• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Tři body z 9. kola nás vrátily do bojů o medaile, stále však můžeme i sestoupit

Zisk tří bodů z předposledního kola Okresního přeboru trochu překvapivě stačí na to, abychom se dotáhli zpět do bojů o medaile. Na třetí rezervu Třebusic ztrácíme ze šestého místa jen dva body a navíc s nimi za dva týdny v závěrečném kole soutěže hrajeme. Paradoxně však stále nejsme definitivně zachráněni. Na předposlední Spartu Slaný totiž máme dva zápasy před koncem šestibodový náskok a horší vzájemné zápasy s tímto soupeřem...

Důležité body jsme uhráli hned v úvodním souboji s Klobukami, které jsme po velkém boji udolali 3:2. Na Zlonice jsme i vinou úbytku sil už nestačili a připsali si porážku 1:4.

FK Union - KLC Klubuky 3:2 (2:2)

Utkání proti Klobukám pro nás bylo velmi obtížné po psychické i herní stránce. Potřebovali jsme totiž za každou cenu bodovat, abychom se uklidnili po předchozím nepříliš povedeném období a navíc jsme narazili na nepříjemného soupeře. Do zápasu jsme vstoupili lépe a rychle se ujali vedení po tečovaném přímém kopu Vojtěcha Štěrby. Soupeř reagoval tím, že do své rozehrávky často začal zapojovat brankáře, na což jsme nezareagovali úplně ideálně a nakonec právě z této situace přišlo vyrovnání. Následně nám vrátil těsný náskok Tomáš Formánek, ovšem v závěrečných sekundách první půle inkasujeme poté, co míč vystřelený z přímého kopu záhadně propadl naší zdí. Po změně stran jsme postupně přidali a začalo se hrát především na polovině soupeře. Z toho pramenilo i několik příležitostí. V té největší ještě Štugelovu střelu po rohu vytěsnil brankář do tyče, ovšem po dalším rohovém kopu už udeřilo, když Vojtěch Štěrba odskočil bránícím hráčům a zamířil na zadní tyč. Ve zbytku utkání jsme opět museli čelit hře Klubuk s vysunutým brankářem, ale nic většího jsme jim již nepovolili.

FK Union - FC Tatran Zlonice 1:4 (1:3)

Proti Zlonicím jsme nastoupili bez odpočinku, navíc se zdravotně indisponovaným Štugelem, který musel v průběhu zápasu definitivně odstoupit. Proti týmu, který do hracího dne vstupoval z předposledního místa tabulky, jsme chtěli především bránit od půlky a vyrážet do rychlých brejků. Sice jsme inkasovali jako první, ale na to ještě stačil Vojtěch Štěrba odpovědět vyrovnáním. Bohužel jsme pak inkasovali poté, co jsme přišli na vlastní polovině po výhozu brankáře o míč a na konci poločasu si navíc nepokryli hráče v brankovišti po rohovém kopu. Ani ve druhém poločase jsme nechtěli hru přehnaně otevírat. Doufali jsme, že po případném snížení by mohl soupeř znervóznět. Nejblíže ke gólu byl Synek, který přehazoval padajícího brankáře, ale za toho zaskočil před brankovou čarou jeho spoluhráč. Zlonice jinak bránily velmi dobře a v závěru přidaly z brejku ještě jeden zásah. Hned třikrát se proti nám prosadil nejlepší hráč Tatranu Vimr.

Sestava: Augustin - M. Kučera, Štěrba, Štugel, D. Kučera, Týbl, Synek, Formánek.

V posledním kole, které je na programu za dva týdny, nás čekají rezervy Třebusic a Brandýsku. K definitivní jistotě záchrany nám stačí získat bod. Pokud chceme na bednu, tak jich potřebujeme ideálně šest. :-)

Share/Save/Bookmark
Aktualizováno Pondělí, 19 Březen 2018 00:27