Béčko pokračuje ve zlepšených výkonech, obralo i druhého

23.03.2023 | M.A.

K velmi dobrým výkonům se rozjela naše rezerva. Ta se více než polovinu ročníku prezentovala herními i výsledkovými výkyvy, ale v posledních třech hracích kolech výrazně zabrala. Z posledních sedmi duelů náš tým hned pětkrát vyhrál a ve zbylých dvou případech remizoval. V nedělním předposledním kole soutěže jsme na Stochově obrali dva tabulkově výše postavené soupeře. Díky povedené druhé půli jsme přehráli 4:2 rezervu kladenského Brazilu, následně pak naši futsalisté hráli nerozhodně 1:1 s druhým béčkem Dobřichovic, kterému tak zkomplikovali cestu za prvenstvím.

Do předposledního kola soutěže jsme nastoupili v brance s Martinem Augustinem, který si zachytal za béčko poprvé v sezóně. Po dlouhé zdravotní pauze se pak poprvé vyběhl na hřiště Michael Kučera, jenž letošní ročník áčka v Okr. přeboru musel zcela vynechat. Jaroslav Malec se pak přesunul z brány do pole.

FC Brazil Kladno „B“ – FK Union Slaný „B“ 2 : 4 (1 : 0)
Branky: Dlouhý, Zoubek – Pechar 2, Fanta, Šajban.

Soupeř na začátku duelu ukazoval své kvality. V úvodu trefil břevno a poté šel po vlastním gólu také do vedení. V prvním dějství jsme spíše tápali a až na výjimky toho směrem dopředu moc nepředvedli. Naštěstí ani Brazil se už nedokázal střelecky prosadit. Po změně stran už to bylo o něčem jiném. Naši hráči se začali tlačit do ofenzivy a hlavně si počínali důrazně v předbrankovém prostoru, což přineslo své ovoce. Začaly jsme totiž dávat góly a vždy se jednalo buď o zakončení z bezprostřední blízkosti nebo o dorážky. Čtyřmi zásahy, z nichž se o dva postaral Josef Pechar a po jednom přidali Lukáš Fanta a Stanislav Šajban, jsme otočili skóre až na 4:1. Soupeř na tenhle zvrat už výraznější odpověď nenašel. V posledních sekundách pouze využil už menší koncentrovanosti naší obrany, která navíc byla přesvědčena, že se míč ocitl už v zámezí, v kosmetickou korekci skóre.

TJ Sokol Dobřichovice „B“ – FK Union Slaný „B“ 1 : 1 (1 : 1)
Branky: Rada J. – Fanta.

Po jednozápasové pauze následoval těžký duel proti druhé rezervě Dobřichovic, která stále bojuje o celkový triumf. Od začátku se hrál vyrovnaný futsal. Do vedení nás poslal kapitán Lukáš Fanta, který schovanou přízemní střelou překvapil brankáře soupeře. Sokol srovnal po standardní situaci, kdy se tečovaný míč nešťastně odrazil před odkrytou bránu přímo k nohám soupeřova útočníka, který to už měl snadné. Nic dalšího už ale náš brankář ve spolupráci s obranou Dobřichovicím nepovolili. Po změně stran se už hrálo především takticky. Nikdo nechtěl pomoci soupeři do sedla nějakým zbytečným zaváháním. Přesto jsme zahrozili několika nebezpečnými střelami, kterým zase tolik nescházelo. V závěru jsme pak měli štěstí, když poslední střela soupeře trefila do hrudi u brány stojícího útočníka a od něho se míč odrazil do břevna. V celkovém součtu ale rozhodně zasloužená dělba bodů.

Sestava: Augustin - Fanta, Formáček, Malec, Kučera, Ďurčanský, Paluka, Pechar, Šajban.

Když se podíváme na hru rezervy v první polovině sezóny a v posledních kolech, rozhodně je tam viditelný progres. Ano, občas se ještě nevyvarujeme nepřesnostem, ale nasazení hráčům vytknout nemůžeme a výrazně nahoru šla také organizace hry. Zásluhu na tom má určitě ustálené jádro 5 - 6 stabilně nastupujících lidí, kteří se sehráli a po individuální stránce zlepšili. Dalším pozitivem na neděli je pak také zmíněný návrat Michaela Kučery, který navíc do hry přinesl přehled a zkušenost, kterou mohl mladším spoluhráčům předávat.

Mimochodem, tabulka od třetího místa níže je mimořádně vyrovnaná. I my máme na osmé pozici stále teoretickou naději na bronzové medaile. Byť je šance opravdu malá, budeme se chtít o nějaký tabulkový posun v závěrečném kole ještě pokusit.