Áčko přidalo na své konto jen bod

06.12.2021 | M.A

VIDEO: Pouze bod uhrálo ve 3. kole Okr. přeboru naše áčko. Vzhledem k sestavě a okolnostem je to bohužel málo. Mrzí nás především remíza s kladenským Omaskem. Po poločase jsme totiž vedli 3:0, ovšem po změně stran jsme zcela vypadli z role a soupeř dokázal vyrovnat na 4:4. Se silným Fobozem jsme pak odehráli vyrovnaný a divácky asi i kvalitní zápas, který však skončil naši porážkou 1:3.

FK Union – OMASK Kovo Kladno 4:4 (3:0)

Proti Omasku jsme sehráli velmi dobrý první poločas. V momentě, kdy se soupeř začal osmělovat, proměnil rychlý kontr Martin Gil, který se trefil hlavou po centru Rezka, a následně jsme převzali otěže utkání. Trefili také Erik Rezek a Michal Týbl, jenž těžil z výtečného napadání a následné nahrávky Ďurčanského. Po změně stran jsme však zcela vypadli z role. Naši hráči vůbec nedokázali udržet míč a problémem byl také malý důraz při odkopech, kdy jsme získané balóny obvykle odehráli zase pouze k nejbližšímu soupeři. Omask tak dokázal snížit na rozdíl jediného gólu. Po zásahu Michaela Kučery na 4:2 se zdálo, že bychom se mohli uklidnit a náskok už udržet. To bychom však nesměli Kladenské vrátit do hry chybou, po níž se tři hráči soupeře řítili na našeho brankáře. Vyrovnání pak přišlo po nešťastném vlastňáku, když si náš obránce srazil do sítě nástřel soupeře před bránu. V posledních sekundách jsme si pak mohli vypít kalich hořkosti až do dna, hráč Omasku totiž nedosáhl na míč před již prázdnou bránou. Nezvládnutý druhý poločas hodně mrzí. Relativně zkušený tým, který máme, by měl na situaci umět nějak adekvátně zareagovat. Možná jsme si měli pět minut před koncem vzít time-out, trochu tím rozbít nápor soupeře, srovnat naši hru a poslat na hřiště pro danou chvíli vhodné hráče. K tomu ale nikdo z odpovědných buď neviděl důvod, nebo mu to v zápalu boje nedošlo. Budiž i to dalším poučením. Ve futsale se už udály  větší obraty.

FK Union – FC FOBOZ Slaný 1:3 (0:1)

Ze silného Fobozu jsme měli respekt. Chtěli jsme hrát zodpovědně, dobře bránit a využívat možnosti k nebezpečným útokům. To se nám v první půli docela dařilo. Škoda dvou nastřelených tyčí a několika dalších nadějných situací. V závěru poločasu jsme bohužel inkasovali po hezké individuální akci, kdy protihráč obešel našeho obránce i brankáře. Po změně stran přidal FOBOZ nejprve druhý gól z přímého kopu. Nám se podařilo snížit vlastním gólem po nástřelu Rezka, ovšem to bylo z naší stranyco se týče gólů vše. Skóre duelu pak naopak zpečetil ještě jedním zásahem soupeř. Jednalo se o vyrovnaný duel, který rozhodly maličkosti a především to, že Foboz dokázal využít situací, kterých my ne.

Sestava: Augustin – Štěrba, M. Kučera, Štugel, Fanta – Rezek, Gil, Týbl, Ďurčanský.

Jak vyplývá z komentářů výše - jediný bod je rozhodně málo, ale nebuďme jen negativní. Sešli jsme se v dobré sestavě, se dvěma čtyřkami. Nedostatek bojovnosti se rovněž nedá nikomu vytknout. Koneckonců jsme sehráli kvalitní zápasy, které rozhodně aktéry baví. Jen ty výsledky mohly být lepší. Tak snad příště!

Před Vánoci nás čeká ještě jedno kolo, které se odehraje v sobotu 18. prosince. Našimi soupeři budou Zlonice a béčko Třebusic.

RSC Čechie Slaný

KLC Klobuky