Dvě vysoké výhry rezervy!

20.02.2023 | J.M.

Rezervní tým v 7. hracím kole OS II překonal sám sebe a s přehledem porazil oba soupeře tohoto dne, kterými byli Vinařice a Stehelčeves. S Vinařicemi jsme navázali na těžce vydřenou výhru 2:1 z prvních kol soutěže a Stehelčevsi jsme vrátili ostudnou prohru 1:5 ze stejné fáze soutěže. V čem byl náš výkon k nepoznání, byla produktivita, 13 nastřílených branek ze dvou zápasů je oproti jedinému zásahu z minulého kola příjemnou změnou. Skvěle fungovala i defenziva, na Ujkovi a Pecharovi ztroskotala většina útočných akcí obou soupeřů a míče z defenzivy skvěle vyvážel Fanta, který řadu akcí i sám úspěšně zakončoval. Jako tradičně byla naše sestava poměrně mladá, šanci v obou zápasech dostal 15 letý Jakub Tomeš, který postupně nabírá zápasové zkušenosti a zvyká si dospělý futsal. Taky je dobré zmínit výkon rozhodčích. V minulých zápasech tohoto ročníku jsme si stěžovali na některé výkony sudích, dnes naopak musíme chválit. Oba rozhodčí podali bezchybný výkon, do utkání zbytečně nezasahovali, ale to co bylo potřeba posoudit, posoudili přesně.

RB Vinařice – FK Union Slaný „B“ 1 : 6 (0 : 3)
Branky: Polívka – Ďurčanský 3, Fanta 2, Pechar.
Rozhodčí: Laštovička, Švagr. ŽK: Cikánek, Madej, Polívka – Ujka. 20

Utkání rozhodli ofenzivní lídři b-týmu Ďurčanský s Fantou a jednou výstavní trefu přidal Josef Pechar. Skvěle nám fungovala defenziva, soupeř se do šancí příliš nedostával. Výjimkou bylo nastřelené břevno naší branky. Obdržený gól byl částečně dílem smůly. Rána z přímého kopu se od tyče odrazila do nohou dobíhajícího obránce a od něj za brankovou čáru. Téměř vzápětí jsme ale odpověděli gólem na 5:1. Soupeř se následně pokusil o dlouhou power-play, která mu ke vstřelení gólu nepomohla, naopak jsme ji ještě v závěru potrestali šestou brankou. Vinařice mají problém se střílením gólů, daly jich doposud 14, což je dvakrát méně, než druhý nejhorší tým soutěže v této disciplíně – Blevice. Úrovní hry ale asi patří výš, než na poslední místo tabulky. Důležitá výhra pro naše sebevědomí.

SK Stehelčeves – FK Union Slaný „B“ 0 : 7 (0 : 3)
Branky: Fanta 3, Pechar, Formáček, Ďurčanský, Ujka.
Rozhodčí: Laštovička, Švagr. 50 diváků

Jak dobře jsme skončili proti Vinařicím, tak jsme začali proti Stehelčevsi. Během prvního poločasu jsme si vytvořili třígólový náskok, který jsme ve druhé půli ještě navyšovali. Hattrick zaznamenal kapitán týmu Fanta, svou techniku a přehled ukazoval Tomáš Formáček, který přidal i gól, stejně jako sváteční střelci Ujka s Pecharem. Společně s obranou pohlídla čisté konto i brankář Malec. Stehelčevsi jsme tak vrátili porážku z úvodu soutěže.

V posledních kolech nám dobře funguje defenziva. Ze 7 posledních zápasů jsme inkasovali pouhých 8 branek, udrželi dvě čistá konta a ve 4 zápasech dovolili soupeřům pouze jedinkrát skórovat. V ofenzivě je to o poznání proměnlivější. Buď dáme gólu hodně, nebo žádné. Pokud se nám podaří vyladit i tuto fázi hry, mohli bychom se v tabulce posunout ještě o něco výše, než na aktuální 8 místo. Hodně napoví už příští kolo, kdy se potkáme s celky z vyšších pater tabulky. Pokud si udržíme současné rozpoložení, mohlo by se to podařit.

Sestava: Malec – Ujka, Pechar, Fanta, Formáček, Ďurčanský, J. Tomeš, Paluka