Na Zimním poháru jsme opět skončili už ve skupině

31.12.2019 | M.A.

V sobotu 28. prosince se ve slánské hale BIOS odehrál již devátý ročník Zimního poháru města Slaný. Na turnaji, kde jsme v minulosti slavili velké úspěchy, náš tým prohrál v kvalitní konkurenci všechny tři zápasy a tak opět uvízl již ve skupině.

Zimní pohár, který pořádá klub MCE Slaný, je již tradiční možností k pohybu během vánoční soutěžní pauzy. I tentokrát dal pořadatel dohromady kvalitní konkurenci. My dostali do skupiny pořádajícího účastníka Krajského přeboru, výběr mladých hráčů pod vedením Radovana Kroutila hrající pod názvem Lakoty Slaný a Nanuk Team B, což byl zase výběr z nejlepších futsalistů ze Slánska a okolí, který sestavil Nenad Hrubik.

Hned v úvodním zápase proti MCE jsme dostali lekci z futsalu na vyšší úrovni, než jsme většinou zvyklí z Okr. přeboru. Soupeř byl od začátku lepší a měl šance, přesto jsme poprvé inkasovali až v samotném závěru první půle. Po změně stran se už MCEčko prosazovalo i střelecky a nakonec se radovalo z výhry 5:1. To druhé utkání proti Lakotám už bylo herně vyrovnané. Po bezgólovém poločase nás dokonce poslal do vedení Fanta, ovšem soupeř si pak začal pomáhat hrou s vysunutým Kroutilem, který nastoupil v brance a z toho vytěžil vyrovnání. Poté jsme navíc inkasovali po chybě v rozehrávce a alespoň na bod už bohužel nedosáhli. Turnaj jsme pak ukončili duelem s jeho pozdějšími vítězi – výbornými hráči nabytým Nanukem B. Soupeř ukazoval své technické a kombinační kvality a naší obranu tak často přehrával. Hře dozadu ale tolik nedal a tak i my si vytvořili spoustu šancí. Dokonce jsme vstřelili i první gól zápasu, ale poté jsme se střelecky opět prosadili až ve druhé půli za stavu 1:4. Nakonec z toho byla porážka 3:5.

Na Zimním poháru jsme v minulosti vybojovali dva triumfy, jednou skončili druzí a jednou třetí. Uspět v současné konkurenci proti týmům z vyšších soutěží nebo různým výběrů nejlepších hráčů z okolí je pro nás už ale strašně těžké. Abychom mohli reálně pomýšlet třeba na medaili, museli bychom se sejít v nejsilnější sestavě (na turnaji jsme postrádali třeba Štěrbu či Cimrmana) a ještě hrát na hranici možností, a nebo tým rovněž posílit třeba dvěma kvalitními borci z jiných celků. Druhou možností – tak to proběhlo i letos - je posbírat kluky, kteří mohou a chtějí a mezi svátky se prostě sejít a zahrát si bez ohledu na výsledek.

Zimní pohár přinesl i jeden velký návrat. Po dlouhé době si v našich barvách zahrál Martin Gil, kterého mohou naši fanoušci pamatovat ještě z doby, kdy jsme nastupovali v Krajském přeboru. A od ledna by se měl Martin objevovat i v mistrovských zápasech našich týmů.

Sestava: Augustin – M. Kučera, Fanta, Štugel, Týbl, Hovorka, Formánek, Malec, Gil.

Na závěr roku 2019 bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří nás letos na hřišti reprezentovali a všem našim příznivcům, kamarádům a partnerům za podporu! A do roku 2020nám všem přeji hodně úspěchů na futsalovém i životním kolbišti!

Muži A | Sobota 07.12.2019, 11:50
FK Union Slaný - FC FOBOZ Slaný