Béčko na úvod nebodovalo

04.11.2018 | Martin Augustin

Naše rezerva nevstoupila do nového ročníku zrovna úspěšně. Zápasy s Hrdlívem i béčkem Dobřichovic totiž prohrála shodně 1:4. Hráče určitě nemůžeme kritizovat za to, že by něco vypustili. Nasazení jim nechybělo. Co však hodně scházelo, byla samotná herní kvalita, schopnost kombinovat po zemi, nebo si říct o přihrávku náběhem do správného prostoru. A když už nabídka přišla, tak jsme zase selhali na přihrávce nebo v zakončení. V obou zápasech jsme ostatně měli příležitosti k tomu, abychom se gólově prosadili jako první. Místo toho jsme však inkasovali a na honění výsledku jsme tentokrát herně neměli.

FK Union B - Borussia Hrdlív 1:4 (0:0)

Utkání s Hrdlívem bylo hodně bojovné. Oba týmy praktikovaly spíše fotbal v hale než futsal. V první půli jsme si vytvořili několik situací, se kterými jsem měli naložit lépe. Neuspěli jsme však ani sami před brankářem a tak se strany měnily za bezgólového stavu. Ve druhé půli bohužel během chvíle inkasujeme dva nešťastné góly a utkání se tak vyvíjí v náš neprospěch. Nejprve vyrazil brankář Augustin nástřel po rohovém kopu jen k nepokrytému hráči a ten se z dorážky nemýlil a podruhé se Hrdlívští radovali poté, co oba naši obránci diskutují s rozhodčím o tom, že soupeř rozehrál aut, když míč nestál podle pravidel na lajně, a osamocený hráč tak mohl nerušeně skórovat. Poté nám ještě vrátil naději Štugel, ovšem ve zbytku duelu jsme ještě dvakrát inkasovali.

FK Union B - Sokol Dobřichovice B 1:4 (0:2)

Ve druhém zápase proti Dobřichovicím jsme opět propásli možnost jít do vedení. Co jsme nedali, by si zasloužilo místo v silvestrovských sestřizích, ovšem kamera tentokrát v hledišti chyběla. Formánek totiž udělal kličku brankáři a postupoval na zcela prázdnou branku. Ovšem místo, aby do ní míč poslal, nebo s ním dokonce za brankovou čáru doběhl, tak trefil z bezprostřední blízkosti jen tyč a dorážející Kříž byl tím, co jeho spoluhráč neproměnil, tak překvapen, že ani on balón za čáru nedostal. Také soupeř měl své šance, při nichž nás několikrát podržel brankář, ovšem v závěru poločasu jsme dvakrát poměrně zbytečně inkasovali poté, co jsme při založení útoku ztratili míč a Dobřichovičtí to z brejků trestali. Po změně stran se v útoku nadále trápíme a dlouho nejsme schopni ani trefit bránu, kterou hájil mladičký brankář. To se podařilo až Tomášovi Formánkovi, ale mezitím jsme ještě inkasovali potřetí, takže se jednalo o snížení na 1:3. Naděje nám navíc dlouho nevydržela a soupeř svou výhru pečetil třetím gólem.

Sestava: Augustin - Ujka, Hajsl, Černý, Kříž, Formánek, Malec, Štugel (1. zápas)

1. FK Kročehlavy

1. FC Slavoj Kladno