Áčko bodovalo naplno, zvítězilo i nad vedoucím Fobozem!

07.12.2019 | M.A.

Po měsíční pauze se představil v Okresním přeboru náš A-tým. Ve 3. kole jsme dokázali bodovat naplno! Nejprve jsme otočili nepříznivě se vyvíjející duel s kladenským Omaskem a poté zdolali 4:2 lídra tabulky, slánský Foboz. V tabulce soutěže nám patří s 12 body třetí místo.

FK Union – SK Omask Kovo Kladno 5:4 (1:3)

Po měsíční pauze, která byla způsobena volným 2. kolem, jsme se sešli ve velmi solidní sestavě. V úvodu zápasu s Omaskem na nás ale byla nerozehranost znát. Na hřišti jsme se hledali a v podstatě z prvních tří šancí soupeře inkasovali. Na skóre 0:3 jsme reagovali oddechovým časem a po něm krátce před skončením úvodního dějství alespoň korigovali zásluhou Lukáše Fanty. A to byl důležitý moment, který nás nakopl. Po změně stran jsme už totiž hráli mnohem lépe. Náš výkon měl hlavu a patu, soupeře jsme dostali pod tlak a měli i šance. Nebylo tak divu, že se nám brzy podařilo trefami Bohumila Štugela a Daniela Hovorky i vyrovnat. V následné bitvě o vedoucí zásah jsme pak opět byli díky skórujícímu Michaelovi Kučerovi úspěšnější my. Nejdramatičtější momenty si ale hráči obou týmů schovali až na závěrečné minuty. Soupeř nejprve využil našeho propadnutí a srovnal na 4:4. My jsme si vzali oddechový čas a hned po něm projel celé hřiště kapitán Vojtěch Štěrba, jenž strhl vedení zpět na naši stranu. Ani to však ještě nebylo vše. Dvě minuty před koncem totiž následoval náš čtvrtý akumulovaný faul, po němž Omask zahrával desetimetrový kop, ovšem střelu protihráče vyrazil na roh brankář Augustin. Zbytek duelu jsme si už pohlídali a po velkém obratu tak mohli slavit cenné tři body.

FK Union – FC Foboz Slaný 4:2 (2:2)

Foboz proti nám nastoupil jako lídr tabulky a tak jsme měli ze soupeře oprávněný respekt. Od začátku se hrálo ve velmi dobrém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Nás poslal do vedení Bohumil Štugel, ale soupeř rychle odpověděl. Poté se prosadil pěknou střelou Daniel Hovorka, ovšem Foboz znovu srovnal. Po změně stran utkání gradovalo, šance se rodily na obou stranách. Nám několik pěkných střel vytáhl gólman. Foboz dokonce dvakrát orazítkoval tyč. Štěstí se nakonec usmálo na nás. Po hraničním souboji, v němž se asi dal pískat faul na obě strany, rozhodčí hru pustili. K míči jsme se dostali my a následný rychlý kontr zužitkoval Jakub Cimrman, který v dresu s logem FKU nastoupil po delší době - 3:2. Foboz se nevzdal a nadále byl nebezpečný, ovšem i poslední gól zápasu jsme vstřelili my. Do brány si totiž ještě našla cestu střela Lukáše Fanty. Připsali jsme si tedy cenný skalp lídra tabulky.

Sestava: Augustin – Štěrba, M. Kučera, Fanta, Štugel, Rezek, Cimrman, Hovorka (připraven Malec)

Všichni hráči si zaslouží poděkování za to, jak zápasy odjezdili, což se pozitivně projevilo na přísunu bodů. Stejně velké díky patří i Jardovi Malcovi, který po střeleckých hodech v úvodu sezóny v nabité sestavě dobrovolně přijal roli nehrajícího osmého hráče a navíc tradičně zprostředkoval video a fotografie ze zápasů. Snad budeme takto fungovat i v dalším průběhu sezóny a to nejen na zápasech áčka!

Muži A | Sobota 07.12.2019, 11:50
FK Union Slaný - FC FOBOZ Slaný