Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
                

Ačko si odneslo z předposledního kola tři body

26.02.2023 | M.A.

Vyrovnanou bilanci výhry a porážky si odneslo z předposledního kola Okr. přeboru naše áčko. Tři body jsme získali v duelu se silným kladenským Omaskem, což vypadá na papíře dobře. Realita ale byla taková, že soupeř nastoupil bez možnosti střídání, a přesto jsme si především za předvedený výkon hlavně ve druhém poločase vyhrát snad ani nezasloužili. Poté přišla porážka 3:4 s Čechií Slaný, když jsme rozhodující gól inkasovali po nepohlídaném rohu v poslední sekundě…

Videosestřih naleznete zde.

SK Omask Kovo Kladno – FK Union Slaný 1 : 3 (1 : 3)
Branky: Novák – Gil, Štugel, Rezek.


Kladenský Omask nastoupil do utkání s pouhými čtyřmi lidmi do pole, podcenit jsme ho ale rozhodně nemohli. To ostatně ukázal už samotný úvod, kdy v naší bráně skončila nenápadná střela, kterou skryl z dohledu našeho brankáře bránící hráč. Poté jsme se alespoň směrem dopředu přeci jen rozehráli a na rozdíl od soupeře dokázali některé naše šance proměnit. Nejprve si Martin Gil dobře naběhl na rohový kop Fanty a bylo vyrovnáno. Poté vystihl Bohumil Štugel rozehrávku soupeře a přízemní střelou mezi nohy gólmana otočil skóre v náš prospěch. O chvíli později navíc předvedl skvělou individuální akci Erik Rezek, který si u lajny chytře pustil míč kolem protihráče, doběhl ho a pěknou střelou zvýšil na 3:1. Když se k tomu přidal i Augustin v naší brance, který pochytal několik příležitostí soupeře, zdálo se v poločase, že bychom si mohli utkání bez větších potíží pohlídat. Od začátku druhé půle to však vypadalo, že většina našich hráčů není na utkání přítomna - minimálně alespoň mentálně. Jak jinak si vysvětlit, co jsme na hrací ploše předváděli? Balón jsme vůbec nedokázali udržet, útočníci se před ním schovávali a obránci pod tlakem kupili chybu za chybou. Omask, jemuž měly odcházet síly, ale obraz hry tomu absolutně neodpovídal, si tak vytvořil dostatek šancí na to, aby skóre klidně otočil. My jsme měli jediné štěstí, že si brankář Augustin schoval právě na tenhle zápas svůj nejlepší výkon v sezóně, k čemuž se přidalo i štěstí, když balón dvakrát vytěsnil alespoň do tyčky. Situaci nepomohl uklidnit ani oddechový čas a tak jsme mohli být rádi za závěrečný hvizd. Za výhru 3:1 musíme být šťastní. Soupeř si zaslouží za to, co v minimálním počtu hráčů předvedl, velký respekt.

FK Union Slaný – R.S.C. Čechie Slaný 3 : 4 (2 : 2)
Branky: Rezek 2, Formáček – Volgner 2, Paluba 2.
Rozhodčí: Hovorka, Borek. ŽK: Volgner (Čechie). 30 diváků.

Hned po "přežité" druhé půli s Omaskem jsme nastoupili do derby proti Čechii. Utkání jsme tentokrát nezačali vůbec špatně. Po přihrávce Gila se ocitl v šanci Erik Rezek a mezi nohama brankáře otevřel skóre. O chvíli později navíc skvěle zafungovalo stejné duo. Zastupující kapitán Gil tentokrát vybojoval balón a nabídl ex-čechistovi Rezkovi trefu do odkryté brány. Za stavu 2:0 jsme to tedy měli rozjeté nadějně, ale bohužel jsme soupeře vrátili do hry lacinými góly. Nejprve snížil střelou od postranní čáry v situaci, kdy náš brankář spíše čekal nahrávku na volného hráče do brankoviště. Poté se Rezek dobře vrátil do obrany, ale následně chtěl pod tlakem hrát malou domů gólmanovi. Místo toho však namazal protihráči, který z bezprostřední blízkosti píchl míč Augustinovi mezi nohy. Soupeř byl poté na koni, navíc nám dělalo velký problém pokrýt jeho power-play, ke které sahal při rozích nebo útočných autech. Chybou bylo, že jsme brankáře, kterým byl hráč z pole s pořádně tvrdou střelou Paluba, vůbec nenapadali a nechali ho v klidu rozehrávat nebo pálit na naši bránu. Z jedné takové situace Čechie otočila krátce po změně stran skóre. Pozitivem bylo, že našim hráčům nešlo vytknout nedostatek snahy a o body jsme se chtěli porvat. Vyrovnání nám přinesla přesná střela Tomáše Formáčka z přímého kopu. Bohužel následoval smolný závěr. Nejprve Formáček kopal standardku z podobné pozice, ze které před tím skóroval, ale tentokrát bránu minul. Poté Fanta neproměnil desítku za akumulované fauly a v posledních vteřinách jsme naopak přišli alespoň o remízu, ke které již duel směřoval. Zase jsme si nepohlídali roh s brankářem soupeře na naší polovině a tvrdá střela, při níž měl Augustin za krytý výhled, skončila v síti...

Sestava: Augustin - Fanta, Štugel, Formáček, Richter - Gil, Rezek, Pechar, Ďurčanský.

Kdyby nám někdo před hracím kolem řekl, že získáme tři body, asi bychom je brali. Po odehrání obou zápasů se na to můžeme dívat ze dvou pohledů. 1. získat jsme měli alespoň čtyři, v závěru duelu s Čechií jsme se zbytečně připravili alespoň o remízu. 2. Veškeré štěstí jsme si vybrali v duelu s Omaskem, kde jsme byli zejména ve druhém poločase velmi laxní a víc jsme si v sobotu uhrát nezasloužili.

Faktem je, že kolísavé výkony a občasnou naivitu v naší hře asi musíme momentálně akceptovat. Realita je taková, že oproti minulým sezónám hrajeme s hodně omlazeným mužstvem - stále více se zapojují kluci z béčka. Postupně odpadla minimálně kompletní čtyřka dlouholetých a zkušených opor. Tentokrát nebyl k dispozici ani historicky nejlepší střelec klubu, kapitán Štěrba. Na druhou stranu můžeme být rádi, že hráče máme, a na rozdíl od mnoha týmů se nemáme problém scházet na utkání ani tréninky. Noví lídři prostě musejí nějak vyrůst a nestane se to jinak než počtem odehraných zápasů a získanými zkušenostmi!

 
Tabulky

Pos

Tým

Z

B

1

PK Třebusice

10

27

2

RSC Čechie Slaný

10

24

3

1. DFK Slaný

10

19

4

FK Union Slaný

10

15

5

FC Tatran Zlonice

10

13

6

SK Omask Kovo Kladno

10

12

7

FC Foboz Slaný

10

12

8

TJ TZ Atlantic Rakovník

10

5

9

KLC Klobuky

10

2


Utkání
Muži A | sobota 16.12.2023, 12:30
5. kolo
1:1
Zlonice - FK Union
 
Muži A | sobota 16.12.2023, 13:05
6. kolo
1:1
FK Union - Omask Kladno
 
Muži A | sobota 13.01.2024, 09:00
FC FOBOZ Slaný - FK Union Slaný
3:2 (2:0)
 
Muži A | sobota 13.01.2024, 10:10
8. kolo
3:1
FK Union - Třebusice
 
Muži A | sobota 27.01.2024, 12:30
9. kolo
0:2
1. DFK Slaný - FK Union
 
Muži A | sobota 27.01.2024, 13:05
10. kolo
2:2
FK Union - Atlantik Rakovník
 
 
© eSports s.r.o. & FK Union Slaný - kontakt: unionslany@seznam.cz RSS