Dvě výhry na závěr už Béčku k většímu tabulkovému posunu nepomohly

03.04.2023 | J.M.

Závěr OSII nám bodově vyšel, ale na výrazně lepší umístění v konečné tabulce nestačilo ani posledních 9 zápasů v řadě bez porážky. Tato série je ale hmatatelným příslibem do budoucnosti. Od třetího místa nás dělily jen 4 body, oproti startu soutěže jsme zlepšili produktivitu a zároveň si udrželi kvalitu v obranné hře, kdy jen 3 celky tabulky inkasovaly méně gólů, než my. Základ B-týmu tvoří již zkušení hráči v nejlepším věku s řadou startů v nejvyšší okresní soutěži, doplněni o nové mladé naděje. Veteráni se v této sezóně v sestavě jen mihnuli, pokud nepočítáme post brankáře. Nejmladší strážce branky B-týmu byl 36 letý Martin Augustin, nejstarší aktivní hráč této sezony byl také brankář, Petr Mlejnek, který už má oslavu 40. narozenin dávno za sebou. O rovných 25 let mladší pak jsou nové naděje FKU, bratři Tomešové a Kryštof Hájek. O budoucnost rezervního týmu se tak bát nemusíme, snad jen mladý a nadějný brankář by se nám do budoucna hodil.

FK Union Slaný „B“ – TJ Slabce 3 : 2 (2 : 0)
Branky: Fanta 2, Paluka – Klekner, Rýgl.
Rozhodčí: Mareš, Svoboda R. ŽK: Ďurčanský (Union „B“). 20 diváků

Ze zápasu, který jsme měli pod kontrolou a vedli už 3:0, jsme ještě zvládli udělat drama. Než jsme se ale k třígólovému náskoku dopracovali, museli jsme přežít dvě dobré šance Slabců, které skončily shodně na tyči. Poté nám Fanta s Palukou zařídili pohodlný náskok, který jsme na konci museli do poslední vteřiny hájit. Slabce se do hry vrátily po střele z přímého kopu, která prošla skrz zeď do brány a následně po zakončení situace, kterou jsme před vlastní bránou sami vytvořili.

FK Union Slaný „B“ – Blevice 73 4 : 2 (3 : 0)
Branky: Kučera M. 2, Fanta, Paluka – Bříza, Ivanov.
Rozhodčí: Říha, Hovorka. 40 diváků.

V posledním zápase sezóny navlékl rukavice Jan Ujka, který už taky něco za naše béčko odchytal, a stal se čtvrtým strážcem naší branky v sezóně. Dlouho to vypadalo, že udrží čisté konto, byť Blevice nebyly bez šancí a několikrát ho nebezpečně zaměstnaly. Kapituloval až v závěru druhého poločasu za našeho vedení 3:0. A protože téměř vzápětí Blevice přidaly z podobné situace i druhý gól, tak i tento zápas jsme dohrávali v napětí. To z nás spadlo až gólem na 4:2 v posledních vteřinách utkání.

I přes konečné 7. místo v tabulce můžeme pohlížet na naše účinkování v soutěži pozitivně. I přes řadu absencí hlavně starších hráčů jsme v žádném kole neměli nouzi o personální složení týmu, spíše naopak jsme několikrát řešili větší množství hráčů, než bylo míst v sestavě. Své premiérové starty si mezi dospělými odbyli i tři patnáctiletí hráči a objevovat a zapracovávat mladé hráče určitě budeme chtít i do budoucna. Za zlepšeným herním projevem celého týmu po mdlém úvodu soutěže stojí získané sebevědomí, snaha pracovat pro tým a dodržovat domluvenou taktiku. Pozitivní dopad na výkon týmu měl i návrat Tomáše Formáčka po několikaleté pauze zaviněné zraněním. Týmu dodal přehled a kreativitu a společně s Fantou a Ďurčanským se postaral o většinu gólů v síti našich soupeřů. Kapitán týmu Lukáš Fanta byl s 19 vstřelenými góly nejlepším střelcem týmu a 5. nejlepším střelcem celé soutěže. Druhý nejlepší střelec týmu, Adam Ďurčanský, se trefil desetkrát. Velkou část z těchto zásahů jim připravil právě Tomáš Formáček, který se sám trefil čtyřikrát. 5 gólů zaznamenal i poctivý pracant do defenzivy Josef Pechar, což mu stačilo k pomyslnému bronzu mezi střelci rezervního týmu. Letos tedy 7.místo bereme, ale v příští sezóně by pro nás už takové umístění bylo určitě zklamáním.

Sestava: Malec (Slabce), Ujka (Blevice) – Fanta, Formáček, Kučera M., Ďurčanský, Paluka, Tomeš V., Hájek

1.RSC Čechie Slaný 42b.
2.PK Třebusice 34b.
3.FC Foboz Slaný 28b.
4.1. DFK Slaný 28b.
5.FC Tatran Zlonice 26b.
6.SK Omask Kovo Kladno 16b.
7.FK Union Slaný 15b.
8.TJ TZ Atlantic Rakovník 14b.
9.KLC Klobuky 5b.
Muži A | sobota 10.02.2024, 10:45