Série porážek prolomena, rozpaky ale zůstávají

16.01.2022 | Martin Augustin

VIDEO: První polovinu Okr. přeboru jsme zakončili zápasy s dvěma nejhoršími týmy tabulky. Na úvod jsme narazili na do té doby poslední rezervu HRASLU. Soupeř byl posílen o hráče z A-týmu, nicméně to totálně zpackaný první poločas, kvůli kterému jsme prohráli 4:5, neomlouvá. Poté jsme už přeci jen dokázali rozšířit náš bodový zisk vítězstvím 7:1 nad Rozdělovem.

FK Union - HRASL Slaný B 4:5 (1:4)
Rezerva HRASLU v sezóně do té doby nebodovala, ovšem na 5. kolo dorazila se třemi hráči divizního áčka včetně nám dobře známého Petra Klusáčka. Přesto jsme do utkání nastoupili s tím, že se nám zřejmě nemůže nic stát, místo důsledné hry odzadu se chceme vrhnout do bezhlavého útočení a v prvních dvou minutách ze dvou přečíslení dvakrát inkasujeme. Vstřelené góly soupeře uklidnily a další minuty se tak odehrávaly v jeho režii. Skóre tak postupně narostlo až na hrozivých 0:4. Dojem jednoho z nejtragičtějších poločasů Unionu z posledních let pak alespoň mírně vylepšuje korigujícím zásahem Michael Kučera, ovšem jinak jsme za 15 minut hry neměli téměř nic pozitivního... Po změně stran je to už trochu jiný příběh. Naše hra se přeci jen zlepšila a poté, co Michal Týbl přebral u lajny pas Fanty, uvolnil se přes protihráče a střelou na zadní tyč snížil na 2:4, se HRASL začal obávat o výsledek. Nám začala vycházet souhra s pivoty a po jedné takové akci využil Vojtěch Štěrba sklepnutí od Kučery. Škoda, že jsme necelých pěti minut před koncem inkasovali hned po time-outu gól na 3:5. Krátce poté opět snížil na rozdíl jediné branky Michael Kučera. V závěrečných minutách duelu jsme po vyrovnání několikrát sahali. Volal po něm zejména závar po standardní situaci, kdy dorážku Rezka vyrazil z brankové čáry tělem obránce. Zachránit utkání po totálně odevzdané první půli jsme si však objektivně asi nezasloužili. Futsal se totiž hraje na dvě poloviny...

FK Union - AFK Rozdělov 7:1 (4:1)
Po HRASLU nás čekal oslabený Rozdělov, který navíc absolvoval třetí zápas v hracím dni. Pokud bychom nedokázali naplno bodovat ani zde, už by to bylo na opravdu velké zamyšlení. Přesto jsme si málem opět nepohlídali začátek, když jsme si po naší standardce nechali utéci Bednáře, který naštěstí na brankáře Augustina nevyzrál. Pak už přeci jen převzali otěže utkání naši hráči. Po několika neproměněných šancí se nadvakrát prosadil Michal Týbl a po něm se trefili v úvodním dějství ještě Erik Rezek, opět Týbl a Adam Ďurčanský. Rozdělov pak ještě do výměny stran využil nepozornosti v naší obraně alespoň čestným zásahem. Po změně stran jsme se poté několik minut střelecky trápili a navíc přežili sólový únik rozdělovského hráče. Po druhém zásahu Erika Rezka v utkání už ale nebylo o vítězi pochyb. Skóre na konečných 7:1 pak ještě uzavřeli Adam Ďurčanský a Michael Kučera.

Sestava: Augustin - Štěrba, M. Kučera, Štugel, Fanta, Richter, Týbl, Ďurčanský, Rezek.

RSC Čechie Slaný

KLC Klobuky