Béčko na výkony z úvodního kola nenavázalo

01.12.2019 | M.A.

Po měsíci opět nastoupil do soutěžních zápasů náš B-tým. Ten herně ani výsledkově nenavázal na úspěšné úvodní kolo, v němž si připsal tři výhry a tentokrát nedokázal bodovat. Rezervě Dobřichovic jsme podlehli 2:3, byť jsme po změně stran otočili skóre z 0:1 na 2:1. Proti Slabcům nám pak nepomohla ani úvodní trefa zápasu. Nakonec jsme podlehli 2:3.

FK Union B - Sokol Dobřichovice B 2:3 (0:1)
Dobřichovice měli v sestavě několik hráčů z A-týmu a byly pro nás kvalitním soupeřem. V relativně vyrovnané první půli se prosadil pouze soupeř, který využil autu v blízkosti naší brány a po rychlé rozehrávce následovala střela do šibenice. My jsme prostor mezi tyčemi v podstatě vůbec trefit nedokázali. Po změně stran už to bylo z naší strany směrem dopředu o něco lepší a výsledkem byl obrat ve skóre. Nejprve vyřešil přečíslení 2 na 1 střelou do bližšího horního rohu brány Daniel Hovorka a o chvíli později se trefil z pravé strany po zemi ke vzdálenější tyči Tomáš Formánek. Získané vedení jsme však nedokázali udržet dlouho. Zhruba po půlminutě jsme vzadu zbytečně propadli a inkasovali gól v podstatě do prázdné - 2:2. Když si navíc jeden z dobřichovických futsalistů kličkami v brankovišti vychutnal naše bránící hráče a skóroval, vedl zase soupeř. Tentokrát jsme už žádnou odpověď nenalezli, naopak Dobřichovice ještě neproměnily penaltu. Nepomohla ani závěrečná power-play.

FK Union B - TJ Slabce 1:3 (1:1)
Utkání se Slabcemi asi nebylo pro přítomné diváky moc pohledné. Od začátku bylo na obou stranách k vidění hodně nepřesností a také tempo hry bůhvíjaké nebylo. Nám k lepšímu výkonu nepomohl ani úvodní gól, který vstřelil Adam Ďurčanský. V závěr poločasu jsme navíc smolně inkasovali, když střelu z přímého kopu náš hráč nešťastně tečoval za záda brankáře. Na začátku druhé půle už soupeř vedl, když jsme na zadní tyči nechali zcela volného hráče a ten zamířil přesně. Poté jsme se směrem dopředu trápili. Soupeře, který byl věkově zkušenější, ale měl být také pomalejší, jsme nedokázali přeběhat, kazili jsme přihrávky, a když už jsme se do nějaké šance dostali, nebyli jsme schopni trefit ani prázdnou bránu. Z brejku pak Slabce přidaly ještě pojistku na své vítězství.

Sestava: Augustin - Fanta, Hovorka, Pechar, Formánek, Malec, Ďurčanský.

Po dobrém vstupu do sezóny jsme se vrátili k bolestem z loňského ročníku. Dělali jsme naivní chyby a směrem dopředu hráli spíše na náhodu. Prohry nám snad trochu srazily hřebínek a do dalšího průběhu sezóny půjdeme opět s pokorou a bojovností. Vše se odvíjí už od přístupu k zápasům a týmu, k čemuž jsme si něco řekli již na střídačce v duelu se Slabcemi a poté v interní diskuzi.

Muži A | Sobota 18.01.2020, 11:50

Muži A | Sobota 01.02.2020, 09:30