• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Oslabené béčko v 9. kole příjemně překvapilo!

Naše rezerva, podobně jako před týdnem áčko, musela absolvovat zápasy nejnižší okresní soutěže ve značně okleštěné sestavě. Řada hráčů totiž nebyla k dispozici kvůli nemocem, zraněním a dovoleným a z nominované šestice do pole navíc nedorazil mladý Adam Durčanský, jenž v sobotu zřejmě přetáhl večerku. :-) Přesto jsme brali plný počet šesti bodů, když se nám oba zápasy nad Jafrou i Kačicí podařilo vyhrát shodným výsledkem 3:1. Především druhé vítězství bylo velmi cenné...

FK Union B - Jafra FK Slaný 3:1 (1:1)

Jafra na tom byla se sestavou dokonce hůře než my, na střídání totiž neměla jediného hráče. Od začátku jsme tak cítili šanci na výhru a byli jsme aktivnějším týmem. Také jsme šli zásluhou trefy Dominika Kříže zaslouženě do vedení, ale soupeř do poločasu ze spíše ojedinělé akce vyrovnal. Na rohový kop si naběhl brankář Jafry, kterému jsme dali příliš prostoru a tak ukázkovým angličanem napálil míč do naší brány. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že chceme vyhrát a z pokračující převahy vytěžili zásah Lukáše Fanty. Poté nás zachránilo břevno, ale závěr zápasu naštěstí uklidnil gólem na 3:1 Adam Synek. Závěrečné minuty jsme si pak už pohlídali

FK Union B - FK Kačice 3:1 (0:0)

Do utkání proti Kačici, která ještě mala šanci na umístění na stupních vítězů, jsme nastoupili s jasnou taktikou - dobře bránit a vyrážet do rychlých brejků. V průběhu první půle nás ale postihla nepříjemnost, když se zranil Kříž a více než dvacet minut jsme tak museli dohrávat bez střídání. Naše obrana ale odolávala, hrála obětavě a také nás držel gólman, který pochytal všechny střely Kačických, jež z tlaku soupeře samozřejmě musely přijít. Po změně stran se čekalo, že bude otázkou času, kdy odpadneme a soupeř se dočká gólů, ovšem místo toho přišel rychlý brejk, který zakončil přesnou střelou Adam Synek. Soupeř znervózněl, začal glosovat výroky rozhodčích a možná i proto si nepohlídal další naší akci, kterou vyřešil druhým gólem Michal Týbl. Kačici se pak přeci jen podařilo snížit, když jsme protihráči balón nešťastným dotekem naservírovali do gólové příležitosti, ale další inkasovaný gól už naše obrana v čele s gólmanem nepřipustila. Tři minuty před koncem byl naopak v brankovišti sestřelen Synek a nařízenou penaltu proměnil Tomáš Černý. Stejný hráč pak mohl ještě navýšit skóre z desetimetrového kopu, ale v tomto případě už mířil jen do brankáře. To už však nemohlo nic změnit na tom, že jsme se mohli radovat, vzhledem k okolnostem, z velmi překvapivého výsledku.

Sestava: Augustin - Černý, Fanta, Synek, Týbl, Kříž.

Béčko i v prořídlé sestavě přivezlo ze Stochova plný počet šesti bodů a v závěrečném kole ještě může zabojovat o čtvrté místo. Škoda nepovedené prostřední části sezóny, kdy jsme se připravili o možnost hrát o medaile. Všichni hráči, kteří do 9. kola zasáhli si zaslouží velkou pochvalu a poděkování. Zejména proti Kačici jsme hráli přesně to, co jsme si řekli, výborně bránili a můžeme jen doufat, že s podobným přístupem budeme schopni odehrát i další zápasy, v nichž se snad sejdeme i v širší sestavě!

Share/Save/Bookmark
Aktualizováno Neděle, 11 Březen 2018 21:58