Áčko zakončilo rok 2022 tříbodovým ziskem, herně ale neoslnilo

18.12.2022 | M.A. (foto: Ladislav Staněk - OSF Kladno)

Tři body do tabulky Okr. přeboru přidalo ve 3. hracím kole soutěže naše Áčko. To nejprve těžce vydřelo výhru 2:1 proti okleštěnému týmu slánské Čechie. Nutno podotknout, že náš výkon v tomto zápase dobrý nebyl. Proti kladenskému Omasku jsme měli našlápnuto k dalšímu bodovému zisku. Ujali jsme se vedení, nevyužili několik dalších příležitostí a zkušený soupeř po změně stran otočil skóre na konečných 1:3.

Sestřih naleznete na našem Youtube kanálu zde.

Nominace se již tradičně dávala dohromady složitě. Někteří hráči avizovali zdravotní problémy, jiní nebyli schopni svou účast či neúčast potvrdit ještě během pátku a tak jsme tedy pro jistotu nominovali širší sestavu. V sobotu se nakonec sešlo v kabině 9 lidí do pole, byť ne všichni ve stoprocentním zdravotním stavu.

R.S.C. Čechie Slaný – FK Union Slaný 1 : 2 (1 : 1)
Branky: Volgner – Štugel, Štěrba.

Čechie do duelu nastoupila pouze s brankářem a čtyřmi hráči do pole, tedy bez možnosti střídání. To však na hřišti vůbec znát nebylo. Soupeře jsme nijak přehrávat nedokázali. Scházel nám lepší pohyb a také myšlenka při zakládání akcí. Příliš často jsme se omezovali pouze na nákopy dopředu, ovšem ty neměly při absenci klasického pivota moc šancí na úspěch. Obvykle tak následoval prohraný souboj, případně neschopnost míč lépe zpracovat a hra se tak rychle otáčela směrem na naší bránu. Případně se to naši hráči snažili utrhnout individuálně. Přesto jsme se v průběhu první půle ujali vedení, když Rezek v situaci 2 na 1 našel Bohumila Štugela, který si se zakončením nedělal hlavu a uklidil míč do šibenice. Čechisté však rychle vyrovnali. Míč, který jsme mohli několikrát odehrát do bezpečí, přeci jen propadl za naší obranu a osamocený hráč se nemýlil. Po změně stran pokračovalo především futsalový boj. Vysvobození přišlo z kopačky kapitána Vojtěcha Štěrby, který převzal u postranní čáry míč po autovém kopu, navedl si ho na střed a ranou k tyči nám vrátil jednogólový náskok. V závěru utkání jsme se pak už v podstatě jen bránili a nejtěsnější vedení se štěstím uhájili. Zápas proti oslabenému soupeři jsme měli jednoznačně zvládnout herně lépe. Čechie nás přestřílela, měla více šancí. Na jednom obdrženém gólu jsme zůstali především díky zákrokům brankáře, dobře postaveným tyčím a obětavé hře obrany. Tři body jsou tedy z tohoto pohledu zlaté.

FK Union Slaný – SK Omask Kovo Kladno 1 : 3 (1 : 0)
Branky: Paluka – Trnka 2, Střela.

Hned po utkání s Čechií jsme nastoupili proti silnému kladenskému Omasku. Utkání jsme nerozehráli špatně. Hra byla vyrovnaná a hrozit se snažily oba celky. Střelecky jsme se dokonce prosadili jako první. Brankář soupeře vyrazil Štugelovu střelu před sebe. K odraženému míči se dostal jako první právě náš obránce, který ho v brankovišti posunul k Janovi Palukovi a ten balón uklidil do sítě. Škoda, že jsme pak nedotáhli do konce několik dalších nadějných situací. Sám na bránu postupoval Rezek, dorážku Štěrby směřující do odkryté branky pak zase nechtěně zablokoval Štugel... Po změně stran pak Omask využil pár zaváhání či nedorazů v naší obraně a dokázal obrátit skóre. My bohužel několik příležitostí opět neproměnili. Nejblíže k vyrovnání byli při závěrečném tlaku Fanta, který na zadní tyči neusměrnil do odkryté brány nástřel Štěrby a poté právě náš kapitán, jenž pálil po rohovém kopu do spojnice břevna a tyče. V poslední minutě jsme ještě zkusili power-play, ovšem Omask trefil přes celé hřiště naší prázdnou bránu.

Sestava: Augustin - Štěrba, Fanta, Štugel, Richter - Rezek, Hovorka, Pechar, Paluka, Němec.

Lepší zápas jsme paradoxně odehráli s Omaskem, ale body brali v derby s Čechií. Bohužel doplácíme na to, že se nejsme schopní sejít v optimální sestavě, případně když už se sejdeme, tak spolu máme v příslušném složení málo odehráno a odtrénováno. Na hřišti je to pak často chaos a improvizace. Vedení týmu může mít při tvorbě sestavy nějaký záměr - sehranost z tréninků, aktuální výkonnost, konkrétní soupeři, ale když v pátek odpoledne nevíte, kdo vlastně dorazí, jde všechno plánování stranou. Jsme stále přesvědčeni, že tým má potenciál hrát horní část tabulky, ale po novém roce musíme určité věci změnit - především v přístupu k tréninkům a nominaci k zápasům - a hlavně bít zdraví.  To už si ale řekneme v interní komunikaci. Další zápasy nás čekají až v roce 2023.