Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.
                

Úspěchy

3. místo na Memoriálu Petra Slance 2015

Na jubilejním dvacátém ročníku Memoriálu Petra Slance se nám podařilo obhájit loňské třetí místo, a spolu s předloňským prvenstvím jsme tak na tomto turnaji zaznamenali už třetí medailové umístění v řadě. Před námi skončili oba favorité Memoriálu, vítězné Třebusice a MCE Slaný. Právě na Třebusice jsme se však dokázali vytáhnout a v odvetné části turnaje je porazit 4:1. Naopak zbytečná byla porážka 4:5 s kladenským Slavojem, která nás připravila o možnost reálně bojovat o nejvyšší příčky. Slavoji, jež budeme potkávat v příští sezóně OS. I. třídy, jsme vše vrátili alespoň v posledním kole, obrat z 3:5 na 6:5 nám definitivně zajistil bronz. Bobeš Mrština se s devíti góly podělil o cenu pro třetího nejlepšího střelce Memoriálu.

Na Memoriálu Petra Slance nastoupili: Augustin, Malec - Štěrba, Mrština, M. Kučera, Němec, Hovorka, Klusáček, Holub, Kryl, D. Kučera, Ujka, Kinter, Cimrman.

1. místo v Okresní soutěži II. třídy okr. Kladno 2014/2015

Po loňském třetím místě jsme do nového ročníku OS. II. třídy nastupovali s jediným cílem – zajistit si postup o soutěž výše a pokud možno si připsat první triumf v historii klubu v dlouhodobé soutěži. Naši misi jsme začali výborně a první bodová ztráta tak přišla až ve dvanáctém zápase sezóny, kdy nás v přímém souboji o první místo udolal 1:2 Rozdělov. V závěru základní části jsme ještě prohráli 1:4 s Hornetsem Buštěhrad, který si právě tímto vítězstvím zajistil postup do závěrečného finále tří nejlepších týmů. Základní část OS jsme tedy zakončili na druhém místě s bilancí čtrnácti výher a dvou proher.

Ve finálovém kole jsme už ale nezaváhali a oběma našim přemožitelům z dlouhodobé části vše dokonale vrátili. Buštěhrad jsme přehráli 2:0 a v posledním zápase sezóny se před námi musel sklonit i celý rok výborný AFK Rozdělov – 5:2, přestože nám v tomto duelu stačila i remíza.

Po celou sezónu nás táhly osvědčené opory. Klubové bodování nakonec ovládl s 31 body Michael Kučera, který se stal s 19 góly také nejlepším střelcem mužstva. Velmi dobré výkony podávali i Daniel Hovorka, David Kučera, Filip Kryl a nováček František Holub, výbornými statistikami se pak mohli pochlubit oba brankáři, tedy Martin Augustin a Jaroslav Malec. Ve druhé polovině sezóny nám hodně pomohl také návrat Jakuba Cimrmana z hostování v MCE Slaný.

Na vítězství v soutěži se podíleli tito hráči: Augustin, Malec – M. Kučera, Štěrba, Hovorka, Kryl, D. Kučera, Holub, Cimrman, Hemelík, Němec, Ujka, Kinter, Štugel.

1. místo na Zimním poháru města Slaný 2014

Po čtyřech letech se nám opět podařilo uspět tam, kde jsme v roce 2010 získali první turnajový triumf, tedy na Zimním poháru města Slaný. Jako účastník nejnižší okresní soutěže jsme patřili spíše k outsiderům, ale již poněkolikáté jsme dokázali favorizované týmy zaskočit. Turnaj pro nás přitom nezačal vůbec dobře, v prvním zápase jsme podlehli 0:5 pořádajícímu MCE Slaný. Následně už však naše výkony měly vzestupnou tendenci, což jsme potvrdili i v přímém souboji o druhé postupové místo ze skupiny, ve kterém jsme přehráli divizní Čechii 6:3. V semifinále se proti nám postavil rival z OS. II. třídy, AFK Rozdělov. Souboj dvou celků z nejnižší soutěže přinesl jeden z nejhezčích zápasů turnaje, jež skončil vítězstvím Unionu v poměru 5:3. Ve finále byl divizní Hrasl Slaný jasným favoritem, ale ani toho se náš tým nezalekl. Utkání se změnilo ve velkou taktickou bitvu a ještě v průběhu druhé půle platil bezbrankový stav. Veledůležitý úvodní gól sice vstřelil soupeř a nejtěsnější vedení držel ještě tři minuty před koncem, pak však zaúřadovala dvojice Bobeš Mrština – Daniel Hovorka. První jmenovaný vyrovnal a prakticky po rozehrávce nám Hovorka vystřelil třetí turnajovou trofej v historii Unionu!

Zajímavostí je, že na turnaji si zahrála i pětice hráčů, kteří byli u prvního triumfu v roce 2010 – Malec, Augustin, Michael Kučera, David Kučera a Štěrba.

Na vítězném tažení Zimním pohárem se podíleli: Malec, Augustin – Štěrba, Mrština, M. Kučera, Kinter, D. Kučera, Cimrman, Hovorka, Kryl, Holub, Němec.

3. místo na Memoriálu Petra Slance 2014

Na Memoriálu Petra Slance jsme sice nedokázali obhájit loňské vítězství, ale i konečné třetí místo můžeme brát jako úspěch, který si zaslouží své místo v klubové síni slávy. Na vítězné Třebusice ani druhé MCE Slaný jsme tentokrát neměli, vždyť ze čtyř zápasů proti těmto soupeřům jsme získali jediný bod za remízu 2:2 s MCE, ale v dalších utkáních jsme už byli suverénní a zisk poháru za třetí místo byl tedy naprosto zasloužený. Našim futsalistům se navíc opět dařilo i po individuální stránce, Vojtěch Štěrba se stal se sedmnácti zásahy nejlepším střelcem turnaje a Bohumil Mrština byl s deseti góly třetí. Memoriál se pomalu stává naším oblíbeným turnajem, po druhém místě z roku 2010 a vítězství z roku 2013, jsme se zde již potřetí umístili na stupních vítězů.


Na zisku třetího místa se podíleli: Martin Augustin, Jaroslav Malec – Vojtěch Štěrba, Bohumil Mrština, Petr Klusáček, Jakub Cimrman, Jan Ujka, Petr Kubenka, David Němec, David Kinter, Roman Hemelík, Miloslav Capl, Filip Kryl, Martin Kratochvíl, Ladislav Maťátko, Petr Kozák.

Individuální ocenění na Memoriálu Petra Slance

V letech 2013 a 2014 Union slavil velké úspěchy na Memoriálu Petra Slance. V prvním případě jsme celý turnaj vyhráli a v roce 2014 obsadili třetí příčku. Kromě týmových trofejí však sbírali individuální ocenění také naši futsalisté. V roce 2013 se stal nejlepším střelcem celého turnaje Jakub Cimrman s deseti zásahy a Vojtěch Štěrba s Petrem Kubenkou se umístili na děleném třetím místě. O rok později skončilo ocenění pro kanonýra Memoriálu opět v rukách našeho hráče, když si ho hned sedmnácti góly vystřílel kapitán Vojtěch Štěrba. Sošku za třetí místo pak převzal další náš hráč Bobeš Mrština, jenž se trefil desetkrát.

 

 

 

3. místo v Okresní soutěži II. třídy okr. Kladno 2013/2014

Sezóna 2013-14 se nesla ve znamení návratu Unionu na medailové pozice. Po zklamání z předchozího ročníku, kdy nově tvořený tým v soutěži obsadil až šestou příčku, se po studijní pauze vrátili do kádru bratři Kučerové a kapitán Štěrba, a jejich přítomnost byla znát jak na hřišti, tak v kabině. I přes dílčí zaváhání – klíčové souboje se soupeři z čela tabulky jsme někdy prohrávali zcela zbytečně – jsme v základní části soutěže obsadili čtvrté místo, což nás poslalo do dvojzápasu o bronz proti kvalitnímu nováčkovi z Rozdělova. I když jsme na Stochov dorazili v okleštěné sestavě, byli jsme v tomto klání úspěšnější. Náš tým se v prvním zápase vypnul k nadšenému výkonu, který znamenal vítězství 6:2 a v odvetě nám ke konečnému třetímu místu stačila i porážka 0:2. Nejproduktivnějším hráčem našeho mužstva se stal kapitán Vojtěch Štěrba, který nasbíral 31 bodů za 13 gólů a 18 přihrávek. Klubovou tabulku střelců opanoval ve své nováčkovské sezóně se 14 trefami talentovaný Filip Kryl.

V sezóně Union nastoupili: Martin Augustin – Vojtěch Štěrba, Daniel Hovorka, Filip Kryl, Michael Kučera, David Kučera, Bohumil Štugel, David Kinter, Miloslav Capl, Roman Hemelík, Honza Ujka, Petr Mlejnek, David Němec, Štěpán Bradáč.

1. místo na Memoriálu Petra Slance 2013

Ve finálové skupině Memoriálu Petra Slance jsme navázali na výborné výkony ze základní skupiny a nakonec celý turnaj vyhráli! Memoriálem jsme tak prošli bez porážky - z devíti duelů jsme sedmkrát zvítězili a dvakrát remizovali. Finálovou skupinu jsme zahájili vítězstvím 4:0 nad divizním MCE Slaný, které bylo zřejmě největším favoritem turnaje. Poté jsme porazili 6:3 celek Nového Strašecí a prvenství jistili v dramatické bitvě s Třebusicemi, která skončila remízou 2:2. Náš triumf ještě podtrhl Jakub Cimrman, jenž s deseti góly opanoval tabulku střelců. Po vítězství na Zimním poháru 2010 jsme tak získali druhý turnajový triumf v historii klubu.

Sestava: Martin Augustin, Jaroslav Malec - Jan Ujka, Libor Břížďala, Daniel Hovorka, Roman Hejduk, Vojtěch Štěrba, David Němec, David Kinter, Jakub Cimrman, Martin Gil, Petr Kubenka, Petr Klusáček, Bohumil Mrština.

 

 

2. místo na Zimním poháru města Slaný 2012

Druhá účast ve finále tohoto skvěle obsazeného turnaje skončila pro Union ziskem stříbra. Ve vyrovnaném finále proti loňskému vítězi FC Mělník - JS Agency po výsledku 3:3 rozhodly pokutové kopy - Mělník proměnil všechny své pokusy, Union jednou minul. Přesto skvělý úspěch, který se nerodil snadno. Pouť Unionu mohla skončit jako loni již v základní skupině. Po prohře 1:2 s MCE Slaný (divize) a remíze 1:1 s FC Brandýsek (2. liga) musel Union nutně porazit FC OK Kladno (kraj. přebor) a zároveň spoléhat na příznivý vývoj zbylých zápasů ve skupině. Vše nakonec dopadlo šťastně a po výhře 3:2 nad Kladnem, postoupil Union do semifinále proti Hraslu Slaný (divize). Stejně jako v roce 2010, kdy jsme celý turnaj vyhráli jsme i v ročníku 2012 Hrasl v semifinále vyřadili, tehdy po penaltách, nyní po výsledku 5:3. Ve finále nás čekal loňský obhájce z Mělníka, se kterým jsme sehráli velmi dobrý zápas, kdy Mělník vždy dotahoval naše vedení, aby se nakonec po penaltovém rozstřelu radoval z výhry a obhajoby poháru. Sestava Unionu byla v tomto turnaji i díky několika hostujícím hráčům zřejmě nejsilnější v dosavadní hostorii klubu. Naši branku strážil Martin Augustin, před ním pak hráli Bohumil Mrština, Roman Hejduk, Petr Kubenka, Petr Kozák, Daniel Hovorka, Vojtěch Štěrba, Vasil Jalaghonia, Jakub Cimrman a Libor Břížďala. Tým sestavil a vedl nový trenér Ladislav Staněk.

3. místo v Okresní soutěži II. třídy okr. Kladno - "B" tým 2011/2012

V sezonách 2010/2011 a 2011/2012 působil v nejnižší soutěži okresu Kladno i B-tým Unionu Slaný. Oba ročníky patřila naše rezerva k nejlepším týmům v celé soutěži, když ve své první sezóně tým skončil 4. z 22 účastníků, přičemž ještě ve druhé třetině soutěže atakoval první příčku, ale slabším závěrem nakonec přišel o medajlové umístění. Chuť si hráči B-týmu spravili v následujím ročníku, kdy vybojovali třetí příčku z celkem 20 týmů. To se dařilo jak v útoku, tak obraně, v 19. utkáních jsme nastříleli 72 branek a obdrželi pouhých 25, suverénně nejmín ze všech týmů. Kostru týmu v obou letech tvořili hlavně Vojtěch Štěrba, Roman Hemelík, Jan Ujka, Petr Mlejnek, Martin Augustin, Bohumil Štugel, Kamil Zícha, Štěpán Bradáč, Jaroslav Malec, Radek Hruška, Jiří Liška, Michal Svoboda a další. V několika zápasech pak během obou sezón vypomohli i hráči A-týmu, hlavně Libor Břížďala, Jakub Cimrman, Daniel Hovorka, Vasil Jalaghonia a Roman Hejduk.

Od sezóny 2012/2013 bude FK Union nastupovat opět s jedním týmem, když bylo rozhodnuto o nepřihlášení A-týmu do Středočeského krajského přeboru. Union tak začne svojí pouť opět tam, kde začínal, tedy v nejnižší soutěži na Stochově,a bude-li se nám v této soutěži dařit i nadéle mohla by se naše síň slávy již brzo dočkat dalšího přírůstku.

Individuální ocenění za sezónu 2011/12

Sezóna 2010/2011 významně rozšířila sbírku trofejí, a to jak týmových, tak individuálních. Celkem jsme v tomto období získali 2 týmová a 5 individuálních ocenění, z nichž si rovné tři připsal Roman Hejduk za své výkony v krajském přeboru. Dvě bronzové sošky získal shodně za 3. místo mezi střelci KP (38 branek) a v kanadském bodování (62 bodů, 38+24). Stříbrnou sošku pak obdržel za 2. místo v anketě o nejlepšího hráče KP. Další ocenění hráči obdrželi své trofeje již dříve, Vojtěch Štěrba za 2. místo mezi střelci v okresní soutěži II. třídy (27 branek) a Martin Augustin za nejlepšího brankáře Zimního poháru 2010.

1. místo na Zimním poháru města Slaný 2010

Neoficiální mistrovství Slaného, i tak se mezi soupeři mluvilo o prvním ročníku Zimního poháro města Slaný, poháru, kde se sešla futsalová špička z celého regionu, a kde startovala celá řada hráčů se zkušenostmi z nejvyšších soutěží. Už v základních skupinách turnaje skončily svou pouť takové týmy jako Sparta Slaný (okresní přebor), favorit turnaje MCE Slaný (divize), 1.DFK Slaný (divize) a Tatran Zlonice (okresní přebor). My jsme po prohrách 0:1 s 1.DFK Slaný a 1:4 s SK Olympikem Mělník už ani nevěřili v postup. V posledním utkání jsme však porazili Tatran Zlonice 3:0 a díky skóre a lepší bilanci postoupili z druhého místa spolu se suverénním Mělníkem. V semifinále jsme po výsledku 3:3 v penaltách udolali Hrasl Slaný (2. tým krajského přeboru) a postoupili do finále proti Olympiku Mělník, který také na penalty vyřadil druholigovou Čechii Slaný. Ta nakonec obsadila třetí místo, Hrasl skončil čtvrtý a my jsme se ve finále postavili jasnému favoritovi z Mělníka. Obětavou hrou na hranici našich možností jsme dovedli zápas k poločasové remíze 0:0, ve druhém poločase se pak Michael Kučera probil k zakončení a vystřelil nám překvapivé, ale velmi cenné vítězství. Martin Augustin udržel ve finále čisté konto, podruhé v turnaji a stal se v nabité konkurenci nejlepším brankářem turnaje.

Sestava: Malec, Augustin, Ujka, Hejduk, Kučera D., Kučera M., Liška, Štěrba, Zíma

2. místo na Memoriálu Petra Slance 2010

Velkým úspěchem pro Union skončil 15. ročník Memoriálu Petra Slance, turnaje, kde každoročně startují nejlepší týmy nejen kladenského regionu. Přes základní skupinu se nám podařilo projít do čtrtfinálové skupiny, ze které jsme postoupili z prvního místa do semifinále. Tam jsme se utkali v dramatickém utkání se silným Slavojem Kladno, přes který jsme po penaltovém rozstřelu přešli až do finále. Ve finále už jsme nestačili na vynikající tým MCE Slaný, přesto je finálová účast a konečné druhé místo skvělým úspěchem a z historických tabulek memoriálu už nás nikdo nevymaže. Až za Unionem se umístily týmy jako 1. DFK Slaný, PK Třebusice, 1. FC Slavoj Kladno, SK Omask Kladno a další.

V dresu Unionu nastupili: Jaroslav Malec, Martin Augustin, Jan Ujka, Bohumil Štugel, Miroslav Šindler, Roman Hejduk, Michael Kučera, David Kučera, Petr Mlejnek, Roman Hemelík, Vojtěch Štěrba, Jakub Cimrman, Vasil Jalaghonia, Martin Gil. Tým vedl Miloslav Hemelík.

2. místo v Okresní soutěži II. třídy okr. Kladno 2008/2009

V sezóně hráli: Jaroslav Malec, Jan Ujka, Ladislav Staněk, Roman Hemelík, Radek Hruška, Petr Mlejnek, Michael Kučera, David Kučera, Bohumil Štugel, Jan Poláček, Vojtěch Štěrba, Michal Svoboda, Petr Svoboda, Martin Augustin, Roman Bartoš, Jan Snovický, Jiří Hrdlička, Michal Zíka, Zdeněk Hejhal. Tým vedl Miloslav Hemelík.

1.1. FC Slavoj Kladno242112137 : 3564
2.FK Union Slaný24181583 : 3955
3.FC Meiller Slaný24153685 : 4848
4.Atlantic Rakovník "B"24133884 : 5942
5.Hotel "Frymburk" Kladno241221088 : 6638
6.FC Rozdělov24841256 : 8028
7.Blevice 7324641457 : 11422
8.FC Kings Rakovník "B"24331835 : 8412
9.FC Krakovec24031922 : 1223

 

Tabulky

Pos

Tým

Z

B

1

PK Třebusice

10

27

2

RSC Čechie Slaný

10

24

3

1. DFK Slaný

10

19

4

FK Union Slaný

10

15

5

FC Tatran Zlonice

10

13

6

SK Omask Kovo Kladno

10

12

7

FC Foboz Slaný

10

12

8

TJ TZ Atlantic Rakovník

10

5

9

KLC Klobuky

10

2


Utkání
Muži A | sobota 16.12.2023, 12:30
5. kolo
1:1
Zlonice - FK Union
 
Muži A | sobota 16.12.2023, 13:05
6. kolo
1:1
FK Union - Omask Kladno
 
Muži A | sobota 13.01.2024, 09:00
FC FOBOZ Slaný - FK Union Slaný
3:2 (2:0)
 
Muži A | sobota 13.01.2024, 10:10
8. kolo
3:1
FK Union - Třebusice
 
Muži A | sobota 27.01.2024, 12:30
9. kolo
0:2
1. DFK Slaný - FK Union
 
Muži A | sobota 27.01.2024, 13:05
10. kolo
2:2
FK Union - Atlantik Rakovník
 
 
© eSports s.r.o. & FK Union Slaný - kontakt: unionslany@seznam.cz RSS