Do Okresního přeboru jsme vstoupili dvěma výhrami!

10.11.2018 | Martin Augustin

Náš A-tým vstoupil do nového ročníku Okresního přeboru skvěle, když si ze dvou zápasů odnesl stoprocentní bilanci! Šest bodů jsme si odnesli ze slánských derby proti rezervě MCE a Fobozu. V tabulce nás po úvodním kole přeskočilo pouze béčko slánské Čechie, které má o gól lepší skóre.

FK Union - MCE Slaný B 2:1 (0:1)

Zápas proti MCE pro nás začal hororově. Soupeř se totiž ujal vedení z první akce už zhruba po 20 sekundách hry. Hned při svém prvním střídání se navíc zranil Michael Kučera, který po zbytek hracího kola už působil pouze na střídačce v roli trenéra. Pár minut nám trvalo, než jsme se z úvodního šoku vzpamatovali a na hřišti se po dlouhé herní přestávce trochu aklimatizovali. Pak už jsme vyrovnali hru a do konce prvního poločasu nedotáhli do konce několik zajímavých šancí. Po změně stran nás nejprve několikrát podržel brankář Augustin. Kdybychom inkasovali podruhé, tak už bychom skóre obraceli asi těžko. Vyrovnání nám zařídil mladý Tomáš Formánek, který si naběhl na dlouhý pas za obranu balón poslal obloučkem přes gólmana do sítě. Stejný hráč se pak podepsal i pod náš druhý a nakonec vítězný gól. Tentokrát podržel míč na pivotu a počkal na náběh Michala Týbla, který překonal brankáře soupeře šajtličkou. V závěrečných minutách už jsme cenné tři body z vyrovnaného zápasu uhájili.

FK Union - FC Foboz Slaný 6:2 (4:1)

Do druhého zápasu jsme už vstoupili mnohem lépe. Hned v úvodu ještě zablokoval Cimrmanovo zakončení do prázdné brány na poslední chvíli obránce, ale pak už jsme se začali prosazovat a postupně jsme si vypracovali tříbrankový náskok. Foboz, který se do té doby do hry moc nedostával, rychle snížil, když útočník po obtočení se kolem bránícího hráče vymetl šibenici naší branky. Soupeř poté ožil a vypadalo to, že by nám mohl ještě pořádně zatopit, ovšem pár sekund před koncem poločasu utekl po levé straně Vojtěch Štěrba a jeho zásah na 4:1 byl pro další vývoj zápasu velmi důležitý. Po změně stran jsme totiž mohli pokračovat s o to větším klidem a dokázali jsme přidat i pátou branku. Fobozu se ještě podařilo snížit na rozdíl tři zásahů, ale poslední slovo jsme si vzali opět my. Na výsledku 6:2 se podílel hattrickem kapitán Štěrba.

Sestava: Augustin - Štěrba, M. Kučera (MCE), Štugel, Týbl, Cimrman, Němec, Formánek (připraven Malec)

Stejně jako loni jsme tedy vstoupili do Okresního přeboru dvěma vítězstvími. Šest bodů jsou pro nás odměnou za bojovnost a přístup k zápasům. Každý hráč se snažil plnit na hřišti to, co jsme si řekli. Vyrovnat jsme se dokázali i s brzkou ztrátou důležitého obránce Michaela Kučery, který nás pak alespoň dirigoval z lavičky a i tento detail rozhodně přispěl k tomu, jak jsme zápasy zvládli. Hráčům děkujeme za sobotní výkony a doufáme, že se budeme v podobném světle prezentovat i v dalších utkáních.

1. FK Kročehlavy

1. FC Slavoj Kladno