Další dvě porážky nás přiblížily k boji o záchranu

19.01.2020 | M.A.

Nepovedený vstup do roku 2020, který jsme zahájili čtyřmi porážkami v řadě, srazil naše áčko reálně do bojů o záchranu. Ve vyrovnané soutěži ale paradoxně stále ztrácíme jen bod na třetí místo, takže ve hře jsou stále i stupně vítězů. Bohužel teď máme velké problémy sejít se alespoň v trochu optimální sestavě. V sobotu tým doplněný hráči béčka podlehl 3:5 Brandýsku a velmi smolně 5:6 Rozdělovu.

FK Union - F.C. Brandýsek B 3:5 (0:3)

Podruhé za sebou jsme se museli vypořádat s řadou absencí klíčových hráčů. Kádr tak doplnili i Ujka, který si zahrál za áčko po dvou letech a mladý Adam Ďurčanský. Toho čekala dokonce premiéra v Okresním přeboru. I vhledem k nezvyklé sestavě to byl v prvním poločase z naší strany velký chaos. Soupeř nás přehrával my v obraně nevěděli, kde máme být, dělali individuální chyby a po dvou z nich se soupeř ujal vedení 2:0. Na konci poločasu navíc v náš neprospěch pochybili i rozhodčí, kteří nechali soupeře rozehrávat přímý kop v momentě, kdy náš brankář stál u tyče a stavěl si zeď. O poločase pak sudí svou chybu přiznali, což musíme brát. Chyby mohou udělat rozhodčí stejně jako my hráči... Po změně stran jsme inkasovali počtvrté, ale jinak už to byl z naší strany zlepšený výkon. Zásahy Michaela Kučery a Lukáše Fanty jsme dokonce snížili na 2:4, bohužel soupeř hned po rozehře přidal další trefu. Větší drama už pak nepřinesl ani druhý gól Michaela Kučery, který přišel příliš pozdě.

FK Union - AFK Rozdělov 5:6 (2:4)

Během duelu s Brandýskem jsme přišli o dalšího hráče, zranění vyřadilo ze hry Michala Týbla. O pauze mezi utkáními naštěstí dorazil Martin Gil, který tak Michala v sestavě plnohodnotně nahradil. S Rozdělovem už to byl herně vyrovnaný zápas. Hlavně v prvním poločase jsme ale zase příliš chybovali a při některých obranných situací měli i smůlu. Soupeř se tak ujal dvougólového vedení, které jsme dvakrát snížili, přesto se strany točili za stavu 2:4. Po změně stan opět přišlo zlepšení, Rozdělov jsme začali místy přehrávat a dokázali jsme srovnat na 4:4. Odpověď jsme našli i na pátý gól Rozdělova. Tři minuty před koncem jsme si vyžádali oddechový čas, po němž jsme hru stáhli na šest lidí s cílem hrát pozorně zezadu a případně se pokusit rozhodnout, na což jsme herně měli. V posledních sekundách se však štěstí usmálo na soupeře. Tečovanou střelu náš brankář vytáhl na roh, po němž jsme inkasovali rozhodující gól. Za bojovný výkon jsme si alespoň remízu zasloužili, místo toho však naši hráči museli kousat krutou prohru

Sestava: Augustin - Kučera, Štugel, Fanta, Ujka, Ďurčanský, Rezek, Malec, Týbl (Brandýsek B), Gil (Rozdělov).

V tabulce jsme klesli na šesté místo a na záchranu máme k dobru jen tři body. Pouze jediný bod však ztrácíme na třetí Omask, takže medaile jsou stále velmi blízko. To je jedno pozitivum. Druhým je přístup hráčů, kteří při absenci jiných přišli a od druhého poločasu duelu s Brandýskem hráli asi na hranici svých možností. Příjemně překvapil zejména mladý Ďurčanský. Ten podal především v utkání s Rozdělovem výborný výkon a výrazně si řekl o nominaci i do příštích zápasů áčka.