• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Torzo Unionu nedokázalo v 8. kole bodovat...

Před 8. kolem Okresního přeboru jsme stále byli reálně ve hře o medaile. Vždyť jsme ztráceli jen dva body na druhé místo. Tentokrát jsme se ale nebyli schopni sejít a místo bojování o body se tak mohli jen soustředit na to, abychom se v zápasech vyhnuli nějaké ostudě. A to se nám celkem podařilo. MCE jsme potrápili a ještě těsně před koncem mohli s trochou štěstí myslet i na remízu. Ve druhém poločase duelu s 1. DFK Slaný se už ale projevil rychlý úbytek sil a z toho pramenily inkasované góly.

FK Union - MCE Slaný B 1:3 (0:1)

Jelikož jsme měli k dispozici jen 5 lidí do pole včetně druhého brankáře Malce, byla naše taktika jasná. Vycházet ze zajištěné obrany a občas vyrazit do nějakého brejku. Sice jsme rychle inkasovali z pověstné levačky Říčky, který prošel po lajně dopředu a zamířil přesně ke vzdálenější tyči, ale jinak jsme se drželi toho, co jsme si před zápasem řekli a navíc dobře chytal i brankář. S trochou štěstí jsme mohli do přestávky klidně i vyrovnat, škoda, že Kučera trefil po brejku jen boční síť. Ve druhém poločase přidalo MCE druhý gól, přesto nebyly body zas tak daleko. Pět minut před koncem totiž snížil Michael Kučera a o chvíli později měl dokonce vyrovnání na noze Štugel, ovšem balón netrefil ideálně a z dobré pozice ho nedokázal usměrnit mezi tyče. Soupeř pak naši snahu definitivně utnul pojišťujícím zásahem. Nás mohlo těšit alespoň to, že jsme na hřišti nechali i přes porážku všechno. Vždyť MCE nastoupilo v hodně silné sestavě.

FK Union - 1.DFK Slaný 2:8 (0:3)

S podobným taktickým záměrem jako proti MCE jsme chtěli vyrukovat také na DFK. Právě Vojáci jsou však mistři obranné hry a rychlých brejků. Chytrou hrou nás tak několikrát vylákali z našich obranných pozic a z toho pramenily i šance a také tři góly v naší síti do konce prvního poločasu. Po změně stran jsme více otevřeli hru a zásluhou Bohumila Štugela a Michaela Kučery dvakrát snížili na rozdíl dvou branek. V závěru zápasu se už však projevil rychlý úbytek sil, kdy jsme se již nestíhali vracet a DFKáčko toho využilo k navýšení skóre do pro nás až kruté podoby.

Sestava: Augustin - M. Kučera, Štugel, Němec, Týbl, Malec.

Odehrané kolo se vzhledem k okolnostem hodnotí opravdu velmi těžko. Na jednu stranu je třeba poděkovat šestici statečných, která nechala na hřišti všechny fyzické síly a nedopustila ostudu. Na druhou stranu je opravdu škoda, že někteří naši hráči se dobrovolně vzdali vidiny zisku medaile, protože body z tohoto hracího kola nevysely v závratných výšinách... Každý jistě ví nejlépe sám, zda nám mohl či nemohl pomoci (samozřejmě že se zraněním, prací či povinnými školními povinnostmi se hne asi těžko). Každopádně věříme a doufáme, že ve zbývajících dvou kolech nám pomůže vyhnout se záchranářským starostem, které už nejsou tak daleko, pokud možno kompletní kádr.

Share/Save/Bookmark
Aktualizováno Pondělí, 05 Březen 2018 15:39