Áčko si napravilo reputaci, ve 2. kole dokázalo solidně bodovat!

04.12.2022 | M.A.

Do 2. kola Okresního přeboru jsme nenastupovali zrovna optimisticky naladěni. Po úvodním hracím dni svítila v tabulce v kolonce získaných bodů nelichotivá nula a navíc jsme jen velmi obtížně lepili sestavu. Nejhorší obavy se ale nenaplnily. Úvodní duel proti rakovnickému Atlantiku se sice pro nás zprvu nevyvíjel dobře, když jsme museli dotahovat tříbrankové manko, ovšem kapitán Štěrba nám proměněnou desítkou v poslední sekundě zajistil alespoň remízu. Poté naši hráči velmi dobře zvládli slánské derby s 1. DFK Slaný, které jsme dokázali zdolat 6:3.

Sestřihy ze zápasů naleznete na našem Youtube kanálu zde.

Po nepovedeném prvním kole bylo naším záměrem alespoň částečně obměnit sestavu. Vlivem různých okolností jsme ale měli k dispozici téměř stejný tým jako v úvodu soutěže. Navíc byl pouze Ďurčanský a nemocného Rezka pak nahradil Němec, který toho v posledních sezónách mnoho nenahrál. Že bychom šli na hřiště s optimismem, se tedy říci úplně nedalo.

TJTZ Atlantic Rakovník – FK Union Slaný 4 : 4 (4 : 1)
Branky: Hamouz 2, Šnobl, Bechner – Ďurčanský, Fanta, Gil, Štěrba.

Do utkání s loni ještě krajským Atlantikem jsme vstoupili dobře. Gil chytře sklepl dlouhý nákop do brankoviště, kde byl Adam Ďurčanský a ten otevřel skóre. Rakovník však po zaváhání v naší obraně rychle vyrovnal a pak jsme se na nějaký čas vrátili k tomu, co jsme předváděli v prvním kole. Soupeř naší laxnosti a chaosu při bránění využil a do poločasu nám utekl na tříbrankový rozdíl - 1:4. Po změně stran jsme se ale dokázali zvednout. Lukáš Fanta snížil z přímého kopu, a když před bránu nabíhající Martin Gil chytře zužitkoval nabídku Paluky, bylo to rázem o jediný gól. V té chvíli už to bylo kdo z koho, utkání mohlo skončit jakkoliv. Nutno říci, že nám pomohlo i štěstí v podobě dobře postavené brankové konstrukce. Když už to vypadalo, že se na skóre nic měnit nebude a my tak odejdeme těsně poraženi, posoudili rozhodčí spíše nezaviněný střet brankáře Augustina s útočníkem soupeře jako faul protihráče a my dostali možnost zahrávat desetimetrový kop, který v poslední sekundě proměnil kapitán Vojtěch Štěrba.

FK Union Slaný – 1. DFK Slaný 6 : 3 (3 : 2)
Branky: Fanta 2, Gil 2, Paluka, Štěrba – Tauš 2, Sklenička.

Bez přestávky nás čekal další těžký soupeř, zkušený celek 1. DFK Slaný. Zde jsme první gól inkasovali, když do naší brány propadla tečovaná střela z přímého kopu. O vyrovnání se postaral střelou, o níž se míč odrazil do sítě od zadní tyče Jan Paluka, dotahovat jsme však museli ještě jednou, jelikož jsme si nepohlídali další standardku. Naši hráči však hráli aktivně a ještě v úvodním dějství skóre otočili a hlavní zásluhu na tom měl výborně hrající Lukáš Fanta. Kapitán B-týmu se nejprve prosadil dobře schovanou střelou z dálky a poté oslovil krásnou nahrávkou pro změnu vůdce áčka Vojtěcha Štěrbu, který se nemýlil. Získaným vedením jsme se následně nenechali ukolébat a tak nám výborně vyšel i vstup do druhé půle. Nejprve zakončil rychlý kontr po Pecharově nahrávce Martin Gil. Poté již chválený Fanta vyvezl míč dopředu a po narážečce s Ďurčanským zvýšil na 5:2. Soupeř to poté zkoušel s vysunutým brankářem, ale sórovat dokázal jen zhruba tři minuty před koncem. Krátce poté navíc upravil výsledek do konečné podoby Martin Gil.

Sestava: Augustin - Štěrba, Fanta, Pechar - Gil, Ďurčanský, Paluka, Němec.

Ve 2 kole jsme získali čtyři body, které nás odlepily z nepříjemného dna tabulky a především jsou pro nás velkým povzbuzením. Ukázali jsme si, že pokud děláme na hřišti, co si řekneme a přidáme bojovnost, tak dokážeme sbírat body i v oslabeném složení. Když na hřišti dřete, často Vám pak pomůže i štěstí v podobě dobře postavené brány. Kromě prvního poločasu duelu s Rakovníkem se naše hra blížila parametrům, kterých bychom chtěli pravidelně dosahovat. Úspěšné kolo nás ale samozřejmě nesmí ukolébat. Naopak, mělo by být pro nás návodem, jak si počínat i v budoucnu!

Kromě samotných aktérů zápasů zaslouží poděkování i náš dnes již bývalý spoluhráč Michal Týbl a rekonvalescent Michael Kučera, kteří nás do Biosky dorazili morálně podpořit :-)