Na Memoriálu Petra Slance jsme na cenné kovy nedosáhli

26.06.2023 | M.A.

Futsalový ročník 2022/23 v kladenském okrese definitivně uzavřel Memoriál Petra Slance, který se konal poslední červnovou neděli na venkovním tartanovém hřišti u haly BIOS. Mezi pěti účastníky jsme bohužel skončili na chvostu tabulky, byť jsme před posledním duelem proti Třebusicím ještě byli dokonce ve hře o druhé místo.

FK Union - FC Atletico Slaný 2:4 (2:2)
Proti vítězi Okr. soutěže II. třídy jsme začali dobře a brzy vedli 2:0. To však bylo z naší strany vše. S postupujícím časem jsme přestali běhat, pokrývat hráče a ještě do konce první půle nechali soupeře srovnat stav. A to ještě náš brankář zneškodnil desetimetrový kop. V úvodu druhého dějství jsme neproměnili několik příležitostí a navíc inkasovali gól z vymyšlené penalty za ruku ve vápně. Přesně z učebnicové situace, které na předsezónních grémiích promítá šéf komise rozhodčích Martin Cílek jako příklady, kdy se ruka nepíská. Pak už jsme se jen hádali se sudími a soupeři a při pokusu o power-play dostali ještě jeden gól.

FK Union - FC Foboz Slaný 2:1 (2:1)
Proti vítězi Okr. přeboru, s nímž jsme v sezóně dvakrát těsně prohráli, jsme se vzepjali k určitě nejbojovnějšímu výkonu. V úvodu nás nasměrovali do dvougólového vedení Martin Gil s Adamem Ďurčanským a pak nám přálo i štěstí, když v první půli soupeř snad třikrát netrefil prázdnou bránu. Fobozu se tak do výměny stran podařilo jen snížit. Ve druhé půli jsme pozorně bránili, hráče soupeře dobře dostupovali a navíc vyráželi do nebezpečných kontrů, kdy jsme byli několikrát blízko k navýšení náskoku. V závěru jsme se ale dostali pod tlak akumulovaných faulů a kopaly se proti nám hned dva desetimetrové kopy. První zahodil střelou vedle nám dobře známý Matěj Hudousek. Druhou v poslední minutě pak vykopl nohou brankář Augustin, který následně dokázal levou rukou vytěsnit i dorážku dobíhajícího hráče a uhájil nám tak vítězství.

FK Union - MCE Slaný 0:4 (0:3)
Tady nebylo příliš o čem. Proti posílenému MCE Slaný, které nakonec celý turnaj vyhrálo, jsme se většinu času jen bránili. Vytvořili jsme si sice pár šancí z brejků, ale nic nám tam nezapadlo. Soupeř si vytvořil třígólový náskok už v první půli. Po změně stran pak přidal ještě jednu trefu.

FK Union - PK Třebusice 1:3 (0:2)
Do závěrečného utkání turnaje jsme vstupovali s tím, že stále můžeme skončit i druzí. K tomu bychom ale museli druhý tým letošního Okr. přeboru porazit. Hned na začátku jsme ale dostali gól. Pak jsme hráli individualisticky, kdy někdo z hráčů vzal na vlastní polovině míč, vyjel s ním přes půlící čáru a klidně i v situaci 3 na 1 střílel z dálky vedle. V závěru úvodního dějství jsme pak navíc blbě inkasovali přes celé hřiště. Po změně stran jsme měli pár šancí zápas zdramatizovat. Trefovali jsme tyče nebo brankáře soupeře a tak to opět spadlo do naší sítě. V samotném závěru jsme pak ještě dosáhli alespoň na čestnou trefu, když pěknou akci zakončoval na zadní tyči do odkryté brány Paluka. To už ale bylo vše.

Sestava: Augustin - Fanta, Richter, Hovorka, Formáček, Gil, Rezek, Pechar, Ďurčanský, Paluka, Malec (MCE).

Výsledek takového turnaje není až tak důležitý, byť medaile by samozřejmě potěšila. Určité věci, které se ale odehrály, stojí za zamýšlení. Nicméně to si necháme do interní diskuze a kabiny.