přestože jsme za celý turnaj nedokázali zvítězit v normální hrací době, tak jsme ve velmi dobré konkurenci nakonec skončili na hezkém třetím místě.

Ale popořadě. Turnaj jsme začali duelem s kvalitním celkem Třebska, za který měl ve svém středu i několik hráčů, kteří nastupují v Superlize malého fotbalu za Příbram. My jsme navíc v době začátku zápasu měli k dispozici pouze minimální počet pěti hráčů a brankáře, jelikož jedno auto se na cestě opozdilo. Dominanci výborně hrajícího soupeře jsme tak nebyli schopni odolávat a prohráli jsme 0:4. Také v duelu s mužstvem zvaným The Mumla jsme prospali začátek a rychle prohrávali 0:2. Ve zbytku zápasu jsme stačili alespoň vyrovnat a duel tak dospěl do penalt, které dle pravidel turnaje následovaly za nerozhodného výsledku. Ve třetí sérii se poprvé ukázal pozdější penaltový fantom turnaje, brankář Augustin, který na mečbolu soupeře vychytal svého gólmanského kolegu. Další exekutor Mumly pak pro změnu minul a my tak získali bonusový bod.

Na závěr skupinové fáze nás pak čekal další velmi kvalitní tým - Sharks. Ti měli v kádru futsalisty z krajských soutěží. V prvním poločase jsme se dokonce ujali vedení, ale soupeř po přestávce lacině skóre otočil. V závěru ale David Kučera poslal zápas do dalších penalt. A v nich opět čaroval gólman Augustin, který zlikvidoval dokonce oba pokusy soupeře a spolu s oběma úspěšnými exekutory nám zařídil další bod navíc - a také tak napravil hrubku ala Loris Karius, kterou soupeři daroval gól na 1:2. :-) Ve skupině jsme nakonec se čtyřmi body obsadili třetí místo a to znamenalo, že naším čtvrtfinálovým soupeřem bude druhý celek z áčka - Novo Racism.

Ze soupeře šel respekt už jen při pohledu na tělesnou konstituci některých hráčů, ale přesto jsme v prvním dějství otevřeli skóre my. Po změně stran Novo Racism zvýšili úsilí a zaslouženě vyrovnali. Opět se tak muselo do rozstřelu. Zatímco my jsme se mýlili pouze jednou, brankář Augustin si ve čtvrté sérii připsal další chycenou penaltu a v páté pak protihráč napálil břevno. Za zmínku stojí, že náš gólman vlastně chytil i první pokus soupeře, ovšem rozhodčí nařídil jeho opakování a to už protihráč se štěstím proměnil.

Naším semifinálovým soupeřem bylo Třebsko, které jsme dobře znali už ze základní skupiny. Čerstvější soupeř, kterému ve čtvrtfinále odpadl protivník, jehož hráči dějiště turnaje opustili, byl znovu nad naše síly, o čemž opět jasně vypovídá výsledek 0:4. V boji o 3. místo na nás čekal tým Všehochuť. Začátek duelu nám chutnal lépe a dokonce jsme poprvé v turnaji vedli o dva góly. Soupeř však ještě v první půli srovnal a po změně stran se už přes příležitosti na obou stranách skóre nezměnilo. I tento zápas tedy musely rozhodnout až penalty. V nich jsme jako první neproměnili my, ovšem slovo si vzal opět Augustin, který se zaskvěl ve čtvrté i páté sérii a otočil misky vah na naši stranu. Mladíček Matěj Richter pak udržel nervy na uzdě a odstartoval bronzovou radost borců Unionu.

K bronzu jsme se tedy propracovali poměrně netradiční cestou, ale na to se historie ptát nebude. :-) Z našeho pohledu se jednalo o povedený turnaj a pokud čas a okolnosti dovolí, tak rádi přijmeme pozvání pořadatelů i v příštím roce. Organizátorům ještě jednou děkujeme za pozvání a vřelé přijetí a dík samozřejmě patří i všem hráčům, kteří za nás v Pečicích nastoupili!

Sestava: Augustin - Ujka, D. Kučera, Malec, Fanta, Richter, Kratina, Cimrman, Kříž.

1. FK Kročehlavy

1. FC Slavoj Kladno