Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
                

Historie

Historie našeho klubu se začala psát v létě v roce 2006, přesněji 9.6.2006. To se uskutečnila první členská schůze, na které se rozhodovalo o samotném bytí a budoucí podobě našeho klubu. Tehdy přítomni a tedy i zakládající členové Unionu byli Ladislav Staněk, Jaroslav Malec, Jan Ujka, Martin Augustin, Jiří Klíma, Jiří Rásso, Martin Bureš, Stanislav Maška a Roman Hemelík. Byl vybrán název Union, který jsme nakonec vybrali po důkladném prolistování španělského slovníku. Český překlad zněl "jednota", nebo "sjednocení", což nás mělo vystihovat a zároveň to měla být naše zbraň do zápasů v okresních soutěžích okresu Kladno, kam jsme se přihlásili. Sama myšlenka založit nový futsalový tým je však o rok starší. V létě roku 2005 jsme se pod názvem AC Slaný a ve složení Staněk, Malec, Ujka, Klíma, Augustin zúčastnili turnaje v Brně, kde jsme sice ze silně obsazené skupiny nepostoupili, ale své soupeře jsme potrápili. 

V listopadu 2006 jsme zahájili naše účinkování v okresní soutěži II. třídy, kam jsme byli jako nováček zařazeni. Už od začátku soutěže jsme se bohužel pohybovali ve spodních patrech tabulky. Celou sezónu jsme se přetahovali o předposlední příčku s týmem SK Jarpice a nakonec ani v tom jsme úspěšní nebyli, neboť Jarpicím pomohla kontumace utkání proti Atlanticu Rakovník B a zadarmo získané tři body je v konečném účtování posunuly před nás. Mezi naše úspěchy v té době patří jednoznačně výhra 3:1 proti 1.FC Vraný, tou dobou druhým týmem tabulky a kandidátem na postup. O naši ofenzivu se staral hlavně Láďa Staněk se 17 body za 12 branek a 5 nahrávek, bránu strážil Martin Augustin. Po sezoně jsme se poprvé přihlásili i do dobře obsazeného Memoriálu Petra Slance. Zápasy proti SK Kladnu (1.liga), Čechii Slaný (2.liga) a účastníkům krajského přeboru Alpině Slaný (dnes MCE Slaný) a Malibu Mladá Boleslav pro nás měly být obrovskou školou, přesto jsme se postarali asi o největší překvapení v okresním futsale za poslední dobu. Jako jasný outsider turnaje jsme v našem posledním zápase porazili pozdějšího vítěze středočeského krajského přeboru a následného účastníka futsalové divize Malibu Mladá Boleslav 3:2 po poločase 3:0. Zklamání boleslavských, kteří by si jinak zajistili postup ze skupiny bylo tak velké, že už ani nečekali na další vývoj ve skupině a ihned po zápase opustili turnaj.

Do druhé sezóny jsme vstupovali posíleni o bratry Michaela a Davida Kučerovi a s cílem hrát ve středu tabulky, což se nám nakonec podařilo, když jsme se umístili jako 9. celek z 15. Naší silnou stránkou byla defenziva a brankáři Malec s Augustinem, o čemž svědčí i 5 zápasů bez inkasované branky. Naproti tomu náš útok stále patřil k těm nejméně produktivním v celé soutěži. O góly se starali hlavně Michael Kučera a Láďa Staněk, ostatní se trefovali spíše sporadicky. V soutěži stojí za zmínku tři výhry v poměru 6:0 proti Blevicím 73, FC Rozdělovu a Kings Rakovník B. Opět jsme hráli Memoriál Petra Slance proti SELP Mladá Boleslav (dnes SK Slavia Praha, 1.liga), PK Třebusicím (divize) a Fobozu Slaný (krajský přebor) a získali jeden bod právě za remízu s Fobozem. 
Do třetí sezóny jsme si opět zvýšili naše cíle a chtěli se pokusit aspoň o třetí místo. Před startem soutěže jsme se posíli, z SK Kladno přišel střelec Vojtěch Štěrba, z U18 Era-Packu Chrudim Roman Bartoš, a do obrany z FC Tatran Zlonice Bohumil Štugel. Objevili jsme i mladého Jana Poláčka, perspektivního beka, který však po sezóně dal přednost profesionální cyklistice. Opory z minulé sezóny zůstaly, jediným odchodem bylo hostování Martina Augustina do Alpiny Slaný (MCE Slaný), kde získal bronz v krajském přeboru a vychytal vítězství v Memoriálu Petra Slance, kterého jsme se tento rok neúčastnili. V samotné soutěži už jsme nebyli tím ustrašeným týmem z první sezóny, dokázali jsme porážet týmy z horních pater tabulky a šli si pro medajlové umístění. Zisk 55 bodů nám nakonec stačil na druhou příčku a k postupu do okresní soutěže I. třídy. Vojta Štěrba si 29 zásahy zajistil druhé místo v tabulce střelců, celou sezónu hrála skvěle obrana, téměř neprostupná dozadu a produktivní v útočné fázi, nejčastěji ve složení Michael Kučera, Jan Ujka, Bohumil Štugel, David Kučera. Branku strážil Jaroslav Malec, k průměru 1.42 obdržené branky na zápas a 6 čistým kontům přidal i jeden gól. A v útoku už zmíněný Vojta Štěrba, opět Láďa Staněk, Petr Mlejnek, Radek Hruška, Roman Hemelík, Roman Bartoš. Už tak silnou sestavu doplnili na poslední dvě kola navrátilec z hostování Martin Augustin a jeho spoluhráči z Alpiny/MCE Jiří Hrdlička a Jan Snovický a pomohli tak Unionu získat první trofej.   

Ve čtvrté sezóně se Union po postupu poprvé představil v okresní soutěži I. třídy, ovšem úspěch z předchozího ročníku nezůstal bez povšimnutí a tak jsme se museli obejít bez Vojty Štěrby, který odešel zkusit druhou ligu do Čechie Slaný, bez Romana Bartoše, který zamířil na hostování do Rex Reality Černožice, hrající divizi D a na další rok odešel hostovat do MCE Slaný i brankář Augustin, kde pravidelně hájil branku rezervního týmu MCE právě v okresní soutěži I. třídy, ale připsal si i několik startů v divizi A. Do samotné soutěže vstoupil Union remízou 1:1 s Hotelem Kladno. Poté však přišly tři porážky a smolné zranění Ládi Staňka, který si ve druhém kole soutěže zlomil nohu. Tým se však naštěstí podařilo výborně posílit, na hostování z divizního 1.DFK Slaný přišel do obrany dělostřelec Roman Hejduk, posilou do útoku pak byl gruzínský sniper Vasi Jalaghonia, který vytvořil nebezpečné útočné duo s Michalem Kučerou.  Je pak v průběhu sezóny doplnil další kvalitní útočník Martin Gil a stíhací jízda za medajlovým umístěním mohla začít. Z dolních pater tabulky jsme se však stihli vyšplhat pouze na konečné páté místo, i tak jsme ale odehráli řadu dobrých zápasů a co víc, podařilo se nám během sezóny dát dohromady tým, který by měl v příštím ročníku ambice na postup.. Po skončení soutěže jsme se po roční pauze opět zúčastnili Memoriálu Petra Slance a třetí start na tomto kvalitně obsazeném a tradičním turnaji pro nás dopadl více než dobře, když jsme došli až do finále, ve kterém jsme nestačili na loňského obhájce MCE Slaný.

Páté narozeniny Unionu jsme chtěli oslavit postupem z okresní soutěže I. třídy do okresního přeboru. Z loňského kádru zůstali všichni hráči, navíc se z hostování vrátili Vojta Štěrba i Martin Augustin. Stalo se však něco, s čímž jsme nepočítali. Byli jsme osloveni s možností startu ve Středočeském krajském přeboru. Po důkladném zvážení 
který naváže na tradici Unionu ve stochovské hale v okresní soutěži II. třídy.

Během sezón 2010/2011 a 2011/2012 jsme nastupovali k mistrovským utkáním ve Středočeském krajském přeboru a nově založený B-tým hrál nejnižší okresní soutěž II. třídy. V krajském přeboru jsme sehráli celou řadu dobrých utkání, ale také jsme často dopláceli na chyby a nevyzrálost našeho herního projevu. Přesto jsme v první sezoně našeho účinkování účast pro následující ročník uhájili. Rezervní tým vybojoval v nejnižší soutěži 4. místo z 22 účastníků. I v následující sezóně jsme měli v soutěžích dva celky, A-tým opět v kraji a B-tým v okresní soutěži 2. třídy. V kraji jsme opět bojovali hlavně o záchranu, a přestože jsme získali stejný počet bodů jako v předešlém ročníku, tentokrát to těsně na záchranu nestačilo. B-tým vybojoval 3. místo a přidal do naší síně slávy další trofej.

Sezóna 2012/2013 byla ve znamení řady změn uvnitř týmu. Přestože po sestupu z krajského přeboru nám náleželo právo startovat v nejvyšší okresní soutěži - okresním přeboru, na vlastní žádost jsme se rozhodli sestoupit do soutěže nejnižší, ve které startovala v předchozích dvou letech naše rezerva, jejiž fungování jsme po dvou letech přerušili. Přetlak v hráčském kádru jsme vyřešili hostováním několika hráčů. Jakub Cimrman si vyzkoušel divizi v dresu MCE Slaný, Daniel Hovorka si několik zápasů v divizi zahrál za 1. DFK Slaný, Jaroslav Malec po 2. kole odešel do konce sezóny chytat do jiného týmu nejnižší soutěže FC Krakovec a kapitán týmu Vojtěch Štěrba vynechal tento ročník z důvodu studia v zahraničí celý. Zahrál si pouze na Zimním turnaji v prosinci 2012. V průběhu sezóny došlo i ke změnám ve vedení klubu a na trenérském postu. Dosavadního prezidenta klubu Jaroslava Malce vystřídal Ladislav Staněk, který se zároveň ujmul i místa trenéra po Miloslavu Hemelíkovi. Výsledky týmu, který se hlavně v úvodu sezony hledal nebyly přesvědčivé a vinou několika zbytečných ztrát tým, který měl bojovat o nejvyšší příčky zůstal na 5. místě poměrně vzdálen od očekávaného úspěchu. Dojem ze sezóny napravil alespoň zisk 2. místa ze Zimního poháru, kde opět startovaly ty nejlepší týmy z regionu.

než ten předchozí, který by se dal nazvat překlenovacím. Ještě před jeho začátkem přišel velký úspěch v podobě druhého turnajového triumfu v historii Unionu, vítězství na Memoriálu Petra Slance, kterým jsme prošli zcela bez porážky, přestože jsme se hned třikrát utkali s divizními Třebusicemi a ve finálové skupině jsme například přehráli 4:0 MCE Slaný. Do Okresní soutěže II. třídy jsme nastoupili posíleni o navrátilce Vojtěcha Štěrbu, jenž přebral i trenérské pravomoce, bratry Kučerovi a také mladého nováčka Filipa Kryla, který se okamžitě zařadil mezi střelecké tahouny týmu. I přes některá zaváhání - se soupeři, se kterými jsme bojovali v horních patrech tabulky, jsme nedokázali vítězit a většinou přicházeli o body zbytečně až v závěrech zápasů - jsme po základní části obsadili čtvrté místo a v závěrečném dvojzápase o bronz pak přehráli kvalitní celek Rozdělova. Třetí místo jsme brali také na květnovém Memoriálu Petra Slance, kde jsme tak podtrhli úspěšnou sezónu.

Před sezónou 2014-15 jsme se vrátili ke kořenům a po letech začali jezdit na letní turnaje. Podruhé v historii Unionu jsme se zúčastnili prestižního klání v Dobrušce a v srpnu vycestovali také na Letní pohár v malém fotbale do Prahy, kde nám pouze těsně unikly stupně vítězů.

Možná, že kvalitní letní příprava nám pomohla i v ostrých zápasech a soutěžní ročník 2014-15 se stal jedním z nejúspěšnějších v historii klubu. Vůbec poprvé od založení Unionu jsme opanovali dlouhodobou soutěž. V základní části Okresní soutěže II. třídy náš tým sice obsadil třetí příčku za Rozdělovem a Buštěhradem, ale ve finálové skupině jsme oběma soupeřům porážky vrátili a mohli tak slavit celkové prvenství. Další velký úspěch, tentokrát turnajový, přišel na konci roku 2014 tam, kde jsme o čtyři roky dříve získali náš první velký triumf, tedy na Zimním poháru města Slaný. Jako účastník nejnižší okresní soutěže jsme patřili spíše k outsiderům, ale již poněkolikáté dokázali favorizované týmy zaskočit. Na úvod jsme sice prohráli s MCE Slaný vysoko 0:5, ale od té chvíle už naši borci počítali pouze vítězné zápasy a výjimku neudělali ani ve finále proti diviznímu Hraslu. Ten sice vstřelil první gól utkání, ale Bohumil Mrština a Daniel Hovorka nakonec vystříleli pohár do našich rukou. Úspěšnou sezónu ještě podtrhlo třetí místo na tradičním Memoriálu Petra Slance.

Vítězství v OS. II. třídy pro nás znamenalo nejen postup o level výše, ale také právo startu na prestižním Turnaji mistrů futsalových soutěží, který se hrál na konci května v České Lípě. Ostudu jsme zde rozhodně neudělali. Ve velmi těžké základní skupině jsme dokázali zdolat i obhájce prvenství z celku FC Baník Chomutov, a postoupili až do osmifinále, kde nám vystavili stopku Medailisté z ME. V úvodu jsme se dokonce ujali překvapivého vedení 2:0, pak už však slavila úspěch kvalita zkušených reprezentantů, kteří otočili skóre až na 2:5.

Sezóna 2015-16 bude jubilejní desátou v historii klubu a už teď můžeme prozradit, že se ponese v duchu oslav tohoto významného milníku.

 

Hráči, kteří v soutěžích futsalu nastoupili za Union od roku 2006: Ladislav Staněk, Radek Hruška, Jan Ujka, Petr Mlejnek, Jiří Rásso, Roman Hemelík, Tomáš Prchal, Michal Zíka, Stanislav Maška, Daniel Mareš, Jiří Liberský, Zdeněk Hejhal, Martin Holub, Martin Nechyba, Zdeněk Stehlík, Martin Bureš, Martin Augustin, Jaroslav Malec, Filip Mariaš, David Kučera, Michael Kučera, Lukáš Trýbl, Petr Svatoš, Petr Svoboda, Michal Svoboda, Jan Poláček, Vojtěch Štěrba, Bohumil Štugel, Jiří Hrdlička, Jan Snovický, Roman Bartoš, Jiří Liška, Vasil Jalaghonia, Roman Hejduk, Martin Gil, Jan Brož, Štěpán Bradáč, Kamil Bašta, Viktor Losa, Lukáš Plaček, Martin Růžička, Daniel Hovorka, Miroslav Šindler, Jakub Cimrman, Libor Břížďala, Pavel Kemr, David Němec, David Kinter, Miloslav Capl, Filip Kryl, František Holub, Tomáš Formánek, Lukáš Fanta, Filip Calta, Petr Jindra, Michal Týbl, Jiří Majer, Patrik Krézl, Martin Vinš, Erik Rezek, Tomáš Černý, Adam Synek, Miloš Hajsl, Dominik Kříž, Matěj Richter, Tomáš Formáček, Josef Pechar, Adam Ďurčanský, Tomáš Kotrla.

Výsledky a statistiky sezónu po sezóně:


Tabulky

Pos

Tým

Z

B

1

PK Třebusice

10

27

2

RSC Čechie Slaný

10

24

3

1. DFK Slaný

10

19

4

FK Union Slaný

10

15

5

FC Tatran Zlonice

10

13

6

SK Omask Kovo Kladno

10

12

7

FC Foboz Slaný

10

12

8

TJ TZ Atlantic Rakovník

10

5

9

KLC Klobuky

10

2


Utkání
Muži A | sobota 16.12.2023, 12:30
5. kolo
1:1
Zlonice - FK Union
 
Muži A | sobota 16.12.2023, 13:05
6. kolo
1:1
FK Union - Omask Kladno
 
Muži A | sobota 13.01.2024, 09:00
FC FOBOZ Slaný - FK Union Slaný
3:2 (2:0)
 
Muži A | sobota 13.01.2024, 10:10
8. kolo
3:1
FK Union - Třebusice
 
Muži A | sobota 27.01.2024, 12:30
9. kolo
0:2
1. DFK Slaný - FK Union
 
Muži A | sobota 27.01.2024, 13:05
10. kolo
2:2
FK Union - Atlantik Rakovník
 
 
© eSports s.r.o. & FK Union Slaný - kontakt: unionslany@seznam.cz RSS