Béčko těsně podlehlo silnému Atlantiku, proti posledním Blevicím si zastřílelo

13.01.2020 | M.A.

První zápasy roku 2020 v neděli odehrálo naše béčko. To na Stochově nejprve těsně podlehlo rakovnickému Atlantiku, který se následně posunul do čela tabulky soutěže a poté si spravilo náladu jedenácti góly do sítě posledních Blevic. Toto utkání bylo jubilejním dvoustým startem za Union pro Jana Ujku. Zakládající člen našeho klubu tentokrát nastoupil při absenci našich gólmanů netradičně mezi tyčemi. Obnovenou soutěžní premiéru pak absolvoval Martin Gil.

FK Union - TJ TZ Atlantik Rakovník 1:2 (1:0)
Atlantik hrál ještě v minulé sezóně Krajský přebor, kde jsme se s ním před lety potkali i my. V nejnižší okresní soutěži jsme se pak v minulosti utkávali s jeho béčkem. My jsme se museli vypořádat s absencí stabilních brankářů. Nemocného Augustina a zraněného Kotrlu tak nahradil Jan Ujka. Nutno říci, že se s rolí, kterou si v minulosti v Unionu už vyzkoušel a navíc ji piluje na zápasech pražské Hanspaulky, popasoval velmi dobře. Úvod utkání vyšel lépe nám. Ujkovi nejprve pomohla tyčka a pak se nám podařilo vstřelit vedoucí gól, když si na hezký pas Richtera naběhl Josef Pechar, který zakončil přesně. Těsný náskok jsme pak i díky zákrokům Ujky či za pomoci brankové kostrukce hájili až do druhého dějství. V něm se nakonec Rakovničtí, kterým musíme přiznat mírnou převahu, přeci jen dočkali obratu ve skóre. Silnému soupeři jsme tedy nakonec podlehli 1:2

FK Union - FK Blevice 11:0 (7:0)
Zápas s posledními Blevicemi byl jubilejním dvoustým za Union pro již zmíněného Jana Ujku, který ale v jednoznačném duelu především sledoval počínání svých spoluhráčů. Zápas jsme měli od začátku d konce plně ve své moci. Hráči si tak mohli zahrát, vyzkoušet kombinace a zastřílet si. Už po poločase jsme vedli 7:0, ve druhé půli kap přidali další čtyři branky. Hned čtyřikrát se trefil Daniel Hovorka, dvakrát navrátilec Martin Gil, kapitán béčka Lukáš Fanta a Adam Ďurčanský. Poslední trefa pak zbyla z penalty na Jaroslava Malce.

Sestava: Ujka - Fanta, Hovorka, Richter, Ďurčanský, Gil, Malec, Pechar, Formánek

O jubilejním dvoustém startu Jana Ujky jsme už mluvili. Za zmínku pak stojí také to, že Honza je jediným hráčem, který nastoupil v soutěžním utkání za Union ve všech sezónách. Další aktivní zakládající členové Martin Augustin a Jaroslav Malec si totiž během kariéry odskočili na hostování do jiných klubů. K prvním mistrákům od sezóny 2012/13 pak naskočil Martin Gil.