• Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Béčko získalo první body

Premiérové body v nové sezóně získalo naše béčko. Čekat jsme na ně museli do čtvrtého zápasu sezóny. Po dvou porážkách v prvním hracím kole jsme podlehli také silnému kladenskému Ceresitu. Od bodů jsme ale zase tak daleko nebyli, o čemž svědčí i výsledek 1:2. Ve druhém utkání jsme pak dostali celek Blevic, který loňský ročník zakončil bez bodu. Zde jsme povinné výhry dosáhli a nakonec na naše poměry i slušně zastříleli. Zvítězili jsme 7:0.

FK Union B – Ceresit Hvězda Kladno 1:2 (0:1)

Proti soupeři, který loni skončil na medailových pozicích a stejné ambice má i letos, jsme velmi brzo inkasovali. Po smolné ruce před naším brankovištěm jsme čelili standardní situaci, kterou jsme nepobrali správně a soupeř zakončoval do prázdné. Ceresit byl i nadále lepším týmem. My kazili příliš mnoho rozehrávek, útočníci si nenabíhali do správných pozic a prostě jsme nebyli dostatečně futsaloví. Nejtěsnější skóre jsme přesto udrželi až do druhého poločasu, kdy tlak Ceresitu ještě zesílil a z toho vyplynula kombinace zakončená do odkryté branky. Zhruba pět minut před koncem nás nakopla kontaktní branka, kdy se Tomáš Formánek uvolnil na osu hřiště a hezkou střelou překonal brankáře soupeře. Poté jsme hru více vysunuli, začali soupeře napadat a Ceresit najednou měl problémy. Z několika nadějných situací jsme ale vyrovnání nevytěžili a tak se z výhry 2:1 radoval soupeř.

FK Union B – FK Blevice 7:0 (2:0)

Šlágrem hracího kola byl jednoznačně duel mezi naší rezervou a Blevicemi. Oba giganti byly po třech kolech bez bodu a tak se dal očekávat litý boj se skromným brankovým přídělem. :-) Ale teď už vážně. Zápas začal opatrně, na naše hráče v úvodu asi trochu dolehla nervozita z toho, že pokud bychom neporazili ani tohoto soupeře, tak pak už bychom nebodovali asi s nikým. Probuzení přišlo zhruba v polovině úvodního dějství, kdy jsme zjistili, že pokud si balóny začneme dávat po zemi a v pohybu, tak budeme soupeře přehrávat a z toho vyplynuly i dva góly v síti soupeře. Poté zahrozily i Blevice, které si připravily velkou šanci po rohovém kopu. Zakončení nepokrytého hráče ale reflexivně vyrazil náš brankář a dorážka naštěstí skončila nad brankou. Po změně stran nás definitivně uklidňuje třetí a čtvrtý gól. Poté naši hráči chtějí střílet i další góly a šancí si vytvářejí hodně. V této snaze však za sebou několikrát nechávají i osamocené hráče soupeře, kteří ale Augustina v naší bráně nedokázali prostřelit. Do konce utkání naopak skórujeme ještě třikrát my a duel tak vyhráváme 7:0. Mezi pozitiva můžeme, kromě třech bodů a čistého konta, zařadit také hattrick TOmáše Formánka a premiérový gól Adama Durčanského v dresu Unionu.

Sestava: Augustin – Formánek, Hajsl, Černý, Richter – Týbl, Malec, Kříž, Durčanský.

Share/Save/Bookmark
Aktualizováno Pondělí, 19 Listopad 2018 04:05