Sezóna 2022/23 byla oficiálně ukončena!

17.04.2023 | M.A.

Skončený ročník 2022/23 jsme tradičně oficiálně uzavřeli rozlučkou. Místo a organizaci jsme tentokrát nechali na naší kladenské klice v čele s Adamem Ďurčanským a Lukášem Fantou, kteří vybrali Restauraci Pod Červeným Bukem. Zde jsme si uplynulou sezónu zhodnotili, pobavili se o budoucnosti, dalších plánech, předali individuální ocenění a také jsme si řekli něco o klubové historii. Kladně rozhodně můžeme hodnotit účast, přítomna totiž byla většina aktivních hráčů.

Na úvod oficiálního programu zhodnotil předseda Martin Augustin uplynulou sezónu. Po sportovní stránce nemohlo být považováno za úspěch zejména osmé místo Áčka z devíti účastníků Okresního přeboru. Nicméně zde to mělo i objektivní příčiny v podobě výpadku řady zkušených a osvědčených hráčů (celý ročník vynechal Michael Kučera, pro zdravotní problémy toho odehrál méně než obvykle Vojtěch Štěrba, kariéru ukončil Michal Týbl, Daniel Hovorka chodil minimálně), které jsme nahrazovali z vlastních zdrojů hráči, kteří dosud nastupovali hlavně za béčko. Tito futsalisté pak potřebují čas, aby si na vyšší soutěž zvykli, vykopali se a nabrali zkušenosti. I jejich zapojení je ale pozitivem a v příští sezóně by to mělo být s návratem marodů a zase většími zkušenostmi mladších hráčů jen lepší. Sedmé místo rezervy nevypadá na papíře bůhví jak dobře, ale tento tým letos naplňoval svůj účel v podobě zapojení všech hráčů či ohrání mladíků. Během ročníku se v něm představili i tři 15letí nováčci, z nichž Kryštof Hájek už má za sebou dokonce první starty a góly v A-týmu. Ve druhé polovině sezóny byl také znát herní progres, na kterém měl svou zásluhu také navrátilec Tomáš Formáček, který obnovil futsalovou kariéru po několikaleté pauze. Z pohledu perspektivní členské základny, účasti na trénincích a zápasech se tedy nemusíme dívat na sezónu negativně a můžeme věřit v další posun.

Poté jsme mohli přikročit k ocenění nejlepších hráčů uplynulé sezóny. Produktivitu Áčka ovládl tradiční sběratel trofejí Vojtěch Štěrba, který nasbíral 17 bodů za 8 tref a 9 asistencí, i když neodehrál zdaleka všechny zápasy a závěrečná dvě kola úplně vynechal. Cenu pro nejlepšího střelce za 9 gólů pak obdržel Lukáš Fanta. Ten se nemusel na svou židli ani vracet, neboť mu byla rovnou předána i cena pro kanonýra rezervy. Za tu Lukáš skóroval hned 19krát.

Následovaly další organizační věci. Především se řešily finance, jelikož se za poslední dvě sezóny zvýšily náklady (zvýšení nájemného za halu BIOS) a tento trend bude pokračovat i nadále, jelikož se od příštího roku zvýší FUTIS (čl. příspěvky za člena do futsalového svazu), startovné na sezónu a v případě přechodu do nové sportovní haly na Hájích pak rovněž budeme muset počítat s vyšším nájemným. V souvislosti s tím jsme se bavili o členských příspěvcích, možnosti sponzoringu a dalších alternativních finančních zdrojích. Ono navýšení nákladů o více než 10 000 na sezónu už není úplná legrace a jsme zvědaví, zda to všechny současné kluby na okrese ustojí.

V debatě jsme se shodli také naší účasti na letošním ročníku Memoriálu Petra Slance. Ten proběhne formou jednodenního turnaje na konci června, což je o dost schůdnější než několik hracích podvečerů v pracovních dnech, kdy naši hráči pracují, studují či mají tréninky velkého fotbalu. Rovněž se nezavrhla ani možnost přihlášení některého z letních turnajů o prázdninách.

Na konec jsme si udělali okénko do historie v podobě aktualizovaných hráčských statistik za celou sedmnáctiletou historii klubu. Při jejich dopočítávání například vyšlo najevo, že Lukáš FantaDanem Hovorkou vstoupili do klubu stovkařů (100 a více odehraných zápasů za klub). Za zmínku pak stojí počin našeho dlouholetého kapitána Vojtěcha Štěrby, který jako jediný hráč naší historie odehrál 300 utkání a nastřílel přes 300 gólů – konkrétně 317! Na 207 zásahů se pak dostal ještě Michael Kučera. Nikdo z dalších hráčů pak nepřekročil ani nastřílenou stovku. Nejblíže k této metě je s 96 trefami Bohumil Štugel a vstoupit do klubu kanonýrů by v příští sezóně měl také Lukáš Fanta, kterému do stovky schází 12 branek. Podrobněji se těmto historickým statistikám budeme brzy věnovat v samostatném článku.

Fotogalerii z akce naleznete zde.