Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Béčko předvedlo na úvod sezóny výkony jako noc a den

14.11.2022 | Jaroslav Malec

Do nové sezóny vstoupil jako první náš B-tým, který na Stochově sehrál dvě slánská derby. První proti Atleticu, druhé proti nově vytvořené rezervě 1. DFK. Základem týmu jsou hráči mladších ročníků, o které se stále více bude opírat i náš první tým, bohužel první zápas tomu absolutně nenasvědčoval...

Od první minuty jsme působili nekoncentrovaně a nemotorně. Šance jsme soupeři vyloženě připravovali sami, jednou jsme mu darovali vlastní aut naší neschopností rozehrát míč z postranní lajny, z čehož padl jeden gól, podruhé se náš poslední hráč pokusil proběhnout před vlastním brankovištěm kolem hráčů soupeře, jenže s sebou zapomněl vzít míč, kterého se s radostí chopil hráč Atletica a poslal ho do naší sítě. Jindy naši dva útočníci z půlky hřiště přihlíželi, jak si obrana poradí s přesilou, nebo jsme jen nebyli schopni trefit a odkopnout míč do bezpečí. Jakkoliv bylo naše představení směrem k defenzivě, nebo organizaci hry žalostné a ostudné, tak v ofenzivě jsme si celkem věděli rady a vstřelil 4 branky. Dva míče dopravil do sítě Ivanko a po jedné trefě přidali Ďurčanský a Matěj Mottl. V jeho případě se jednalo o premiérovou trefu v premiérovém utkání. Bohužel vždy, když to vypadalo, že bychom se mohli přiblížit na dostřel, tak jsme předvedli výpadek v naší obranné fázi a inkasovali. Jedno z nejhorších představení našeho B-týmu skončilo výsledkem 4:7.

K napravení dojmu nás nečekal snadný soupeř a hrozilo tak, že z prvního kola odjedeme s nulou. Rezervní tým DFK tvoří zkušení hráči, kteří ve svém první zápase udolali Velkou Bukovou 1:0. Nám naštěstí první zápas posloužil jako budíček a v tom druhém jsme se nejenom že neztrapnili, ale odpovědným a hlavně zlepšeným výkonem jsme ho dovedli do vítězného konce. Adam Ďurčanský vstřelil první gól v utkání, následně jsme přestáli několik šancí a standardních situací soupeře. Přesto jsme v závěru první půle jednou inkasovali a strany tak měnili za stavu 1:1. Druhá půle byla ve znamení opatrnější hry z obou stran, ale protože jsme při jedné situaci byli opatrní méně, dovolili jsme soupeři vzít si vedení na svou stranu. To však netrvalo dlouho, s odpovědí přišel Ujka, který kolem ležícího brankáře dopravil do brány odražený míč. Zhruba dvě minuty před koncem pak kapitán Fanta poslal míč do brány vojáků i potřetí, zařídil nám tři body a napravil některé slabší momenty z prvního zápasu.

FK Union Slaný „B“ – FC Atletico Slaný 4 : 7 (1 : 4)

Branky: Ivanko 2, Motl, Ďurčanský – Sbitniev 2, Yefimenko 2, Sidor, Shapochka, Yatsura.

FK Union Slaný „B“ – 1. DFK Slaný „B“ 3 : 2 (1 : 1)

Branky: Ďurčanský, Ujka, Fanta – Scheiner, Vajnar.

ŽK: Ďurčanský, Ivanko (oba Union „B“)

Sestava: Malec – Fanta, Ujka, Richter, Pechar, Ivanko, Ďurčanský, Mottl, Paluka

PK Třebusice