Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
                

                          

Takhle ne! Úvodní kolo musí být pro naše áčko budíčkem

20.11.2022 | M. A.

Velmi nepovedené úvodní kolo Okresního přeboru sehrál náš tým. Hra měla nějaké parametry pouze v určitých menších částech zápasu. V zahajovacím zápase proti Klobukám (1:3) přišlo jisté zlepšení příliš pozdě. S Třebusicemi (2:7) jsme zase jakž takž drželi krok jen v prvním poločase a po změně stran to silnému soupeři zbytečně ulehčili...

FK Union - KLC Klobuky 1:3 (0:1)
Soupeř se na utkání scházel dosti pozdě, v době zahajovacího výkopu měl k dispozici pouze brankáře a čtyři hráče do pole - postupně se mu ale sešly dvě čtyřky. Místo toho, abychom situaci využili úvodním náporem a ideálně získáním náskoku, tak jsme se ale přizpůsobili hře soupeře, který jen vyčkával na své polovině a čekal na naše chyby, a bez pohybu a nápadu jsme neměli nárok na defenzivu soupeře vyzrát. V prvním poločase jsme si v podstatě nevytvořili šanci, navíc jsme se téměř ani nesnažili o střelbu ze střední či větší vzdálenosti. Soupeř z jedné mála návštěv na útočné polovině navíc skóroval, stačila k tomu střela přes obránce. Místo toho, abychom po změně stran přidali a pokusili se o zvrat, tak jsme navíc zcela zaspali úvod druhé půle. Nejprve se Klobuky prosadily po nešťastně teči našeho obránce, který zasahoval proti přihrávce směřující do předbrankového prostoru, balón však usměrnil pod nohy přesouvajícího se gólmana. O chvíli později jsme pak dostali náš již z loňska oblíbený druh gólu při bránění autového kopu, kdy proti hráči s míčem vystoupí dva naši, utvoří improvizovanou zeď a střela projde mezi nimi tak, že ji brankář vidí až za svými zády (proč takto bráníme???). Za stavu 0:3 si bereme time-out a poté přichází přeci jen nějaké zlepšení. Vytváříme si tlak a konečně i šance. Škoda, že se nám podařilo zásluhou Lukáše Fanty proměnit jen jednu z nich. Pokud bychom toho vytěžili více, mohl být ještě závěr zajímavý. Soupeř navíc hrál pod hrozbou akumulovaných faulů. K jedné desítce jsme se také dostali, Rezek ale nedokázal překonat velmi dobrého brankáře soupeře. Úvodní duel sezóny tak skončil naší porážkou 1:3.


FK Union - PK Třebusice 2:7 (2:3)
Druhým naším soupeřem byly Třebusice, které budou po odhlášení áčka z Krajského přeboru patřit k favoritům soutěže. Od začátku byla vidět kvalita, když soupeř místo očekávaného házenkářského stylu, spoléhal spíše na kombinační hru a léty sehranými věcmi. V prvním dějství jsme přesto celkem drželi krok a dokázali dvakrát srovnat brankami Lukáše Fanty a Vojtěcha Štěrby. Strany se ale přeci jen točily za těsného vedení Třebusic. Po změně stran už to ale byla jednoznačná záležitost. Po čtvrtém gólu v naší síti jsme totiž zcela vyklidili pole a kvalitnímu soupeři situaci zbytečně ulehčili. Zmar dokumentovala situace před gólem na 2:5, kdy jsme v rozmezí 10 sekund dvakrát utíkali do přečíslení na jednoho obránce, ale v obou případech jsme odevzdali míč nepřesnou přihrávkou a Třebusitští rádi ukázali, jak s rychlým kontrem naložit. Soupeř byl lepší, vyhrát si zasloužil, ale i při prohře by naše hra měla nějak vypadat, což v tomto případě platilo jen v prvním poločase.


Sestava: Augustin (Klobuky), Malec (Třebusice) - Štěrba, Fanta, Richter, Pechar, Gil, Rezek, Paluka.


První kolo ukázalo, že takto by to tedy rozhodně nešlo. Sice jsme nastoupili s částečně obměněným kádrem. Oproti minulým sezónám scházeli prověření Týbl (konec kariéry), Kučera (ze zdravotních důvodů minimálně do konce roku mimo), Hovorka (osobní důvody), ale i tak by měli být hráči, kteří nastoupili, již dostatečně zkušení a kvalitní, abychom hráli v soutěži důstojnější roli. To ostatně někteří z nich pravidelně ukazují i na tréninku. Pokud by tohle nebyl výpadek, ale realita, museli bychom se nejspíše připravit na těžký boj o záchranu a to přece nechceme. Snad se po skončení podzimní části velkých fotbalů už budeme scházet i na trénincích tak, jak potřebujeme, chyby si pojmenujeme a v dalším průběhu ročníku to už bude z naší strany lepší.

 
Tabulky

Pos

Tým

Z

B

1

PK Třebusice

2

6

2

SK Omask Kovo Kladno

2

6

3

FC Foboz Slaný

2

6

4

TJ TZ Atlantic Rakovník

2

3

5

RSC Čechie Slaný

2

3

6

KLC Klobuky

2

3

7

1. DFK Slaný

2

0

8

FK Union Slaný

2

0

9

FC Tatran Zlonice

2

0


Utkání
Muži A | sobota 26.03.2022, 13:40
18. kolo
2:4
Rozdělov - FK Union
 
Muži A | sobota 19.11.2022, 10:45
1. kolo
1:3
FK Union - Klobuky
 
Muži A | sobota 19.11.2022, 11:55
2. kolo
7:2
Třebusice - FK Union
 
Muži A | sobota 17.12.2022, 10:45
5. kolo
VS.
Čechie Slaný - FK Union
 
Muži A | sobota 17.12.2022, 11:20
6. kolo
VS.
FK Union - Omask Kladno
 
Muži A | sobota 14.01.2023, 13:05
7. kolo
VS.
Zlonice - FK Union
 
 
© eSports s.r.o. & FK Union Slaný - kontakt: unionslany@seznam.cz RSS