Z 6. kola jsme vytěžili jen bod

12.02.2023 | M.A.

Pouze bod za remízu s posledním 1. DFK Slaný jsme získali v 6. kole Okr. přeboru. Nejprve jsme podlehli 2:4 o medaile bojujícímu Rakovnickému Atlantiku, byť jsme ve druhém poločase dokázali dvakrát srovnat a od remízy nebyli daleko. Ve zmíněném slánském derby jsme pak zbytečně ztratili vítězství v samotném závěru... Jedním z hlavních pozitiv víkendu je debut teprve 15 letého Kryštofa Hájka za áčko, který se prezentoval velmi dobrým výkonem a dokonce si připsal i premiérový zásah v Okr. přeboru!

FK Union Slaný – TJTZ Atlantic Rakovník 2 : 4 (0 : 1)
Branky: Hájek, Štugel – Bechner 3, Sláma.

Proti ex-diviznímu Atlantiku jsme chtěli především dobře bránit a vyrážet do rychlých kontrů. Oba záměry se nám dařily částečně. Bojovnost a snahu držet se plánu klukům vytknout nelze. Soupeř si ale vytvořil několik šancí po našich individuálních chybách a směrem dopředu nám scházela lepší finální fáze a také častější střelba. Skóre se tak měnilo až těsně před koncem poločasu. Soupeř rychle rozehrál aut, poté jsme nedostatečně dostoupili hráče s míčem a ten skrytou střelou přes obránce otevřel skóre. Po změně stran jsme se přeci jen začali dostávat do koncovky. Odměna v podobě vyrovnání také přišla poměrně záhy. Po rohovém kopu byl Richter v předbrankovém prostoru velmi důrazný. Nakonec dokázal ve skluzu posunout míč na Kryštofa Hájka a 15letý mladíček zaznamenal svůj premiérový gól za áčko. Nerozhodný stav však dlouho nevydržel, když jsme smolně inkasovali po tečované střele do protipohybu gólmana. Podruhé jsme dokázali vyrovnat po standardní situaci. Nástřel Štěrby dokázal břichem usměrnit do sítě u tyče stojící Bohumil Štugel. Ani teď jsme však alespoň nerozhodný stav nedokázali uhájit dlouho. Po rozehrávce autu obešel rakovnický hráč u postranní čáry našeho obránce a tvrdou ranou na bližší tyč nás potřetí poslal do role prohrávajícího týmu. Poté jsme jsme ještě přežili desítku za akumulované fauly. Náš závěrečný tlak pak vedl jen k několika útočným autům, ze kterých jsme však větší příležitost nevytěžili. Naopak, v posledních sekundách zamířil na útočnou polovinu i brankář Malec, přišla nepřesná přihrávka a soupeř přes celé hřiště trefil naši opuštěnou svatyni.

1. DFK Slaný – FK Union Slaný 2 : 2 (0 : 1)
Branky: Škorna 2 – Štugel, Ďurčanský.

Proti poslednímu týmu tabulky jsme chtěli zabrat a zvítězit. Zároveň jsme ale tušili, že to zas tak jednoduché nebude. Soupiska Vojáků opravdu neodpovídá tomu, že tento tým získal před naším vzájemným soubojem jeden jediný bod. Soupeř dokonce začal lépe. V úvodu několikrát prověřil Malce v naší bráně a dokonce i nastřelil břevno. Až poté jsme se směrem dopředu osmělili i my. V naší největší příležitosti střílel Formáček dobře do protipohybu brankáře, bohužel však trefil tyč. Jediný gól úvodního dějství paradoxně přišel po špatně sehrané standardce. Ďurčanský totiž nepochopil, co přesně chceme zahrát, do rozehrávky se připletl a Štěrba tak musel v nouzi jen odcentrovat. Na zadní tyči byl ale připravený Bohumil Štugel, který hlavou překonal soupeřova gólmana. Ve druhé půli jsme umožnili DFKčku srovnat zbytečným nedorozuměním při střídání. V momentě, kdy byl míč v zámezí za naší brankou se naši hráči vydali na střídačku, ale náš brankář se rozhodl rychle rozehrát. Následovala ztráta míče a akce soupeře do rozhozené obrany zakončená gólem. V dalších minutách pokračovalo vyrovnané utkání. Zhruba čtyři minuty před koncem jsme se podruhé radovali my. Po rozehrávce rohu se dostal k míči Štěrba, který ho posunul do brankoviště na Adama Ďurčanského, jenž dokázal překonat padajícího brankáře. Vojáci v závěru vsadili na hru bez brankáře. V ní nejprve výborně zapracoval Ďurčanský, který ve skluzu zablokoval přihrávku soupeře tak, že se balón snášel směrem do prázdné brány a zaskakující hráč v rozlišováku ho musel na poslední chvíli odehrát na roh. To byla dobrá příležitost pošetřit nějaký čas, ale místo toho, abychom se zachovali takticky, jsme se nepochopitelně rozhodli rychle rozehrát. Balón jsme tak ztratili, hra se přesunula na naši polovinu a 15 sekund před koncem přišla střela, která znamenala vyrovnání a konečnou remízu. Opravdu škoda. Kdybychom roh rozehráli tak, jak situace v daném čase a za daného stavu vyžadovala, v době gólové střely už by byl pravděpodobně konec zápasu...

Sestava: Malec - Štěrba, Fanta, Štugel, Richter - Gil, Hájek, Ďurčanský, Formáček.