Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
                

Béčko bralo z duelů se silnými soupeři bod

13.12.2022 | JM

Ve třetím kole OSII jsme narazili na dva nejofenzivnější týmy z celé soutěže, Slatinu a Slavoj Kladno. Oproti minulým zápasům jsme zpevnili defenzivu, ofenzivu jsme i nadále ponechali v poměrně jalovém stavu, čemuž nakonec odpovídají i výsledky...

Získaný bod sice bereme, ale nelze přehlédnout to, že obě gólové šance jsme Slavoji sami svou nezkušeností připravili a stejně jako v minulém utkání proti tomuto soupeři jsme si nechali dát vyrovnávající gól v posledních vteřinách zápasu. Stále dokola si opakujeme, že se musíme z těchto situací poučit a pohlídat si vedení v zápase a stále dokola dobře rozehrané zápasy ztrácíme. Je na zamyšlenou, proč se nedokážeme v takovém zápase koncentrovat celých 30 minut, když jsme to předchozích 29 minut zvládali dobře. Na druhou stranu týmový výkon opravdu nebyl špatný, hrát takto a mít ve svém středu hráče, který za sezónu nastřílí přes 20 gólů, tak můžeme hrát o medaile. Zatím to však vypadá, že budeme rádi, když metu 20 gólů překonáme jako tým. Dobrou zprávou je, že první zápasy si v našem dresu odbyl 15 letý Jakub Tomeš jako plnohodnotný člen sestavy a na hřišti se jevil velmi dobře. Jediným veteránem v poli tak byl tentokrát Štugel, díky čemuž se náš věkový průměr v tomto kole pohyboval kolem 23 let.    

 

 

SK Slatina – FK Union Slaný „B“ 3 : 1 (2 : 0)

Branky: Jeřábek, Benčič, Kapitán – Paluka


Slatina dává běžně přes 5 gólů na zápas, z toho pohledu tři góly v naší síti nevypadají nijak hrozivě, ale ani k nim nemuselo a hlavně nemělo dojít, pokud jsme chtěli pomýšlet na bodový zisk. První gól jsme inkasovali ze stejné situace a ze stejného místa jako ten poslední proti Slavoji. Po naší nešikovnosti a následné ztrátě míče unikl soupeřův hráč po pravé straně hřiště a prudkou střelou na vzdálenější tyč zavěsil. Následně Slatina zvýšila z přímého kopu, kdy míč prošel mezi hráčem ve zdi a brankářem. Tímto stavem skončil i první poločas. Druhá půle se nesla v obdobném duchu, oba týmy se shodně jedenkrát prosadily a Slatina si v závěru dvougólový náskok pohlídala.  


1. FC Slavoj Kladno – FK Union Slaný „B“ 2 : 2 (1 : 1)

Branky: Roztočil, Pečonka – Paluka, Ďurčanský

Proti Slavoji jsme dvakrát vedli, v obou případech dokázal soupeř po námi nabídnutých příležitostech vyrovnat. V prvním poločase jsme vedli zásluhou Paluky, načež jsme připravili také skvělou šanci i pro hráče Slavoje nahrávkou na hranici našeho brankoviště, který ji střelou k tyči využil a vyrovnal. C druhém poločase se v posledních minutách hry prosadil Ďurčanský a chvíli to vypadalo, že bychom mohli pomýšlet na tři body. Místo abychom se soustředili na udržení vedení, k čemuž zbývalo několik desítek vteřin, rozhodli jsme se ho navýšit. Naše snaha nakonec gólem i skončila, ale do naší sítě, kdy jsme se po vytažení do útoku a ztrátě míče nezvládli zastoupit a vrátit. Je to škoda, protože nebýt těchto dvou okamžiků, tak by se dalo mluvit o takticky dobře odehraném zápase s potřebným nasazením a hlavně komunikací. Po dlouhé době byli naši hráči na hřišti slyšet, což taky nebývalo zvykem, zpevnili jsme obranu, jen tomu chybí více gólů a taktické vyzrálosti.

 

Sestava: Malec – Štugel, Fanta, Richter, Pechar, Paluka, Ďurčanský, Tomeš

 
Tabulky

Pos

Tým

Z

B

1

PK Třebusice

10

27

2

RSC Čechie Slaný

10

24

3

1. DFK Slaný

10

19

4

FK Union Slaný

10

15

5

FC Tatran Zlonice

10

13

6

SK Omask Kovo Kladno

10

12

7

FC Foboz Slaný

10

12

8

TJ TZ Atlantic Rakovník

10

5

9

KLC Klobuky

10

2


Utkání
Muži A | sobota 16.12.2023, 12:30
5. kolo
1:1
Zlonice - FK Union
 
Muži A | sobota 16.12.2023, 13:05
6. kolo
1:1
FK Union - Omask Kladno
 
Muži A | sobota 13.01.2024, 09:00
FC FOBOZ Slaný - FK Union Slaný
3:2 (2:0)
 
Muži A | sobota 13.01.2024, 10:10
8. kolo
3:1
FK Union - Třebusice
 
Muži A | sobota 27.01.2024, 12:30
9. kolo
0:2
1. DFK Slaný - FK Union
 
Muži A | sobota 27.01.2024, 13:05
10. kolo
2:2
FK Union - Atlantik Rakovník
 
 
© eSports s.r.o. & FK Union Slaný - kontakt: unionslany@seznam.cz RSS