Důležitá výhra s Klobuky, s lídrem jsme pak padli až po boji

29.01.2023 | M.A. (foto web OSF Kladno)

V sobotu jsme vstoupili už do druhé poloviny sezóny Okresního přeboru. Hodně důležitý byl pro nás hlavně souboj s přímým konkurentem z vyrovnané druhé poloviny tabulky z Klobuk. Dlouho vyrovnané utkání jsme rozhodli ve druhém poločase a výhra 4:1 nás v pořadí soutěže posunula na páté místo. Následně jsme dokázali statečně vzdorovat lídrovi tabulky z Třebusic. V koncovce duelu, v němž jsme alespoň na bod určitě měli, byl ale tentokrát šťastnější soupeř.

V tomto kole jsme se museli obejít bez kapitána Štěrby, místo něhož navlékl pásku Lukáš Fanta, jenž kapitánskou roli dobře zná z béčka. Personálně pak Štěrbu zastoupil Daniel Hovorka, jenž letos hrál za áčko teprve podruhé.

KLC Klobuky – FK Union Slaný 1 : 4 (1 : 1)
Branky: Koryta – Fanta 2, Ďurčanský, Rezek.

V prvním zápase nás čekaly Klobuky, které na tom byly v tabulce o bod lépe než my. Styl tohoto soupeře, který dobře brání a vyznává tvrdou hru v osobních soubojích, nám navíc příliš nesedí. Důležitost utkání pro oba týmy byla od začátku znát. Od začátku se tak hrálo především zodpovědně zezadu. My se snažili držet domluvené taktiky, směrem dopředu nám ale scházela lepší finální přihrávka či větší individuální odvaha v situacích 1 na 1. Góly tak začaly padat až v závěru prvního dějství. Do vedení šel po dobře sehrané standardní situaci soupeř. Nám se vak podařilo rychle vyrovnat. Po autu na útočné polovině poslal Hovorka míč do brankoviště na Rezka. Ten z první sklepl na Adama Ďurčanského, který balón poslal do odkryté brány. Vzápětí si připsal důležitý zákrok brankář Augustin, který hasil příležitost soupeře po chybě v naší rozehrávce a udržel tak nerozhodný stav. I ve druhém poločase jsme se nechtěli nikam zbytečně hnát. Záměrem bylo si na své šance počkat a pak je využít. Utkání se také neslo v poměrně vyhroceném duchu a tak bylo důležité nenechat se k ničemu vyprovokovat. Taktickou bitvu jsme nakonec zlomili ve svůj prospěch my v posledních sedmi minutách. Klíčové góly obstaral Lukáš Fanta. Ten si nejprve dobře na naběhl na roh Hovorky a o necelou minutu později krásnou ranou z dálky vymetl šibenici. V momentě, kdy si už Klobučtí chystali závěrečnou hru bez gólmana, pak ještě utekl Erik Rezek, který své sólo chladnokrevně vyřešil. Z utkání jsme si tak odnesli důležité tři body, které nás v tabulce poslaly před našeho soupeře.

FK Union Slaný – PK Třebusice 1 : 3 (0 : 1)
Branky: Gil – Kubín P., Šerák M., Kinský.

Hned po zápase s Klobuky nás čekal lídr tabulky - ex-divizní Třebusice s řadou kvalitních a zkušených futsalistů. Do utkání jsme opět nastoupili s jasnou taktikou. Tou byla důsledná obrana a snaha při každé příležitosti hrozit směrem dopředu. To obstarával nepříjemnými jedovkami ze střední a větší vzdálenosti především aktivní Hovorka. Nám se naopak dařilo držet ofenzivu Třebusic na uzdě. Jedinou kaňkou byly zbytečné fauly na útočné polovině, které bohužel v závěru poločasu vedly k desetimetrovým kopům. První jsme ještě přestáli. Ovšem po druhém v posledních sekundách úvodního dějství jsme už inkasovali. Brankář Augustin sice střelu třebusického hráče vyrazil, ovšem jeho spoluhráči místo, aby dobíhali, tak celou situaci jen ve stoje sledovali, nebo se věnovali diskuzi s rozhodčím a dorážka už skončila v naší bráně. Srazit jsme se tím nenechali a po změně stran se nám podařilo poměrně rychle vyrovnat. Rychlý protiútok vyřešil Rezek nahrávkou na Martina Gila, který střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal. Poté jsme se snažili opět dobře bránit. Pět minut před koncem jsme však přeci jen dovolili hráči soupeře se na hranici našeho brankoviště otočit, přes nohu bránícího hráče i vystřelit a balón smolně propadl až do brány. Ještě jsme měli šanci rychle odpovědět, ovšem Rezkova bomba se odrazila od břevna před brankovou čáru. Třebusičtí pak z kontru do již otevřenější obrany přidali pojistku. Škoda porážky, na bod bylo. Nicméně za předvedený výkon proti zřejmě nejlepšímu týmu v soutěži se nemusíme stydět.

Sestava: Augustin - Fanta, Hovorka, Štugel - Rezek, Gil, Formáček, Ďurčanský.

Z 5. kola jsme si tedy odnesli veledůležité tři body z duelu s tabulkovým konkurentem a také pozitivní pocity z herního projevu. Ukázali jsme si, že pokud se držíme herního plánu, můžeme hrát v podstatě s každým. Duel s lídrem z Třebusic rozhodly maličkosti jako zbytečné desítky v první půli a chybičky při inkasovaných gólech v závěru. Jinak jsme kvalitního soupeře ze hry téměř do ničeho nepouštěli. Pomohlo i složení sestavy, která se až na kapitána Štěrbu sešla v rámci současných možností v téměř ideální podobě. Snad zdraví a práce dovolí větší účast i Danovi Hovorkovi. Právě on v obraně Štěrbu výborně nahradil. Proti Klobukům se podílel na všech našich gólech a zápasy také emočně prožíval, čímž strhl i ostatní spoluhráče. A to je něco, co nám občas na hřišti schází. Býváme až moc hodní.