Béčko konečně za plný počet bodů

23.01.2022 | Jaroslav Malec

B-tým poprvé v sezóně sebral všechny body, o které se hrálo, ale důležitější než body, byl způsob, jakým k tomu došlo. Sestavu jsme doplnili z áčka Danem Hovorkou, který když může, tak rád přijede i na Stochov a dvě hodiny před zápasem pak nemocného Ujku nahradil Martin Gil.

FK Union "B" - SK Stehelčeves  10:1 (3:0)

V prvním poločase ještě nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli soupeři nasypat deset gólů, ale to, že chceme vyhrát, bylo patrné už od úvodního hvizdu. Stehelčeves několikrát nebezpečně zahrozila, ale všechny její šance jsme přestáli. Postupně jsme si vytvořili několik šancí, z nichž se tři ujaly a skončily za zády soupeřova brankáře. Hlavně třetí gól přišel v posledních vteřinách prvního dějství a dodal nám tolik potřebný klid. Druhý poločas jsme hráli převážně na polovině soupeře a navyšovali skóre. Čestný zásah jsme dopřáli i bojujícímu soupeři. Své první dva góly za Union zapsal i Miroslav Ivanko. Mohl dát dokonce hattrick, ale před prázdnou brankou neziště přihrál na gól svému spoluhráči. Další dva góly vstřelili Martin Gil a Jan Paluka a po jednom zásahu přidali Pechar, Ďurčanský, Fanta a Hovorka.

FK Union "B" - SK Slatina 5:3 (2:2)

Druhý tým tabulky, SK Slatina, byl papírovým favoritem, ale na hřišti to zdaleka tak jednoznačné nebylo. Po šťastném odrazu a následné dorážce jsme šli do vedení. Po lehčích nedorazech a neobsazení hráče jsme Slatině dvěma slepenými góly dovolili obrat, ale manko jsme ještě do změny stran zase smazali. V druhé půli jsme v šancích byli efektivnější, postupně utekli až na 5:2, Slatina pak snížila ze zkrácené penalty za akumulované fauly, ale z našeho týmu bylo cítit odhodlání a víra ve vítězství a ani tento okamžik nás nerozhodil. Vítězství nad týmem, který v soutěži nastřílel nejvíce branek velmi těší. Naše zásahy pak měli na svědomí Paluka a po dvou brankách dali Gil a Fanta.

Sestava: Malec - Hovorka, Fanta, Pechar, Richter, Ivanko, Gil, Ďurčanský, Paluka

Konečně byla radost se na naši hru dívat. Přestáváme si dávat uctivě přednost v tom, kdo první odehraje míč, ale kdo ho má blíž, ten ho hraje. Nebojíme se přitvrdit v soubojích, dokonce už se nestydíme si ani říct rozhodčímu, ať posune hráče do patřičné vzdálenosti, když třeba chceme rozehrát aut. To jsou detaily, které ovšem dělají výsledek. Je vidět, že Fanta, Richter, nebo Ďurčanský nastupují pravidelně za áčko. Velmi dobře hraje Josef Pechar, nebyl snad souboj, který by nevyhrál a ze kterého by nevyvezl a nerozehrál míč. K tomu se pravidelně prosazuje i gólově. V útoku je tak efektivní Jan Paluka, který ve čtyřech odehraných zápasech čtyřikrát skóroval. Obětavě hrajeme i do defenzivy, jen dva týmy v tabulce inkasovaly méně gólů než my. Snad nám to vydrží i do dalších kol a postupně vytáhneme béčko na příčky, kam patří.

RSC Čechie Slaný

KLC Klobuky