Výborně béčko! První polovinu soutěže jsme zakončili třemi výhrami!

23.01.2023 | Lukáš Fanta

Naše béčko čekalo v neděli odpoledne vložené kolo, místo obvyklých dvou to tedy byly hned tři zápasy. Soupeři byli Slabce, Blevice a Velká Buková, tedy týmy, které se před tímto kolem nacházely ve spodní části tabulky vedle nás, takže každá ztráta by nám mohla narušit cestu do klidnějších vod. Do všech třech utkání jsme nastoupili v šesti hráčích do pole a s navrátilcem Petrem Mlejnkem (na fotce) - 41letý veterán si mimochodem odbyl premiéru na postu brankáře. A to velmi úspěšnou.

TJ Slabce - FK Union Slaný 1:2 (0:0)

Utkání se hned od začátku přelévalo ze strany na stranu, ale většina z těchto pokusů končila u finální přihrávky, připravených brankářů a když už byl někdo z nich překonán, tak míč orazítkoval pouze brankovou konstrukci. O poločase jsme si řekli pár věcí k naší hře a po chvíli nás Tomáš Formáček krásnou individuální akcí poslal do vedení. Poté soupeř zahrával rohový kop a z důvodu podklouznutí jednoho z našich hráčů se míč dostal jednoduše na zadní tyč, což rezultovalo ve vyrovnání. Poté se vyčkávalo na obou stranách ze zajištěné obrany a když už to vypadalo, že zápas směřuje k remíze, tak Lukáš Fanta střelou k tyči zařídil vítězný gól. Slabce se ještě v posledních minutách blížily k vyrovnání, ale Petr Mlejnek již za sebe žádný z pokusů nepustil.

Blevice73 - FK Union Slaný ,,B” 0:6 (0:3)

V utkání, kde jsme byli papírový favorit, jsme již od začátku diktovali tempo hry. Ve 3. minutě vyslal krásný nástřel na zadní tyč Tomáš Formáček a Lukáš Fanta měl lehkou práci. Do poločasu ještě zvýšil mladičký Kryštof Hájek do prázdné brány na 2:0 a pár vteřin do poločasu vyslal Daniel Hovorka jedovku z půlky hřiště a gólman domácích lovil míč ze sítě potřetí. V druhé půli to z naší strany bylo spíše šetření sil na poslední zápas. Hattrick dovršil po sólu a střele k tyči Hovorka a Hájek si připsal svůj druhý gól v jeho 4. zápase za FKU.

FK Union Slaný ,,B” - FC Velká Buková 4:1 (4:1)

Nejtěžší zkouška nás čekala až poslední zápas, kdy jsme nastoupili proti týmu, proti kterému se nám v posledních letech nedařilo. Nastoupili jsme plní sebevědomí po dvou vyhraných zápasech a s vidinou možných 9 bodů. Již od začátku jsme předváděli koncentrovanou hru a po spolupráci Fanta - Ďurčanský druhý jmenovaný uklidil míč do sítě. Pak přišla bohužel slabší chvilka, kdy jsme nedostoupili hráče a soupeř toho okamžitě využil - 1:1. Poté Tomáš Formáček krásně vymotal dva hráče u lajny a naservíroval míč pod sebe a Lukáš Fanta míč dotlačil do sítě. Kapitán týmu hned vzápětí kličkou na středu hřiště a přesnou střelou k tyči zvýšil na 3:1 a pár minut před koncem poločasu po chybě hostujících gólmana ho přeloboval a ani dobíhající obránce míč nestihl zastavit a zaznamenal tím hattrick. První poločas skončil stavem 4:1. Ve druhé půli to bylo již jen zahazování šancí a poklidné dohrání zápasu z naší strany.

Sestava: Mlejnek - Fanta, Hovorka, Ujka - Formáček, Ďurčanský, Hájek.