Áčko vzdorovalo i mistrovi, sezónu ale zakončilo dvěma těsnými prohrami

12.03.2023 | M.A.

V duchu celé této výsledkově nepovedené sezóny z pohledu našeho áčka se neslo také závěrečné osmé kolo Okresního přeboru. Náš mladý tým oběma kvalitním soupeřům statečně vzdoroval, ale vždy padl o gól. Proti Zlonicím jsme dlouho hájili těsné vedení, ovšem Tatran v závěru otočil na 1:2. V duelu již s jistým okresním šampiónem FOBOZem jsme si pak v úvodu vytvořili dokonce dvougólový náskok. Především ve větší části druhé půle jsme pak ale herně i takticky na delší dobu vypadli z role, což kvalitní soupeř potrestal. V tabulce jsme nakonec klesli až na předposlední osmé místo.

Sestřih z našich zápasů naleznete zde.

Fotografie naleznete zde.

FK Union Slaný – FC Tatran Zlonice 1 : 2 (0 : 1)
Branky: Ďurčanský – Šnajberk, Kuhn.

Proti Zlonicím jsme odstartovali velmi aktivně. Hned v úvodu jsme se dostali do vedení po dobře zahraném rohovém kopu, na který si seběhl Adam Ďurčanský. V dalším průběhu první půle si pak naši hráči vytvořili celou řadu brankových příležitostí, jenže navýšit skóre se nám nepodařilo. Hodně aktivní byl zejména Gil, který ale tentokrát pověst kanonýra nepotvrdil, když mu scházelo střelecké štěstí. Pro objektivitu ale nutno podotknout, že s přibývajícím časem stále více hrozili také zloničtí futsalisté. Přesto se až do výměny stran skóre opět neměnilo. Ve druhém dějství jsme se už hlavně bránili. Příčinou toho, že jsme se nechali zatlačit, byla i nižší aktivita útočníků, kteří se tentokrát točili jen ve třech, nestřídali úplně tak, jak bylo v tomto počtu potřeba a postupem času se tak zavařili. Defenziva s brankářem pak ještě poměrně dlouho odolávali, ovšem z náporu Tatranu vzešla také standardní situace z hranice brankoviště, z níž exekutor překvapil našeho gólmana chytrým lobem. Vedení nám ještě mohli vrátit Fanta či Hájek, ale prvně jmenovanému už po sólu z vlastní poloviny nezbyly síly na důraznější zakončení a druhý zase poté, co mu Ďurčanský sklepl míč za obranu, netrefil prostor mezi tyčemi. Výhru na svou stranu pak v závěru strhl zkušenější soupeř. Po autovém kopu u našeho rohu jsme lacino odevzdali míč a vzniklé přečíslení Zloničtí vykombinovali do odkryté brány. V závěru už jsme pak neměli čas ani dostatek sil na odpověď.

FC Foboz Slaný – FK Union Slaný 4 : 3 (1 : 2)
Branky: Mucha, Milutinovič, Bažo V., Kratina Ma. – Hájek, Štugel, Fanta.

FOBOZ si již před naším vzájemným derby zajistil výhrou nad Zlonicemi titul okresního přeborníka. Možná i to byl důvod, proč soupeř nastoupil do utkání asi trochu vlažněji, čehož se nám podařilo dokonale využít. Nejprve sebral míč rozehrávajícímu obránci 15letý Kryštof Hájek, který střelou mezi nohy brankáře otevřel skóre. Když pak soupeř neproměnil několik šancí a ještě inkasoval z futsalky Bohumila Štugela po rohu, které jsme v sobotu rozehrávali dobře a hrozili z nich, brali modří za stavu 2:0 pro nás time-out. Po něm už ukazovali, proč soutěž vyhráli a naše obrana s brankářem si nemohli stěžovat na nedostatek práce. Ještě v první půli přišlo snížení, kterému se dalo zabránit větším důrazem, když jsme měli míč v rohu u autové čáry pod kontrolou, ale chtěli jsme hrát pod tlakem konstruktivně. Na druhou stranu škoda našich šancí většinou z brejků, nebo po vystihnutí rozehrávky soupeře, kdy jsme několikrát mohli přidat třetí gól. Jeden z klíčových momentů duelu pak přišel za stavu 2:2 ve druhé půli, kdy Fanta krásně vyvezl míč až do brankoviště soupeře, ale po jeho přihrávce nedokázal Gil u tyčky dotlačit míč za brankovou čáru. Následně Foboz dvěma góly překlopil vývoj duelu na svou stranu. Dvě minuty před koncem ještě přinesl zápletku z přímého kopu Lukáš Fanta, ale následně jsme se už do nějaké situace, která by volala po vyrovnání, nedokázali dostat.

Sestava: Augustin - Fanta, Štugel, Formáček - Gil, Ďurčanský, Háhek.

Sezónu jsme tedy zakončili dvěma porážkami, které nás poslaly na historicky nejhorší umístění našeho klubu za dobu, co hrajeme Okresní přebor. Ze hřiště jsme ale mohli odcházet se vztyčenou hlavou. Proti oběma kvalitním soupeřům jsme nic nevypustili a předvedli dobré momenty. Jen jsme prostě opět doplatili na bolesti, které provázejí omlazené nebo obměněné týmy. Tedy individuální chyby či několikaminutové výpadky v určitých pasážích zápasu. Při pohledu na tabulku můžeme (a asi bychom měli) být trošku smutní. Kdo ale chodí na naše tréninky a vidí na nich v průměru 15 kluků, které baví futsal, tak ví, že pokud nám tahle vášeň vydrží, progres a lepší výsledky by se měly brzy dostavit. Na nějaké podrobnější hodnocení se ale můžete těšit až po opravdovém konci sezóny, který přijde na začátku dubna po posledních zápasech našeho B-týmu.