Dvě výhry na závěr už Béčku k většímu tabulkovému posunu nepomohly

03.04.2023 | J.M.

Závěr OSII nám bodově vyšel, ale na výrazně lepší umístění v konečné tabulce nestačilo ani posledních 9 zápasů v řadě bez porážky. Tato série je ale hmatatelným příslibem do budoucnosti. Od třetího místa nás dělily jen 4 body, oproti startu soutěže jsme zlepšili produktivitu a zároveň si udrželi kvalitu v obranné hře, kdy jen 3 celky tabulky inkasovaly méně gólů, než my. Základ B-týmu tvoří již zkušení hráči v nejlepším věku s řadou startů v nejvyšší okresní soutěži, doplněni o nové mladé naděje. Veteráni se v této sezóně v sestavě jen mihnuli, pokud nepočítáme post brankáře. Nejmladší strážce branky B-týmu byl 36 letý Martin Augustin, nejstarší aktivní hráč této sezony byl také brankář, Petr Mlejnek, který už má oslavu 40. narozenin dávno za sebou. O rovných 25 let mladší pak jsou nové naděje FKU, bratři Tomešové a Kryštof Hájek. O budoucnost rezervního týmu se tak bát nemusíme, snad jen mladý a nadějný brankář by se nám do budoucna hodil.

FK Union Slaný „B“ – TJ Slabce 3 : 2 (2 : 0)
Branky: Fanta 2, Paluka – Klekner, Rýgl.
Rozhodčí: Mareš, Svoboda R. ŽK: Ďurčanský (Union „B“). 20 diváků

Ze zápasu, který jsme měli pod kontrolou a vedli už 3:0, jsme ještě zvládli udělat drama. Než jsme se ale k třígólovému náskoku dopracovali, museli jsme přežít dvě dobré šance Slabců, které skončily shodně na tyči. Poté nám Fanta s Palukou zařídili pohodlný náskok, který jsme na konci museli do poslední vteřiny hájit. Slabce se do hry vrátily po střele z přímého kopu, která prošla skrz zeď do brány a následně po zakončení situace, kterou jsme před vlastní bránou sami vytvořili.

FK Union Slaný „B“ – Blevice 73 4 : 2 (3 : 0)
Branky: Kučera M. 2, Fanta, Paluka – Bříza, Ivanov.
Rozhodčí: Říha, Hovorka. 40 diváků.

V posledním zápase sezóny navlékl rukavice Jan Ujka, který už taky něco za naše béčko odchytal, a stal se čtvrtým strážcem naší branky v sezóně. Dlouho to vypadalo, že udrží čisté konto, byť Blevice nebyly bez šancí a několikrát ho nebezpečně zaměstnaly. Kapituloval až v závěru druhého poločasu za našeho vedení 3:0. A protože téměř vzápětí Blevice přidaly z podobné situace i druhý gól, tak i tento zápas jsme dohrávali v napětí. To z nás spadlo až gólem na 4:2 v posledních vteřinách utkání.

I přes konečné 7. místo v tabulce můžeme pohlížet na naše účinkování v soutěži pozitivně. I přes řadu absencí hlavně starších hráčů jsme v žádném kole neměli nouzi o personální složení týmu, spíše naopak jsme několikrát řešili větší množství hráčů, než bylo míst v sestavě. Své premiérové starty si mezi dospělými odbyli i tři patnáctiletí hráči a objevovat a zapracovávat mladé hráče určitě budeme chtít i do budoucna. Za zlepšeným herním projevem celého týmu po mdlém úvodu soutěže stojí získané sebevědomí, snaha pracovat pro tým a dodržovat domluvenou taktiku. Pozitivní dopad na výkon týmu měl i návrat Tomáše Formáčka po několikaleté pauze zaviněné zraněním. Týmu dodal přehled a kreativitu a společně s Fantou a Ďurčanským se postaral o většinu gólů v síti našich soupeřů. Kapitán týmu Lukáš Fanta byl s 19 vstřelenými góly nejlepším střelcem týmu a 5. nejlepším střelcem celé soutěže. Druhý nejlepší střelec týmu, Adam Ďurčanský, se trefil desetkrát. Velkou část z těchto zásahů jim připravil právě Tomáš Formáček, který se sám trefil čtyřikrát. 5 gólů zaznamenal i poctivý pracant do defenzivy Josef Pechar, což mu stačilo k pomyslnému bronzu mezi střelci rezervního týmu. Letos tedy 7.místo bereme, ale v příští sezóně by pro nás už takové umístění bylo určitě zklamáním.

Sestava: Malec (Slabce), Ujka (Blevice) – Fanta, Formáček, Kučera M., Ďurčanský, Paluka, Tomeš V., Hájek