Béčko vstoupilo do sezóny skvěle, po třech výhrách je v čele tabulky!

05.11.2019 | Jaroslav Malec

Jako první z našich dvou týmů zahájilo nový soutěžní ročník béčko a to ve stylu mnohem sympatičtějším a bodově bohatším, než loni. Náš druhý tým se vždy v této soutěži pohyboval na špičce tabulky, loňské předposlední místo tak bylo zklamáním, které letos chceme určitě napravit. A začátek jsme si nemohli přát lepší. Plný bodový zisk z třízápasového kola a první místo v tabulce. Takový začátek byl důležitý i z toho pohledu, že příští hrací den máme volno a do akce se dostaneme až za měsíc začátkem prosince. Sestava se oproti loňskému roku nijak výrazněji neproměnila, zřejmě celý ročník kvůli zranění vynechá Miloš Hajsl, naopak se po dvou letech hostování v MCE Slaný vrátil náš kmenový hráč Daniel Hovorka. Jinak kostru týmu tvoří stále se lepšící mladí hráči, doplněni o několik starších borců.

FK Union Slaný “B“ – RSC Čechie Slaný “C“  6:1

C-tým Čechie se do OSII vrátil po roce působení ve vyšší soutěži. Ne že bychom Čechii přáli sestup, ale jsme rádi, že ji máme zpět v OSII, protože soutěž tím aspoň z našeho pohledu získá díky dalšími dvěma derby mezi slánskými týmy na zajímavosti. Naposledy se oba týmy utkaly v sezóně 17/18 a každý si připsal jedno vítězství. Nejprve my v poměru 8:1 a v odvetě Čechie 2:0. Do zápasu jsme vstoupili plní očekávání, zda jsme přes léto futsal úplně nezapomněli a zda si dovedeme na hřišti vyhovět. Po krátké úvodní nervozitě jsme se ale celkem chytli, hodně nám pomohl i rychlý Fantův gól. Tým si najednou začal věřit a hlavně neúnavně bojovat před oběma brankami. Čechie se ale nevzdala a po rohovém kopu se zřejmě po šťastné teči dočkala vyrovnání. Z toho se ale mohla radovat jen chvíli, neboť už za několik okamžiků vyslal precizní kolmicí přes celé hřiště Dan Hovorka do šance Jaroslava Malce, který sám před brankářem nezaváhal. Od toho okamžiku jsme byli nebezpečnější a své šance jsme dokázali proměňovat. Postupně se trefili Pechar, dvěma zásahy Malec zkompletoval hattrick a tečka patřila Fantovi.

FK Union Slaný “B“ – FC Slatina 2006 “B“ 5:1

Jestliže minulý zápas vyšel našemu nejstaršímu hráči, tak zbylé dva patřily hlavně tomu nejvyššímu. Důležitými zákroky nás hlavně v úvodu zápasu držel brankář Tomáš Kotrla, který nepustil soupeře do vedení a dal nám tak šanci vyhrát. Slatina byla nebezpečná, ale proti houževnatě bojující obraně se do šancí nedostávala tak snadno. My jsme hrozili hlavně z protiútoků, které táhl především Dan Hovorka a zásoboval své spoluhráče gólovými pasy. První dva góly připravil pro Tomáše Formánka a Adama Ďurčanského, třetí vstřelil sám prudkou ranou pod břevno. Slatina dokázala korigovat na 1:3, ale neodolala dalšímu nájezdu Dana Hovorky, který připravil gól Adamu Ďurčanskému, který dostal míč do branky šťastnou tečí a falší. Na 5:1 pečetil v závěru utkání Tomáš Formánek, kterému míč vybojoval a následně předložil Josef Pechar.

FK Union Slaný “B“ - Jafra FK Slaný  4:1

Přestože jsme hráli druhý zápas po sobě, únava na nás nebyla znát a celý zápas jsme vydrželi běhat, napadat a bojovat o každý míč. Zápas se nesl v podobném duchu jako ten předchozí se Slatinou. Tomáš Kotrla nás podržel v bráně a Dan Hovorka s Lukášem Fantou rozjížděli útočné akce. Prosadili jsme se ale až v závěru první půle, kdy Fantovu přihrávku před bránu dotlačil na místo určení Malec. Po změně stran pojistil vedení dělovkou Fanta. Soupeři se podařilo zápas kontaktním gólem zdramatizovat, ale Malec a po něm Hovorka nervózní závěr duelu odmítli.

Sestava: Kotrla – Hovorka, Fanta, Pechar, Formánek, Ďurčanký, Malec, Černý

Za povedené kolo s plným bodovým ziskem jsme rádi, vstup do soutěže je důležitý a každé zavání se pak těžko dohání. Kromě bodů je pro nás důležitá i hra, kterou jsme se prezentovali. Nikdo z hráčů nešetřil krokem, což bylo znát hlavně na fungující defenzivě, podpořené jistým výkonem Tomáše Kotrly v bráně. Tři inkasované góly ze tří zápasů je skvělá vizitka. Dařilo se nám i směrem dopředu, na čemž měl velkou zásluhu navrátilec Dan Hovorka, který se šesti body ovládl průběžné bodování produktivity. I ostatní hráči v potřebných momentech týmu dodali něco navíc, ať už obětavý zákrok, chytrou nahrávku, nebo gól. Problém nám občas dělalo jen rychlé převzetí a zpracování míče, v několika momentech jsme se tímto způsobem sami připravili o další šance a možná góly, ale tentokrát to na konečný výsledek naštěstí vliv nemělo.

Muži A | Sobota 18.01.2020, 11:50

Muži A | Sobota 01.02.2020, 09:30