Dva silné závěry áčku stačily na zisk jediného bodu

15.01.2023 | M.A.

FOTOGALERIE... Áčko v sobotu načalo kalendářní rok 2023 a zároveň zakončilo úvodní polovinu sezóny. V duelech proti dvěma silným soupeřům urvalo bod. Ten jsme získali za remízu 5:5 s loňskými mistry okresu ze Zlonic. V utkání, v němž jsme hráli dobře dopředu, ale špatně do obrany, jsme stále dotahovali. Poločas skončil 3:3, v průběhu druhé půle jsme si pak nechali soupeře odskočit na 3:5. V divokém závěru však naši hráči dokázali alespoň dorovnat skóre. Proti Fobozu, který se dělí o čelo tabulky, jsme odehráli velmi dobrý první poločas, který jsme vyhráli 1:0. Po změně stran jsme však zhruba pět minut spali a to nás stálo body. Ani silný finiš nám už další body nepřinesl.

Uvnitř článku naleznete také fotografie.

FC Tatran Zlonice – FK Union Slaný 5 : 5 (3 : 3)
Branky: Švarc, Němec, Vimr, Samek, vlastní – Štěrba 3, Gil 2.

První poločas duelu se Zlonicemi byl poměrně divoký. Na obou stranách se totiž více dařilo ofenzivám, než obranám. Jako první jsme chybovali my, když jsme rozehráli roh tak, že jsme poslali soupeře do brejku a ten otevřel skóre. Vyrovnat se nám podařilo po ukázkově sehrané akci, kdy nástřel Štěrby uklízel na zadní tyči do odkryté branky Martin Gil. Poté se však opět necháváme strhnout útočnou hrou a z dalšího protiútoku znovu inkasujeme. Za nás odpovídá skrytou střelou kapitán Vojtěch Štěrba, ovšem Zloničtí si pak berou vedení zpět po dalším zbytečném zaváhání naší defenzivy. Směrem dopředu naopak hrajeme dobře, soupeři jsme dělali problémy velmi dobrým napadáním, po kterém naši hráči často získávali míče v nebezpečných prostorách. Na poločasových 3:3 pak srovnal Martin Gil, který vyhrál souboj na pivotu a prostřelil brankáře. Vstup do druhého dějství se nám pak úplně nevydařil. Nadále jsme propadali v defenzivě a ještě ke všemu si dali smolný vlastní gól, když se všudypřítomný Gil snažil zastavit protiútok soupeře, ovšem jeho návrat skončil nešťastným usměrněním míče do sítě. Následně necháváme projet hráče soupeře téměř přes celé hřiště až před našeho gólmana. Ten ještě zakončení pokryl, s dorážkou do prázdné brány už ale nemohl nic dělat - 3:5. Naštěstí jsme se nenechali zlomit a přidali směrem dopředu. Po několika šancích fauloval brankář soupeře v brankovišti Formáčka a nařízenou penaltu proměnil Vojtěch Štěrba. Vyrovnat pak mohl Pechar, který vystihl rozehru mezi brankářem a obráncem, ovšem balón mezi tyče nasměrovat nedokázal. Poté nastřelil Štěrba z desetimetrového kopu brankovou konstrukci, ovšem z hattricku se nakonec náš kapitán přeci jen mohl radovat. Před gólovou situací se dokázal Fanta vymotat z obranného souboje, kdy z něho protihráč za přihlížení sudích málem svlékl trenky a rozehrál akci, na jejímž konci se přízemní ranou ze střední vzdálenosti prosadil právě Štěrba. V samotném závěru pak mohl přijít dokonce happyend v podobě dokonalého obratu, Rezek však v dobré pozici mířil těsně vedle bližší tyče. Remízu z duelu, v němž jsme v závěru dohnali dvoubrankové manko, však musíme brát.

FK Union Slaný – FC Foboz Slaný 3 : 4 (1 : 0)
Branky: Štěrba, Gil, Fanta – Bažo P., Mucha, Milutinovič, Bažo V.

Do utkání s Fobozem jsme vstoupili s důrazem na hru odzadu, což se nám na rozdíl od souboje se Zlonicemi dařilo. Tedy alespoň v prvním poločase. To jsme protihráče dobře dostupovali, sami vyráželi do zajímavých protiútoků, a pokud si už technicky velmi dobře vybavení hráči soupeře cestu do zakončení našli, byl na místě brankář Augustin. Scházela nám snad jen lepší produktivita. Skóre se tak měnilo až v posledních sekundách úvodního dějství, kdy Formáček nejprve svým průnikem a střelou vybojoval roh. Ten pak sám rozehrál na Vojtěcha Štěrbu, který přízemní střelou k bližší tyči překvapil gólmana, jenž měl zřejmě zakrytý výhled. Po změně stran jsme však veškerou dosavadní snahu a nasazení znegovali během pěti minut. Druhý poločas jsme totiž začali totálně nekoncentrovaně a dostali tři hloupé góly. Později ještě přidal soupeř z rychlého protiútoku čtvrtý. Stejně jako se Zlonicemi jsme se ale nenechali zlomit a v závěrečných dvou minutách ještě rozjeli stíhačku. Martin Gil si nejprve narazil míč se Štěrbou a z pravé strany podstřelil padajícího brankáře. Poté si míč po zablokované střele Štěrby našel Lukáš Fanta a zblízka snížil na 3:4. Do konce scházelo už jen nějakých 20 sekund, přesto jsme ještě po vyrovnání sahali. Po rozehrávce Fobozu z půlícího kruhu naši hráči získali míč, ovšem ne vůbec beznadějnou ránu Gila dokázal vykopnout gólman.

Sestava: Augustin - Štěrba, Fanta, Štugel - Gil, Rezek, Pechar, Formáček.

Herně jsme určitě nijak nepropadli. Naopak to bylo z naší strany asi jedno z lepších hracích kol. Jeden bod je ale málo. Škoda špatného bránění v zápase se Zlonicemi a také zhruba pětiminutového výpadku na začátku druhé půle utkání s Fobozem. V tom jsme si počínali jako nezkušené mužstvo, které nedokáže udržet stoprocentní koncentraci po celou dobu. Svěšené hlavy mít ale nemusíme, i v závěrech obou duelů, v nichž nás nezlomil nepříznivý vývoj, jsme ukázali, že vnitřní sílu porvat se o výsledek máme. Tak snad ve druhé polovině sezóny přidáme i více bodů!