Nešťastný první týden roku 2020 vyvrcholil dvěma porážkami v Okr. přeboru

06.01.2020 | M.A.

Rok 2020 pro nás nezačal vůbec dobře. Na čtvrtečním tréninku se nám zranili hned tři hráči, kteří by jinak v sobotu nastoupili za A-tým a i to jistě negativně ovlivnilo naše výkony ve zmíněných mistrovských zápasech, v nichž jsme podlehli 2:6 Zlonicím a 2:7 třebusickému béčku. V obou utkáních jsme navíc působili smířeným až odevzdaným dojmem.

Jak už bylo řečeno, na čtvrtečním tréninku jsme přišli o dva naše dlouhodobě nejproduktivnější hráče. Zranění z posledního předvánočního tréninku si obnovil kapitán Štěrba a po posledním tréninkovém souboji nebyl k dispozici ani Michael Kučera. Navíc se zranil i mladý Richter, který by při absenci zmíněných opor rozhodně nastoupil.

FK Union – FC Tatran Zlonice 2:6 (0:4)

Do zápasu se Zlonicemi jsme vůbec nevstoupili dobře. Místo bránění od půlky jsme se nechávali strhnout k naivnímu napadání, kdy si nás soupeř snadno vyťukal, byli jsme nezvykle pomalí a navíc jsme bránili příliš daleko od soupeřů, kteří tak před naší bránou dostávali dostatek prostoru k zakončení. Nebylo tedy divu, že jsme po poločase prohrávali už 0:4, kdy nepomohl ani oddechový čas po třetím obdrženém gólu. Po změně stran Zloničtí, kteří dosud neztratili ani bod, mohli hrát nadále v pohodě a postupně navýšili skóre až na 0:6. Až za tohoto stavu jsme se dostali ke slovu i my, když se nám podařilo odvrátit alespoň hrozící ostudný výsledek. Daniel Hovorka po hezkém sólu a Lukáš Fanta po dobře rozehraném autu snižovali na konečných 2:6.

FK Union – FK Třebusice B 2:7 (0:3)

Hned po utkání se Zlonicemi nás čekal duel proti třebusické rezervě. Bohužel jsme ho začali podobně jako předchozí utkání. Opět nás srážely stejné neduhy a tentokrát to bylo po poločase 0:3. Před druhým dějstvím jsme se snažili povzbudit, že se ještě s výsledkem dá něco dělat, ale v sobotu nám prostě souzeno nebylo. K dovršení všeho zlého se hned v úvodu druhé půle zranil po vzdušném souboji i brankář Augustin, který dochytával zbytek duelu spíše na jedné noze a navíc jsme inkasovali i čtvrtý gól. Poté se nám podařilo Hovorkou a Cimrmanem snížit va 1:4 a 2:5, ovšem na nějaké zdramatizování už to nestačilo. Naopak jsme v závěru ještě dvakrát inkasovali.

Sestava: Augustin – Štugel, Fanta, Týbl, Cimrman, Hovorka, Rezek, Malec.

Na toto kolo je potřeba rychle zapomenout. Téměř nikomu se nedařilo, dělali jsme chyby v rozehrávce, nedůrazně bránili, hráli naivně. Bohužel se nenašel nikdo, kdo by při absenci kapitána či zkušeného Kučery mužstvo strhl výkonem a byl si schopen spoluhráče na hřišti trochu srovnat. Před dalšími zápasy je třeba především doléčit šrámy, potrénovat a vrátit se k výkonům a nasazení z prvních dvou odehraných kol soutěže.

Muži A | Sobota 07.12.2019, 11:50
FK Union Slaný - FC FOBOZ Slaný