• Zvětšit velikost písma
 • Výchozí velikost písma
 • Zmenšit velikost písma

Komentáře a výsledky Zimního poháru


ZIMNÍ POHÁR MĚSTA SLANÝ 2017

ZIMNÍ POHÁR MĚSTA SLANÉHO OVLÁDL KLADENSKÝ BRAZIL

Osmý ročník Zimního poháru města Slaný 2017 je již minulostí. Po krásných a dramatických duelech, hraných však v naprosto fair – play atmosféře, se z prvenství radoval účastník Středočeského krajského přeboru FC Brazil Kladno.

V základní skupině „A“ kralovali futsalisté pořádajícího celku MCE Slaný, kteří přehráli všechny své soupeře a s devíti body obsadili první příčku. O té druhé postupové rozhodla vzájemná minitabulka zbylých tří účastníků, neboť všichni získali po třech bodech. Radovat se mohli hráči celku, jehož název se ustálil na netradičním Nanuk Stars Slaný, tým, složený z hráčů různých slánských futsalových celků. Smůlu pak měly celky FK Union Slaný a SK Omask Kovo Kladno.

FK Union Slaný – SK Omask Kovo Kladno 3:4
MCE Slaný – Nanuk Team 1:0
Nanuk Team – SK Omask Kovo Kladno 6:3
FK Union Slaný – MCE Slaný 1:4
MCE Slaný – SK Omask Kovo Kladno 4:3
Nanuk Team – FK Union Slaný 3:4

MCE Slaný 3 3 0 0 9:5 9
Nanuk Team 3 1 0 0 9:8 3
FK Union Slaný 3 1 0 0 7:12 3
SK Omask Kovo Kladno 3 1 0 0 10:13 3

Skupina „B“ měla ještě dramatičtější průběh, když šesti bodů docílily hned tři celky a i zde tak o dvou postupujících musela rozhodnout minitabulka. Radost mohla propuknout v řadách celků FC Brazil Kladno a Hnízdo Team Mělník, naopak oči pro pláč zbyly obhájcům loňského prvenství z FC Jokers Česká Lípa. bez bodu pak zůstali fotbaloví (v některých případech však již i futsaloví) dorostenci SK Slaný.

FC Brazil Kladno – SK Slaný (dorost) 6:1
Jokers Česká Lípa – Hnízdo Team 4:3
SK Slaný (dorost) – Hnízdo Team 2:9
FC Brazil Kladno – Jokers Česká Lípa 6:3
Jokers Česká Lípa – SK Slaný (dorost) 6:1
Hnízdo Team – FC Brazil Kladno 2:0

FC Brazil Kladno 3 2 0 1 12:6 6
Hnízdo Team 3 2 0 1 14:6 6
Jokers Česká Lípa 3 2 0 1 13:10 6
SK Slaný (dorost) 3 0 0 3 4:21 0

I semifinálové duely byly velmi dramatické. V tom prvním pořádající MCE Slaný přehrál až po penaltovém rozstřelu mělnický výběr brankáře Hnízdila, ve druhém pak byl o jediný zásah šťastnější kladenský Brazil, který otočil vedení domácího Nanuk Stars.

MCE Slaný – Hnízdo Team 4:3 po pen.
Nanuk Team – FC Brazil Kladno 3:4

V souboji o třetí místo pak již dominovali odpočatější borci slánského Nanuk Stars, finále pak nabídlo opravdu kvalitní duel. V něm šli kladenští borci do vedení již v úvodních minutách, do přestávky pak přidali ještě jeden zásah. Domácí dokázali vstřelit kontaktní zásah, jejich snahu o vyrovnání však kladenští potrestali dalšími dvěma zásahy. Radovat se tak mohli, stejně jako další v pořadí, z hodnotných cen, které poskytly Město Slaný, Pivovar Zichovec a Okresní komise futsalu Kladno.

O 3. místo:
Nanuk Team – Hnízdo Team 7:4

Finále
MCE Slaný – FC Brazil Kladno 1:4

Nejlepší střelec turnaje: Prejsa Tomáš (Hnízdo Team)
Nejlepší hráč turnaje: Kott Tomáš (Brazil Kladno)
Nejlepší brankář turnaje: Pustai Simon (MCE Slaný)

Konečné pořadí Zimního poháru města Slaný 2017

1. FC Brazil Kladno
2. MCE Slaný
3. Nanuk Team
4. Hnízdo Team
5. Jokers Česká Lípa
6. FK Union Slaný
7. SK Omask Kovo Kladno
8. SK Slaný (dorost)

 


ZIMNÍ POHÁR MĚSTA SLANÝ 2016

ZIMNÍ POHÁR MĚSTA SLANÉHO OVLÁDLI ČESKOLIPŠTÍ FUTSALISTÉ

Sedmý ročník Zimního poháru města Slaný, který se hraje tradičně v průběhu vánočních svátků ve slánské sportovní hale BIOS, je již historií. Z vítězství se radoval velice kvalitní účastník okresního přeboru Jokers Česká Lípa.

Osm týmů se v poslední den roku střetlo ve dvou čtyřčlenných skupinách o postup do vyřazovacích duelů. Ve skupině „A“ byl nejlepším celkem podle předpokladů divizní Hrasl Slaný, který s přehledem přehrál všechny své soupeře. Druhé postupové místo obsadil účastník OS I. třídy FC Brazil Kladno, když rozhodujícím bylo jeho vítězství nad juniory pořadatelského celku MCE Slaný. Pro ty bylo úspěchem třetí místo ve skupině, které jim přineslo vítězství nad dalším slánským celkem Jafra FK.

Tabulka skupiny „A“:

1. Hrasl Slaný 3 3 0 0 16 : 3 9
2. FC Brazil Kladno 3 2 0 1 14 : 5 6
3. MCE Slaný junioři 3 1 0 2 10 : 13 3
4. Jafra FK Slaný 3 0 0 3 7 : 26 0

I ve druhé skupině zvítězil favorizovaný celek, a to výběr Chance futsal ligy a FK Kladno, jehož borci – Veselý, Fujdiar, Kaválek, Abrham a další – si byť po bitvách, ale se svými soupeři poradili. Druhé místo obsadil celek, který se stal překvapením celého turnaje, a to českolipský Jokers. V ouboji o druhé místo v tabulce pak s přehledem porazili pořadatelský MCE Slaný. Tomu pak alespoň třetí místo zajistilo vítězství ve slánském derby s Unionem.

Tabulka skupiny „B“

1. Výběr CHFL a FK Kladno 3 3 0 0 12 : 5 9
2. Jokers Česká Lípa 3 2 0 1 21 : 7 6
3. MCE Slaný 3 1 0 2 12 : 15 3
4. FK Union Slaný 3 0 0 3 5 : 23 0

 

V prvním semifinálovém duelu se střetl domácí Hrasl, posílený borci dalšího slánského celku Foboz Dlouhým a Hrubikem a českolipským Jokersem. Po úchvatné bitvě se z vítězství radovali hostující borci, kteří si díky výhře 4 : 3 (2 : 1) zajistili postup do finále.

Ve druhém semifinále na sebe narazili v podstatě dva kladenské celky, a to FC Brazil a Výběr CHFL a FK Kladno. Opět se hrál kvalitní futsal, šance se střídaly na obou stranách, gól však nepadl. A tak o vítězi musel rozhodnout penaltový rozstřel, úspěšnější v něm byli Brazilci.

V duelu o třetí místo se tak střetli futsalisté slánského Hraslu s Výběrem CHFL a FK Kladno, jehož kádr však již několik borců opustilo. I to bylo vodou na mlýn domácích hráčů, kteří tento duel ovládli a po výhře 4 : 1 (2 : 0) získali alespoň bronzové medaile.

Finálový duel nabídl velice kvalitní futsal, hrála se naprosto vyrovnaná partie. Oba celky – kladenský FC Brazil i českolipský Jokers – disponovali mladými, rychlými, zároveň však velice dobře technicky vybavenými borci, kteří svou hrou bavili několik desítek spokojených příznivců. O krok napřed byli vždy českolipští hosté, kladenští však několikrát dokázali jejich náskok vyrovnat. Nakonec se z výhry přeci jen radovali hosté, a to v poměru 5 : 3 (2 : 2).

Konečné pořadí:

 1. Jokers Česká Lípa OP
 2. FC Brazil Kladno OS I. třídy
 3. Hrasl Slaný Divize „A“
 4. Výběr CHFL a FK Kladno 1. a 2. liga
 5. MCE Slaný                                       Stč. KP
 6. MCE Slaný junioři OP
 7. FK Union Slaný OP
 8. Jafra FK Slaný OS II. třídy

 

MEDAILISTÉ ZIMNÍHO POHÁRU MĚSTA SLANÝ

2010   1. FK Union Slaný                  2. SK Olympik Mělník  U-18         3. RSC Čechie Slaný

2011   1. FC Mělník JS Agency           2. MCE Slaný                               3. 1. DFK Slaný

2012   1. FC Mělník JS Agency           2. FK Union Slaný                        3. F.C. Brandýsek

2013   1. F.C. Brandýsek                     2. MCE Slaný                               3. RSC Čechie Slaný

2014   1. FK Union Slaný                    2. Hrasl Slaný                               3. MCE Slaný

2015   1. Realvestav Slatina               2. FC Foboz Slaný                        3. FK Union Slaný

2016   1. Jokers Česká Lípa               2. FC Brazil Kladno                       3. Hrasl Slaný


ZIMNÍ POHÁR MĚSTA SLANÝ 2015

SLÁNSKÝ ZIMNÍ POHÁR MÁ NOVÉHO VÍTĚZE, RADUJE SE REALVESTAV SLATINA

Šestý ročník Zimního poháru, který se hraje tradičně v průběhu vánočních svátků ve slánské sportovní hale BIOS, je již historií. Ze svého premiérového vítězství při své premiéře v tomto turnaji se může radovat účastník Středočeského krajského přeboru, celek Realvestav Slatina.

Osm týmů se v sobotu 26.12.2015 střetlo ve dvou čtyřčlenných skupinách o postup do vyřazovacích duelů. Ve skupině „A“ dominoval trochu překvapivě slánský Foboz, který své řady posílil o další kvalitní slánské futsalisty. Slánští si s přehledem poradili s černým koněm nejnižší okresní soutěže FC Brazil Kladno, třináct branek nastříleli nejslabšímu účastníku turnaje – fotbalistům Vinařic. V rozhodujícím duelu o prvenství pak přehráli svého soupeře z krajského přeboru Slatinu. Ta si pak postup vybojovala díky lepšímu celkovému skóre, když v důležitém souboji o druhé postupové místo pouze remizovala s kladenskými Brazilci. Ty může hřát nejen zisk tohoto bodu, ale i vysoká výhra nad vinařickými fotbalisty.

Tabulka skupiny „A“:

1. FC Foboz Slaný 3 3 0 0 21 : 5 9
2. Realvestav Slatina 3 1 1 1 23 : 7 4
3. FC Brazil Kladno 3 1 1 1 25 : 16 4
4. Vyhaslé hvězdy Vinařice 3 0 0 3 9 : 50 0

To vývoj ve druhé skupině byl o poznání zamotanější. Tři družstva získala šest bodů, když shodně dokázala porazit vždy rezervní celek pořádajícího MCE, následně ve vzájemných duelech si vždy jednou připsala výhru a prohru. O pořadí tak rozhodlo trochu zvláštní kritérium, a to celkové skóre ze všech duelů. A to přiřklo první místo juniorům mělnického Olympiku (notně posíleného hráči kladenského FC O.K.), druhou postupovou příčku získal slánský Union. Oči pro pláč tak zbyly oběma pořadatelským celkům, u prvního týmu MCE to pak bylo vzhledem ke kvalitě jeho kádru asi největší překvapení turnaje.

Tabulka skupiny „B“

1. SK Olympik Mělník U-19 3 2 0 1 12 : 6 6
2. FK Union Slaný 3 2 0 1 10 : 7 6
3. MCE Slaný 3 2 0 1 10 : 10 6
4. MCE Slaný „B“ 3 0 0 3 3 : 12 0

V prvním semifinálovém duelu, slánském derby, se od úvodního dějství lépe vedlo Fobozu. Jeho borci měli více ze hry, měli i více brankových příležitostí, brzy šli i do vedení. Unionisté se však nevzdávali a několik vteřin před přestávkou dokázali vyrovnat. Druhý poločas pak byl již zcela v režii Fobozu, který přidal dva přesné zásahy a po výhře 3 : 1 (2 : 0) se mohl radovat z postupu do finále.

Ve druhém semifinále se utkaly celky mělnických juniorů a Slatiny. Mělničtí se brzy dostali do dvoubrankového vedení, slatinští se však nevzdávali a s přibývajícím časem získávali navrch a po zásluze dokázali skóre otočit ve svůj prospěch. Nevzdávali se ani mělničtí, byť jim evidentně docházely síly, několik vteřin před koncem dokázali vyrovnat na konečných 3 : 3 (2 : 1). O postupujícím tak musela rozhodnout penaltová loterie, šťastnějším pak byli futsalisté Slatiny.

V duelu o třetí místo se tedy střetli futsalisté slánského Unionu a mělničtí junioři. Těm evidentně již scházely síly, slánští na hřišti dominovali a po zásluze došli k dvoubrankovému vítězství a ke třetímu místu v turnaji.

Finálový duel nabídl velice kvalitní futsal, hrála se naprosto vyrovnaná partie. Přesto byli v prvním dějství střelecky úspěšnější slánští futsalisté, kteří ji vyhráli rozdílem dvou branek. Jenže ve druhé části ukázala Slatina svou sílu, slánským začal evidentně docházet dech a slatinský Realvestav dokázal výsledek otočit ve svůj prospěch, když se mohl radovat z konečné výhry 4 : 2 (0 : 2).

Konečné pořadí:

 1. Realvestav Slatina                         Stč. KP
 2. FC Foboz Slaný                              Stč. KP
 3. FK Union Slaný                             OS I. třídy
 4. SK Olympúik Mělník U-19               1.liga U-19
 5. MCE Slaný                                       Stč. KP
 6. FC Brazil Kladno                           OS II. třídy
 7. MCE Slaný „B“                               OS I. třídy
 8. Vyhaslé Hvězdy Vinařice              fotbal

Nejlepší brankář:   Dominik Hnízdil (SK Olympik Mělník U-19)

Nejlepší střelec:    Josef Průcha     (FC Foboz Slaný)

Nejlepší hráč:        Lukáš Paluka    (Realvestav Slatina)

Fotogalerie z turnaje zde.

MEDAILISTÉ ZIMNÍHO POHÁRU MĚSTA SLANÝ

2010   1. FK Union Slaný                    2. SK Olympik Mělník  U-18         3. RSC Čechie Slaný

2011   1. FC Mělník JS Agency           2. MCE Slaný                               3. 1. DFK Slaný

2012   1. FC Mělník JS Agency           2. FK Union Slaný                        3. F.C. Brandýsek

2013   1. F.C. Brandýsek                     2. MCE Slaný                               3. RSC Čechie Slaný

2014   1. FK Union Slaný                    2. Hrasl Slaný                               3. MCE Slaný

2015   1. Realvestav Slatina               2. FC Foboz Slaný                        3. FK Union Slaný


Zimní pohár města Slaný 2014

Pátý ročník Zimního poháru, který se hraje tradičně v průběhu vánočních svátků ve slánské sportovní hale BIOS, je již historií. Ze svého druhého vítězství v tomto turnaji se může trochu překvapivě radovat účastník nejnižší okresní soutěže, celek FK Union Slaný.

Osm týmů se v sobotu 27.12.2014 střetlo ve dvou čtyřčlenných skupinách o postup do vyřazovacích duelů. V základní části byly zklamáním především výkony stochovského Meteoru a ligových juniorů zručského Benaga – oba celky nezískaly ani bod, navíc v několika duelech je soupeři doslova deklasovali. Překvapením byla však konečná ve skupinách i pro slánské celky 1. DFK a Čechii. Vojáci nasbírali ve skupině „A“ stejný počet bodů jako druhý Hrasl Slaný, se kterým se rozešli bezbrankovou remízou. O postupu Hraslu pak rozhodlo lepší celkové skóre. Suverénem této skupiny se stal překvapivě další účastník nejnižší okresní soutěže AFK Rozdělov, který se posílil o několik borců Kročehlav a v základní skupině pak neztratil ani bod.

Tabulka skupiny „A“:

1. AFK Rozdělov 3 3 0 0 8 : 2 9
2. Hrasl Slaný 3 1 1 1 9 : 3 4
3. 1. DFK Slaný 3 1 1 1 3 : 3 4
4. Benago Zruč n.S. U-19 3 0 0 3 2 : 14 0

Jak je již výše uvedeno, zklamáním skupiny „B“ byly nejen výkony stochovského Meteoru, ale především v divizi skvěle hrající slánské Čechie. Ta si dokázala poradit právě pouze s Meteorem, následně podlehla jak pořadatelskému MCE, tak i skvěle hrajícímu Unionu. Tomu se sice vstup do turnaje nepodařil příliš ideální, když inkasoval pětku od MCE, jeho výkony šly pak nahoru a díky povinné výhře nad Meteorem si zajistil postup dále. Suverénem této skupiny byl pak celek MCE Slaný, který jí prošel rovněž bez ztráty jediného bodu.

Tabulka skupiny „B“

1. MCE Slaný 3 3 0 0 17 : 2 9
2. FK Union Slaný 3 2 0 1 9 : 8 6
3. RSC Čechie Slaný 3 1 0 2 13 : 12 3
4. Meteor Stochov 3 0 0 3 3 : 20 0

V semifinálových duelech měli navrch překvapivě oba druhé celky základních skupin. V prvním semifinálovém duelu mezi Rozdělovem a Unionem byl úvodní poločas vyrovnaný, ve druhém měl více ze hry Union, který svou převahu vyjádřil i střelecky a mohl se radovat z postupu do finále po výsledku 5 : 3 (2 : 2).

Ve druhém semifinále se hrálo slánské derby mezi divizním Hraslem a pořádajícím MCE.  Zkušenější celek, posílen o několik borců Fobozu, měl po celé utkání více ze hry, brzy si vytvořil dostatečný brankový náskok, domácí pak korigovali v samotném závěru utkání. MCE Slaný – Hrasl Slaný 1 : 4 (0 : 3).

V duelu o třetí místo se tedy střetly vítězové skupin a zároveň poražení v semifinále, domácí MCE a rozdělovský AFK. Ve vyrovnaném utkání byli střelecky úspěšnější domácí, kteří se tak mohli radovat ze zisku bronzové pozice po výsledku 3 : 2 (2 : 1).

I finálový duel nabídl kvalitní futsal, i zde se hrála překvapivě vyrovnaná partie. Po bezbrankové první půli začínali mít více ze hry zkušenější borci Hraslu, kteří se ujali i jednobrankového vedení. Velice dobře hrající Union však dokázal dvěma slepenými zásahy v závěru utkání strhnou vítězství na svou stranu a překvapivě si tak tento účastník nejnižší okresní soutěže dokráčel pro své druhé vítězství v turnaji.

Konečné pořadí:

1. FK Union Slaný                               OS II. třídy

2. Hrasl Slaný                                      Divize „A“

3. MCE Slaný                                       Stč. KP

4. AFK Rozdělov                                 OS II. třídy

5. 1. DFK Slaný                                    OP

6. R.S.C. Čechie Slaný                        Divize „A“

7. FC Benago Zruč n.S. U – 19          1. liga U – 19

8. Meteor Stochov                              OS II. třídy

 

Nejlepší brankář:   Michal Dlouhý           (Hrasl Slaný)

Nejlepší střelec:     Radovan Kroutil        7 branek   (MCE Slaný)

 

MEDAILISTÉ ZIMNÍHO POHÁRU MĚSTA SLANÝ

2010   1. FK Union Slaný                    2. SK Olympik Mělník  U-18       3. RSC Čechie Slaný

2011   1. FC Mělník JS Agency           2. MCE Slaný                               3. 1. DFK Slaný

2012   1. FC Mělník JS Agency           2. FK Union Slaný                        3. F.C. Brandýsek

2013   1. F.C. Brandýsek                     2. MCE Slaný                                3. RSC Čechie Slaný

2014   1. FK Union Slaný                    2. Hrasl Slaný                               3. MCE Slaný

 


 

Zimní pohár města Slaný 2013

Vítěz FC Mělník - FC Brandýsek

Účastníci: FC Mělník - JS Agency, H - team, FC Brandýsek (divize) MCE Slaný (divize), 1. DFK Slaný (divize), RSC Čechie Slaný (krajský přebor), AFK Rozdělov (okresní soutěž II. třídy), FK Union Slaný (okresní soutěž II. třídy)

Již 4. ročník slánského futsalového turnaje je za námi a zná svého vítěze. Stal se jím FC Brandýsek, ještě loni druholigový tým se na turnaj vydatně posílil několika hráči prvoligového Kladna a turnajem prošel bez ztráty bodu. V základní skupině si borci Brandýska nejdříve poradili s AFK Rozdělov v poměru 6:0, poté třemi zásahy v druhém poločase zdolali loňského finalistu, slánský Union 3:0 a v posledním zápase skupiny Brandýsek nejtěsnějším možným rozdílem porazil pozdějšího finalistu, divizní celek MCE Slaný 4:3 gólem z posledních vteřin zápasu. MCE ve skupině ztratilo pouze zmíněnou prohrou s Brandýskem, v dalších duelech už tento tým bodoval naplno, když přehrál Union Slaný 2:1 a AFK Rozdělov 5:0. Třetí místo ve skupině zbylo na Union, který v zápase nepostupujících celků přehrál AFK Rozdělov 4:2.

O postupujících ve skupině “B“ musel rozhodnout až poslední zápas. V tom Čechie Slaný po boji přehrála vítěze posledních dvou ročníků FC Mělník – JS Agency 6:3. Obhájce tak překvapivě skončil už ve skupině. V té porazil 1.DFK Slaný 3:2 a H-Team 2:0, přesto to tentokrát na postup nestačilo. Na postup ze skupiny nedosáhl ani další slánský, divizní tým 1. DFK, který shodně prohrál 3:2 s Mělníkem i slánskou Čechií a připsal si vítězství 6:3 nad druhým postupujícím H-teamem. Ten si připsal body za výhru 1:0 nad Čechií Slaný a 2:0 nad Mělníkem a postoupil díky lepšímu skóre.

Ve vyřazovacích bojích se o finále utkaly dvojice H-team – MCE Slaný a FC Brandýsek – RSC Čechie Slaný a oba zápasy ovládli papíroví favorité. MCE vedlo po poločase nad H-teamem 3:0, aby nakonec zvítězilo 5:1. Brandýsek pak po poločase 2:1 rozhodl o svém postupu nad Čechií ve druhém dějství a zvítězil 6:2.

V zápase dvou poražených semifinalistů se H-team střetl s Čechií, a přestože se jeho hráči vydali z posledních sil, prohráli 7:1 a obsadili čtvrté místo. Čechie tak skončila třetí.

Finále nabídlo vyrovnanou bitvu silného Brandýsku s nadšeně bojujícím MCE. Brandýsek si vypracoval vedení 2:0, ale MCE zbraně nesložilo a dokázalo vyrovnat. Na odpověď na další dva zásahy Brandýsku už pak nezbyly síly a o vítězi čtvrtého ročníku Zimního poháru tak bylo rozhodnuto. Vyhrál FC Brandýsek, druhé skončilo MCE Slaný a třetí RSC Čechie Slaný. Nejlepším střelcem turnaje se stal Tomáš Kvapil z Čechie s devíti góly a nejlepším brankářem turnaje Jindřich Čížek z MCE Slaný. Turnaj tradičně nabídl množství kvalitních utkání a napínavých okamžiků a futsalový fanoušek si tak jistě přišel na své, zvláště když se po palubovce proháněli hráči se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, nebo reprezentačních výběrů ČR. Jako každý rok, tak i letošní ročník byl uspořádán pod záštitou královského města Slaný a Okresní komise futsalu Kladno. Ceny pro vítěze v podobě desítek litrů výborného piva pak dodal Zichovecký pivovar. Všem partnerům turnaje patří velké poděkování.

 


 

Zimní pohár města Slaný 2012

Vítěz FC Mělník - JS Agency

Účastníci: FC Mělník - JS Agency (výběr hráčů 1. a 2 ligy futsalu), Olympik Mělník (2.liga), FC Brandýsek (2.liga) MCE Slaný (divize), Hrasl Slaný (divize), FC OK Kladno (krajský přebor), Tatran Zlonice (okresní přebor), FK Union Slaný (okresní soutěž II. třídy)

Třetí ročník Zimního poháru města Slaný zná svého vítěze. Stal se jím podruhé za sebou FC Mělník - JS Agency, který o vítězství ve finále rozhodl až po penaltách v dramatické bitvě s vítězem prvního ročníku Unionem Slaný. Z vyrovnané skupiny A postoupil z prvního místa Hrasl Slaný, druhý byl právě FC Mělník - JS Agency a třetí Olympik Mělník. Všechny týmy získaly rovný počet 6 bodů, o pořadí rozhodlo skóre a vzájemné zápasy. Na čtvrtém místě zůstal Tatran Zlonice, který se po celou dobu turnaje prezentoval velice atraktivním futsalem, vždy ale se smolným koncem a nulovým bodovým ziskem.

Ve skupině B byla situace mnohem zamotanější a rozhodlo se až v posledním zápase. Skupinu vyhrál FC Brandýsek, když v posledním utkání základní části porazil MCE Slaný. Tím bylo rozhodnuto o postupu právě Brandýska a Unionu Slaný. Na třetím místě zůstal jeden z favoritů turnaje MCE Slaný, čtvrtá příčka patří týmu FC OK Kladno.

V prvním souboji ve vyřazovací části proti sobě nastoupili vítěz skupiny "A" Hrasl Slaný proti druhému ze skupiny "B" Unionu Slaný. Union měl drtivý nástup a během několik minut vedl již 4:0. Hrasl v druhé půli dotahoval, ale nakonec odešel poražen v poměru 5:3 pro Union. O druhém finalistovi musely rozhodnout až pokutové kopy, protže utkání v základní hrací době skončilo nerozhodně 1:1. V nich byl úspěšnější FC Mělník - JS Agency, který postoupil do finále a do bojů o třetí místo poslal FC Brandýsek.

Ve finálové části se nejdříve rozhodlo o třetím místě. V souboji poražených bojovali o konečné stupně vítězů Hrasl Slaný a FC Brandýsek a i jejich boj skončil nerozhodně 1:1. Na řadu tak opět přišly pokutové kopy, které ovládl Brandýsek a ve své premiérové účasti na turnaji obsadil třetí místo. Ve finále se shodou okolností utkaly celky, které turnaj dokázaly v minulosti vyhrát. FK Union Slaný v roce 2010 a FC Mělník - JS Agency v roce 2011. Dramatický souboj opět skončil nerozhodným výsledkem, když na světelné tabuli svítil stav 3:3. Opět se tedy o vítězi muselo rozhodnou penaltovým rozstřelem. V něm byl Mělník úspěšný ve všech pokusech, Union jednou neproměnil. Putovní pohár pro vítěze tak opět odcestoval do Mělníka.

Turnaj byl pořádán za výrazné podpory města Slaný a Zichoveckého pivovaru, který věnoval pivní odměny pro nejlepší celky. I třetí ročník turnaje byl velmi kvalitně obsazen, startovaly zde celky ze druhé ligy (FC Brandýsek, Olympik Mělník), z divize (Hrasl Slaný, MCE Slaný), krajského přeboru (FC OK Kladno) a vybrané celky z okresních soutěží kladenska (Tatran Zlonice, FK Union Slaný). Tým vítězů byl složen z výběru hráčů ze zkušenostmi z první a druhé ligy a po palubovce se proháněli i hráči, kteří v minulosti nastupovali za reprezentaci ČR do 21 let.

Výsledky:

Skupina A: FC Brandýsek - FC OK Kladno 3:1, MCE Slaný - FK Union Slaný 2:1, FC Brandýsek - FK Union Slaný 1:1, MCE Slaný - FC OK Kladno 1:2, FK Union Slaný - FC OK Kladno 3:2, MCE Slaný - FC Brandýsek 0:2

Skupina B: Tatran Zlonice - Hrasl Slaný 2:3, Olympik Mělník - JS Agency Mělník 1:3, Hrasl Slaný - JS Agency 4:2, Tatran Zlonice - Olympik Mělník 2:4, Hrasl Slaný - Olympik Mělník 1:2, JS Agency - Tatran Zlonice 2:0

Semifinále: FK Union Slaný - Hrasl Slaný 5:3, FC Brandýsek - JS Agency 1:2 po penaltách

Finále: JS Agency - FK Union Slaný 4:3 po penaltách

 

Celý turnaj odřídila trojice rozhodčích: Libor Hovorka, Jaroslav Říha, Petr Pavlík

 


 

 

Zimní pohár města Slaný 2011

Vítěz FC Mělník - JS Agency

Účastníci: FC Mělník - JS Agency (výběr hráčů 1. a 2 ligy futsalu), MCE Slaný (divize), 1. DFK Slaný (divize), Hrasl Slaný (divize), FK Union Slaný (krajský přebor), Tatran Zlonice (okresní přebor), MCE Slaný U18 (výběr hráčů MCE Slaný do 18 let, divize+okresní soutěž), FC O.K. Kladno (okresní soutěž II. třídy)

 

II. ročník Zimního poháru města Slaný je již minulostí, putovní pohár po roce opustil Slaný, kde loni zůstal zásluhou Unionu a přestěhoval se do Mělníka. FC Mělník - JS Agency během turnaje ani jednou nezaváhal, v základní skupině porazil Tatran Zlonice 6:1, FK Union Slaný 4:1 a MCE Slaný 4:3. V semifinále brankou z poslední vteřiny zápasu Mělník postoupil přes MCE Slaný U18 v poměru 5:4 a ve finále porazil o jedinou branku divizní MCE Slaný.

Letošního ročníku se opět účastnilo 8 velmi kvalitních celků, třikrát byla zastoupena divize, jednou krajský přebor, okresní přebor a okresní soutěž II. třídy, kterou zastupoval ambiciózní nováček futsalových soutěží FC O.K. Kladno. Na slánské palubovce se ale ukázala i celá řada hráčů se zkušenostmi z druhé a první ligy, nebo reprezentace do 21 let. Už samotné rozlosování turnaje slibovalo velké boje ve skupinách, když do skupiny A los zařadil 1. DFK Slaný, Hrasl Slaný, MCE Slaný U18 a FC O.K. Kladno. Ve skupině B se o postup utkali FC Mělník - JS Agency, MCE Slaný, FK Union Slaný a Tatran Zlonice.

První skupinu ovládlo 1. DFK Slaný, když na úvod prohrálo s dalším divizním celkem Hraslem Slaný 2:5, poté však "vojáci" porazili MCE U18 3:2 a v rozhodujícím duelu i FC O.K. Kladno 4:0. Druhým postupujícím celkem se stal výběr MCE U18, ten kromě těsné porážky 2:3 s 1. DFK zdolal Hrasl Slaný 4:1 a FC O.K. Kladno 5:2. Třetí ve skupině skončl Hrasl, který ke třem bodům za výhru nad 1. DFK 5:2 přidal už jen jeden bod za remízu s kladenským celkem, což však na postup do vyřazovacích bojů nestačilo. FC O.K. Kladno s jedním bodem za remízu 3:3 s Hraslem Slaný a po porážkách 2:5 s MCE U18 a 0:4 s 1. DFK obsadilo čtvrtou příčku. Dojem však kladenský tým zanechal velmi slušný a ukázal, že se s ním do budoucna musí počítat.

Skupinu "B" ovládl zcela jasně FC Mělník a s plným bodovým ziskem za výhry 6:1 nad Tatranem Zlonice, 4:1 nad Unionem Slaný a 4:3 nad MCE Slaný postoupil z prvního místa. Druhou příčku vybojoval divizní tým MCE Slaný, když hned v úvodním utkání turnaje přehrál Union v poměru 1:5, ve druhém utkání si poradil se Zlonicemi 4:3 a stejným výsledkem MCE podlehlo Mělníku. Loňský obhájce celkového vítězství v turnaji, FK Union Slaný nakonec nezískal ve skupině ani bod, když po prohrách s MCE 1:5 a Mělníkem 1:4 podlehl i v posledním utkání alespoň o třetí místo Zlonicím 3:5. Ty se tedy nakonec umístily na třetí příčce, po prohrách 1:6 s Mělníkem, 3:4 s MCE a výhře 5:3 na Unionem.

Ve vyřazovacích bojích se střetli FC Mělník s MCE Slaný U18, a když už se zdálo být jasné, že se o postupujícím bude rozhodovat z pokutových kopů, udeřil Mělník jako blesk z čistého nebe a v poslední vteřině zápasu urval vítězství a postup na svou stranu. I druhé semifinále nabídlo vyrovnanou bitvu divizních týmů, 1. DFK Slaný a MCE Slaný. Z postupu do finále se nakonec radovalo MCE Slaný po výhře 4:3.

V boji o třetí příčku zvítězily zkušenosti 1. DFK nad mládím MCE U18 v poměru 6:4 a zbýval odehrát poslední duel, který měl po roce určit nového majitele putovního poháru. Stejně jako loni byl ve finále tým z Mělníka a stejně jako loni proti němu nastupoval pořadatelský tým. Tím však letos byl druhý z obou spolupořádajících týmů, MCE Slaný. Finálové klání nabídlo opravdovou bitvu o první místo, z něhož se nakonec radoval Mělník, když odolal závěrečnému náporu MCE a uhájil jednobrankové vedení v poměru 3:2. Známe tak vítěze za rok 2011, stal se jím velmi silný tým FC Mělník - JS Agency, druhé místo patří MCE Slaný a třetí příčka 1. DFK Slaný.

 


 

Zimní pohár města Slaný 2010

Vítěz: FK Union Slaný

Účastníci: FK Union Slaný (krajský přebor), Olympik Mělník (2.liga), RSC Čechie Slaný (2.liga), 1. DFK Slaný (divize), MCE Slaný (divize), Hrasl Slaný (krajský přebor), Tatran Zlonice (okresní přebor), Sparta Slaný (okresní přebor)

Podruhé za sebou jsme na skvěle obsazeném turnaji dokázali projít až do finále a tentokrát jsme, narozdíl od Memoriálu Petra Slance, to dokázali dotáhnout do vítězného konce. Náš úspěch je o to cennější a překvapivější, protože jsme po úvodních dvou zápasech ve skupině byli téměř smířeni s vyřazením. Ani předtím jsme však rozhodně nepatřili k favoritům turnaje, vzhledem k jeho silnému obsazení to bylo spíše naopak.

Boje ve skupině jsme začali s divizním 1. DFK Slaný. Šancí na obou stranách nebylo mnoho, navíc nám zápas nevyšel zdaleka podle představ a jen pomalu jsme se probouzeli k životu. Po bezbrankové první půli jsme cítili šanci na body, ale své příležitosti jsme neproměnili a naopak po velkém zaváhání inkasovali a prohráli 0:1.

To značně devalvovalo naše postupové ambice, zvlášt když nás čekal silný výběr Olympiku Mělník a v posledním utkání ve skupině nevyzpytatelný Tatran Zlonice. Utkání s Mělníkem jsme ale sehráli v úplně jiném tempu a nasazení, než zápas s DFK, bojovali jsme o každý míč, lítali po hřišti a snažili se vyrovnat favoritovi celého turnaje. Herně se nám to místy i dařilo, ale své šance jsme neproměnili a prohráli po dobrém výkonu 1:4.

Do posledního zápasu ve skupině proti přednímu celku nejvyšší okresní soutěže, Tatranu Zlonice jsme šli s cílem uhrát alespoň bod a neskončit tak v tabulce s nulou. Jelikož jsme už neměli co ztratit, hráli jsme uvolněně a bez obav, což bylo na naší hře znát. V případě výhry by si Zlonice zajistily postup ze skupiny, po výhře 3:2 nad 1.DFK Slaný a těsné prohře 1:2 s Mělníkem by měly 6 bodů, Mělník 9. Tento předpoklad se ale na palubovce nenaplnil, Zlonice jsme porazili 3:0 a aniž bychom to ještě tušili, položili jsme základ k našemu celkovému vítězství. V posledním utkání naší skupiny "B" jsme potřebovali, aby Olympik porazil DFK, což se v poměru 7:2 skutečně podařilo. Olympik tak prošel skupinou bez zaváhání a s přehledem ji vyhrál a jelikož jsme díky výhře nad Zlonicema měli lepší bilanci než další tříbodové celky naší skupiny, byli jsme to my, kdo překvapivě postoupil z druhého místa.

To ve skupině "A" se děly věci! Hned v úvodu zamíchala skupinou remíza Hraslu Slaný s MCE Slaný v poměru 2:2 a následná výhra Sparty Slaný nad silnou Čechií 3:2. Hrasl pak vysoko porazil Spartu a remizoval s Čechií 2:2 a postoupil z prvního místa, Čechie z druhého a překvapivě už ve skupině zůstal další aspirant na celkové vítězství, MCE Slaný a velmi kvalitní výběr Sparty Slaný.

V semifínále jsme se tedy postavili proti Hraslu Slaný, vítězi skupiny "A". Začátkem prosince jsme se s tímto soupeřem utkali o body v krajském přeboru a o výhru přišli v posledních vteřinách utkání. Stejný scénář mělo i semifinále, vedli jsme 3:2, ale opět v posledních okamžicích o vítězství přišli. Rozhodnout tak musely penalty! V pvních třech sériích uspěli všichni střelci na obou stranách, což dlouho platilo i o prodložení, když až v celkově 7. sérii skončila penalta Hraslu na tyči a my jsme tak mohli slavit postupo do finále.

Náš soupeř měl vzejít z dvojice druholigových celků, RSC Čechie Slaný a Olympiku Mělník, které se utkaly o postup v druhém semifinále. I zde po remíze 1:1 musel o postupujícím rozhodnout penaltový rozstřel a v tom byl úspěšnější Olympik. Už samotný postup do finále pro nás byl obrovským úspěchem, ale to jsme ještě nevěděli, co bude následovat. Finále celého turnaje začalo, my jsme se o svou šanci rvali ze všech sil, celý tým se semkl a předváděl obětavý výkon na hranici svých možností, přesto všechno byl Olympik nebepečnějším týmem. Spoustu šancí zlikvidoval vynikající brankář Augustin, několikrát jsme měli i štěstí, když rány z kopaček mělnických hráčů jen těsně míjely tyče naší branky. Po bezbrankovém poločase pořád žila naše šance dovézt zápas alespoň k penaltám. I průběh druhé půle byl podobný, převaha Mělníku a vzdor Unionu. Přestože už nezbývalo moc sil, snažili jsme se z protiútoků ohrozit i mělnickou branku, což se zhruba v polovině druhé půle podařilo více než dokonale. Michael Kučera se svým typickým způsobem probil k zakončení a vystřelil nám finálové vítězství. To jsme však ještě museli v závěru uhájit a odvrátit množství nebezpečných míčů. Povedlo se, a tak po hvizdu rozhodčího mohla naplno propuknout naše radost nad nečekaným, ale o to cennějším vítězství na tak skvěle obsazeném turnaji.

Přestože v naší sestavě chyběla celá řada hráčů, i v malém počtu jsme se dokázali semknout a vyhecovat k vynikajícím výkonům, kdy jeden makal za druhého a nikdo nic na hřišti nevypustil. Měli jsme štěstí, ale i kvalitu a dokázali jsme tento turnaj proměnit v naše malé Nagano. Těžko chválit jednotlivce, protože jsme vyhráli jako celek, ale je potřeba vyzdvihnout přínos Martina Augustina, který se po zásluze stal nejlepším brankářem turnaje a Vojtěcha Štěrbu, který v penaltovém rozstřelu v semifinále zachoval klid a proměnil hned 4 penalty po sobě. V obraně se o každý míč rvali David Kučera s Honzou Ujkou a Romanem Hejdukem, v útoku pak Jiří Liška, Michael Kučera a zmíněný Vojtěch Štěrba. V semifinále a finále nám vypomohl Tomáš Zíma, normálně hráč MCE, ale na tomto turnaji hájící naše barvy a i jeho přítomnost na hřišti byla velmi znát. Branku Unionu již tradičně stráží Jaroslav Malec a Martin Augustin, který kromě úvodního utkání odchytal celý turnaj až do finále, ve kterém dominoval. Všem jménem celého klubu a jeho příznivců děkujeme za skvělý turnaj a gratulujeme k obrovském úspěchu.

Sestava: Augustin, Malec (DFK) - Ujka, Hejduk, Kučera D., Kučera M., Liška, Štěrba, Zíma (Hrasl, Olympik)

Share/Save/Bookmark
 

Tabulka "A"

 Tabulka FK Union
1.1. DFK Slany37
2.RSC Cechie Slany B37
3.Slavoj Kladno 37
4.FK Union Slaný35
5.FC Foboz Slany33
6.SK Omask Kovo Kladno33
7.PK Trebusice B31
8.AC Sparta Slany29
9.MCE Slany B29
10.F.C. Brandysek B28
11.FC Tatran Zlonice25
12.KLC Klobuky25

Tabulka "B"

 Tabulka FK Union
1.FC Velka Bukova28
2.RSC Cechie Slany C 28
3.Ceresit Hvezda27
4.FK Kacice21
5.FK Union Slany B20
6.Sokol Dobrichovice B19
7.FK Borussia Hrdliv16
8.Jafra FK Slany15
9.SK Stehelceves12
10.HoChoDoNe Bratronice6
11.Blevice 730

Login

Hledat

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 19 

Počet návštěv

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes3
mod_vvisit_counterVčera89
mod_vvisit_counterTento týden445
mod_vvisit_counterTento měsíc1317